Największe badanie mózgów nastolatków, które ujawniło, w jaki sposób czas spędzany na ekranie wpływa na dzieci

Co pomaga i rani nastoletni mózg? Nowe, rewolucyjne badanie ma na celu sprawdzenie, jak kształtują się umysły dzieci podczas tego niezwykle ważnego i burzliwego etapu życia.

Naukowcy śledzą ponad 11 000 dzieci w ciągu następnej dekady, badając, jak wiele czynników – w tym narkotyki i alkohol, dieta i ćwiczenia fizyczne, czas badania, akademicki i społeczny stres, wzorce snu, związki pomiędzy rodzeństwem i rodzicem – wpływają na ich mózgi.

W ramach serii “Brain Power” TODAYa specjalna kotwica NBC Maria Shriver rozmawiała z 9-letnim Nickiem i 10-letnią Gemmą, którzy biorą udział w Adolescent Brain and Cognitive Development Study, czyli “ABCD”. uruchomione przez National Institutes of Health.

Nick myśli, że jego mózg jest “bardzo duży”, podczas gdy Gemma nazywa ją “naprawdę fajną” i najważniejszą częścią jej ciała. Eksperci twierdzą, że oni i inni młodzi uczestnicy dostarczą ważnych wskazówek, w jaki sposób współczesne dzieciństwo wpływa na nastolatków.

“To trochę przerażające, że mamy dziś wszystkie te dzieci, które spędzają 10 godzin dziennie przed ekranem dla ich socjalizacji, i nie wiemy, co stanie się z ich mózgiem lub jak to wpłynie na ich relacje, gdy starzeją się “- powiedziała Susan Bookheimer, jedna z głównych badaczy i profesor neurologii poznawczej na UCLA.

W ankiecie online DZISIAJ poprosiliśmy Cię, abyś powiedział nam, jakie wpływy najbardziej martwisz, jeśli chodzi o mózg twojego dziecka, a większość z was powiedziała “za dużo czasu na ekranie”.

Nowa aplikacja pomaga zestresowanym nastolatkom z obawami dotyczącymi zdrowia psychicznego

15 grudnia 2017 r08:38

W 10-letnim badaniu, największym kiedykolwiek nastoletnim mózgu, dzieci otrzymują regularne badania fizyczne, testy poznawcze i skany MRI w centrach medycznych w całym kraju. Razem z rodzicami wypełniają szczegółowe, poufne kwestionariusze dotyczące ich przyzwyczajeń i stylów życia.

“Kiedy widzimy zmiany w mózgu, musimy wiedzieć, jaka jest ich przyczyna? Kiedy zaczęli? “Powiedział Bookheimer. “Możemy spojrzeć na chłopców i dziewczęta. Możemy spojrzeć na inny status społeczno-ekonomiczny, możemy spojrzeć na różne ekspozycje. Możemy spojrzeć na dzieci, które są w szkołach o wysokim stopniu stresu a szkoły o niskim poziomie stresu. “

Magnolia Dea, mama Nicka, martwi się, jak stres w szkole wpływa na jego mózg.

“Poza domem jest wiele rzeczy, które mogą wpływać na nich, ich mózg i sposób myślenia. Mogą to być ich nauczyciele, może to ich przyjaciele, może to być ktokolwiek – powiedziała Dea.

Tymczasem Gemma zdaje sobie sprawę, że jej mózg reaguje, kiedy spędza czas ze znajomymi, ogląda film lub słucha muzyki.

“Kiedy jestem na swoim tablecie, jeśli jestem na nim zbyt długo, mówię:” Czy to coś zrobi w moim mózgu? Czy to źle? “- powiedziała.

Nastolatki jedzą strąki do prania w niebezpiecznych wyzwaniach internetowych

Jan.13.201802:25

W badaniu analizowane są także efekty zajęć pozalekcyjnych. Tata Gemmy zachęcał ją do śpiewania i tańca, ale chciałby zobaczyć dane naukowe na temat tego, czy takie działania naprawdę przyczyniają się do dobrego rozwoju mózgu.

Dzieci i rodzice płacą za wizytę za udział w badaniu. Pierwsze wyniki zostaną ogłoszone w przyszłym roku.

Bookheimer uważa, że ​​badania zmienią sposób, w jaki dzieci są wykształcone i rodzicielskie, oraz sposób, w jaki społeczeństwo patrzy na nastolatków.

“Mamy nadzieję, że na koniec będziemy mogli powiedzieć:” Dzieci, które wykonują tego rodzaju działania, w rzeczywistości radzą sobie znacznie lepiej niż dzieci, które tego nie robią “- powiedziała.

Badanie ABCD wciąż szuka rekrutacji dzieci, więc jeśli ty i twoi preteen są zainteresowani, przejdź do abcdstudy.org, aby uzyskać więcej informacji na temat rejestracji.