Nauka mówi: pić! Kieliszek wina może całkowicie pomóc wyluzować

“Picie wina – i alkoholu w ogóle – jest jednym z najbardziej honorowanych na świecie sposobów rozłączania naszych mózgów pod koniec dnia”, mówi Jacob Teitelbaum, MD, dyplomowany internista i autor licznych książek o zdrowiu i zdrowiu, jego najnowszy istota The Fatigue and Fibromyalgia Solution. “Zostało to udokumentowane od ponad 5000 lat i istnieje dobry powód jego stałej popularności.”

Powód? “Alkohol, w tym wino, uspokaja się przejściowo, ponieważ jest depresorem ośrodkowego układu nerwowego” – wyjaśnia David L. Katz, M.D., dyrektor założycielski Yale University’s Prevention Research Center, a także autor Odporność na choroby. Innymi słowy, alkohol uspokaja.

Ale zanim wskoczysz do swojej piżamy i wyskoczysz ze swojego ulubionego Moscato, musisz pamiętać o kilku rzeczach, w tym o tym, ile pijesz i kiedy. “Jeden kieliszek wina przy kolacji może mieć działanie uspokajające bez osłabiania snu” – dodaje dr Katz. Jednak picie większej ilości wina może mieć bezpośredni wpływ na metabolizm, który może przerwać sen. “Tak więc efekt netto polegający na uzależnianiu się od alkoholu jest niekorzystny, jeśli zbyt dużo się zużywa, zbyt blisko czasu leżenia”.

Dr Teitelbaum ostrzega również: “Ci, którzy cierpią na ciężkie zapalenie żołądka i nocny refluks kwasu powinni unikać wina, ponieważ może to pogorszyć te warunki.”

Jeśli szukasz dodatkowej poprawy zdrowia, wypij szklankę czerwonego wina, w przeciwieństwie do białego. “Czerwone wino zawiera resweratrol, który może zmniejszyć ryzyko Alzheimera i wydłużyć jego żywotność”, mówi Teitelbaum. W rzeczywistości, ostatnie badania przeprowadzone przez naukowców z Harvard Medical School wykazały, że związek ten aktywuje bezpośrednio białko, które promuje zdrowie i długowieczność.

“Co za świetny sposób na życie długie i kochające życie” – mówi Teitelbaum. Dobrze?

Wersja tej historii pierwotnie pojawiła się na iVillage.