Najlepsze pokarmy do utraty wagi

Oto kilka smacznych pożywienia na odchudzanie, które również Cię napędzają. Spraw, aby te produkty stały się częścią codziennej diety i obserwuj, jak spadają funty.

Najlepsze pokarmy dla płaskich mięśni brzucha

16 sierpnia 2016 r01:25

1. Grejpfrut

Czy próbowałeś kiedyś diety grejpfrutowej? Okazuje się, że mogą być dobre badania, które potwierdzą reputację grejpfruta jako grubego wojownika. W badaniu z 2004 roku w klinice Scripps w La Jolla w Kalifornii naukowcy zbadali wpływ grejpfrutów na utratę wagi i odkryli, że spożywanie pół grejpfruta przed posiłkiem może rzeczywiście pomóc w zrzuceniu wagi.

POKREWNE: 9 pokarmów, które poprawiają Twój metabolizm

Naukowcy zbadali wpływ kapsułek grejpfrutowych, soku grejpfrutowego i prawdziwego grejpfruta. Wydawało się, że wszystkie trzy pomagają, ale ludzie, którzy jedli prawdziwy grejpfrut, osiągnęli najlepsze wyniki. Mechanizm nie jest całkowicie zrozumiały, ale wyniki mówią same za siebie.

Dodatkową korzyścią jest to, że grejpfrut zawiera związki zwalczające raka, takie jak liminoidy i likopen, a czerwony grejpfrut pomaga obniżyć poziom trójglicerydów. A pół grejpfruta ma tylko 39 kalorii.

Czekolada tnie ryzyko zawału serca, pomaga w odchudzaniu

16 czerwca 2015 r00:41

2. Sardynki

Sardynki mogą być jedną z największych okazji zdrowotnych wszechczasów. Przede wszystkim sardynki są naładowane białkiem, które pomaga ustabilizować poziom cukru we krwi, sprawia, że ​​czujesz się pełny i pomaga stymulować metabolizm. Po drugie, są doskonałym źródłem kwasów omega-3, które nie tylko wzmacniają układ sercowo-naczyniowy, ale także pomagają w poprawie nastrój. (A kiedy jesteś w dobrym nastroju, masz tendencję do łakomstwa mniej fast foodów!) Po trzecie, sardynki są wygodne, łatwe do znalezienia i tanie. A ponieważ są one bardzo małe w łańcuchu pokarmowym, są wyjątkowo wolne od zanieczyszczeń, takich jak rtęć i metale ciężkie.

POWIĄZANE: Wskazówki dotyczące sardynek do gotowania i innych zrównoważonych owoców morza

3. Dynia

Może znasz to warzywo jako główną rolę w obchodach Święta Dziękczynienia, ale jest to również jeden z największych pokarmów odchudzających, jakie kiedykolwiek powstały.

Rochelle's Lightened Pumpkin Spice & Apple Cream Cheese Muffins
Zdobądź przepis

Rochelle’s Lightened Pumpkin Spice & Apple Cream Cheese Muffins

Rochelle Wilson

Zwykła, stara dynia w puszkach jest absolutnie naładowana włóknem i ma zaledwie 40 kalorii. Dziesiątki badań potwierdzają, że wysokie spożycie błonnika wiąże się z wieloma korzyściami zdrowotnymi, w tym z kontrolą wagi.

Dynia jest również jedną z najprostszych potraw na świecie do przygotowania. Można go dosłodzić ulubionym niskokalorycznym lub 0-kalorycznym słodzikiem, posypać go cynamonem i gałką muszkatołową obniżając poziom cukru we krwi, wrzucić zdrowe migdały i sprawić, że będzie to jedna z najlepszych degustacyjnych przekąsek. To jest sycące i pyszne.

4. Wołowina karmiona trawą

Mięso to świetna dieta – jeśli nie zawiera antybiotyków, steroidów i hormonów. Jedz wołowinę karmioną trawą i unikaj problemów zdrowotnych związanych z jedzeniem mięsa, jednocześnie uzyskując wszystkie wspaniałe korzyści.

POWIĄZANE: Jak bezpieczna jest Twoja mielona wołowina? Raporty konsumenckie o tym, jak unikać szkodliwych bakterii

Buffalo burgery są dobrą alternatywą, jeśli nie można znaleźć wołowiny karmionej trawą. Diety wysokobiałkowe są związane z utratą wagi z wielu powodów: Białko stymuluje metabolizm, pomaga czuć się dłużej i pomaga zmniejszyć pragnienie przejedzenia. Wołowina karmiona trawą ma wysoką zawartość kwasów omega-3, co daje wiele korzyści zdrowotnych.

5. Zielona herbata

Ten naturalny środek wspomagający odchudzanie może nie być pożywieniem, ale zielona herbata jest wciąż doskonałym rozwiązaniem odchudzającym, nie mówiąc już o tym, że jest bogata w przeciwutleniacze, wspomaga zdrowie serca, wspomaga trawienie i reguluje poziom cukru we krwi i temperaturę ciała. Podnosi tempo przemiany materii i przyspiesza utlenianie tłuszczu, pomagając w ten sposób ludziom schudnąć.

POWIĄZANE: 10 korzyści zdrowotnych płynących z picia zielonej herbaty

Pij codziennie, aby zwiększyć metabolizm. Niektóre badania wykazały, że pięć filiżanek dziennie to magiczna liczba na utratę tłuszczu. Dodatkową korzyścią jest to, że teanina w zielonej herbacie jest również doskonałym naturalnym środkiem zmniejszającym stres.

Ta historia została pierwotnie opublikowana na iVillage w 2011 roku.