Najbardziej popularne i najlepsze dni na rozpoczęcie diety

Zbliżając się do lata, możesz pomyśleć teraz jest czas na zdrowie. Cóż, jeśli masz zamiar rozpocząć nową dietę lub program fitness, nie odkładaj tego do jutra … poniedziałek to najlepszy dzień na rozpoczęcie nowej diety.

Maligned Mondays to właściwie dni, w których zaczyna się “efekt świeżego startu”, kiedy czujemy się “nową osobą”, gotowi na zmianę nawyków, zgodnie z raportem.

“W niektóre dni, nazywane tymczasowymi punktami orientacyjnymi, po prostu masz inny pogląd na siebie”, powiedział Jason Riis, profesor wizytujący w Wharton School na Uniwersytecie Pensylwanii i współautor raportu. “Stajesz się bardziej przyszłościowy.”

Jak schudnąć – i trzymaj się z dala

22 maja 2017 r00:47

Ludzie myślą: “Zamierzam być nową osobą i … Nie będę już uczestniczył w ścieżce niepowodzenia”, powiedział Hengchen Dai, współautor gazety i doktorant w Penn. “To się zmienia postrzeganie siebie. “

Aby określić te tymczasowe punkty orientacyjne, badacze z Wharton przeprowadzili trzy eksperymenty: przeszukali analitykę Google, aby sprawdzić, kiedy i jak często ludzie szukają diety i ćwiczeń fizycznych; Potem śledzili najbardziej popularne dni w siłowni Uniwersytetu w Pensylwanii; Na koniec przeanalizowali stronę internetową, na której ludzie zawarli ze sobą umowy, aby zmienić zachowanie – stracili pieniądze, jeśli się nie powiodło.

Badacze z Wharton nie badali, czy ludzie osiągnęli swoje cele, ale psycholog John Norcross z University of Scranton powiedział, że ludzie, którzy podejmują noworoczne postanowienia lub rzucają palenie podczas wydarzeń takich jak Wielki Amerykański Smokeout, odnoszą więcej sukcesów niż oczekiwano.

Oto najbardziej popularne dni rozpoczęcia diety, rozpoczęcia nowego programu treningowego, a nawet zmiany 401K w IRA, według naukowców z Wharton.

#StartTODAY: Jak zmniejszyć zawartość sodu w diecie

18.2.201604:01

Poniedziałki

“Poniedziałek będzie nowym początkiem” – powiedział Dai. Ann Kearney-Cooke zgodziła się, że poniedziałki motywują ludzi.

“Myślę, że daje to ludziom energię” – powiedział Kearney-Cooke, psycholog z Cincinnati Psychotherapy Institute.

Poniedziałki mają wady. Ludzie mogą zużywać całą swoją energię i siłę woli wcześnie, co oznacza, że ​​mogą wypalić się później w ciągu tygodnia. Jeśli odpadniesz w czwartek, nie czekaj do poniedziałku na nowy start, mówi Kearney-Cooke.

“Kluczem do zmiany jest następny posiłek lub następny ranek, zaczynając od nowa”, powiedział Kearney-Cooke.

Nie ma dowodów na “zły dzień” na rozpoczęcie nowego zachowania, ale ona mówi, że nie zaczynaj czegoś nowego, kiedy czujesz niską energię i siłę woli.

Urodziny i rocznice

Dai zdała sobie sprawę, że złożyła obietnice w dniu urodzin i rocznicy i zastanawiała się, czy inni też.

“Każdego roku podejmuję uchwały urodzinowe, podejmuję uchwały w sprawie mojej rocznicy. Dla mnie mam wrażenie, że są to punkty orientacyjne, które chciałbym wykorzystać – powiedziała.

Kobieta traci 124 funty po strzale selfie dziennie

Jul.22.201601:17

Okazuje się, że nie jest sama.

Naukowcy odkryli, że dzień po urodzeniu wielu ludzi trafiło na siłownię, z wyjątkiem 21 urodzin (zbyt wiele osób ma kaca z opieką, aby wziąć pod uwagę trening po tych urodzinach).

“[Urodziny] to sensowne wydarzenia z niecierpliwością” – powiedziała Riis, dodając, że pobudzają one zmiany zachowań.

Urodziny również mogą służyć jako czas na powrót do wcześniejszego celu.

“Myślę, że ludzie lubią być przypominani” Oto szansa, idźcie za tym “- powiedział John Norcross, wybitny profesor psychologii na Uniwersytecie w Scranton. “Prosimy ludzi o rozpoczęcie dnia, który oznacza nowy początek lub ważną datę”.

Pierwszy dzień miesiąca

Frekwencja na siłowni wzrosła z początkiem miesiąca, według danych wyszukiwarki Google. Nie bądź więc zaskoczony, jeśli zajęcia treningowe są bardziej zatłoczone lub musisz poczekać na popularną maszynę do ćwiczeń.

Nowy sezon lub nowy semestr

Wiele osób wprowadza zmiany na początku sezonu – stwierdzili naukowcy. Wiosna to czas, aby pozbyć się bałaganu z naszego życia lub przypomnieć, że nadchodzi sezon kąpielowy. Jesień przynosi początek nowego roku szkolnego.

Jednym z momentów, w których studenci częściej się uczą, jest początek semestru, jak stwierdzili badacze Wharton.

Nowe lata

To banał, ale ludzie podejmowali noworoczne postanowienia od czasów starożytnych Rzymian.

“Jest to karta wolna od więzienia … Oto społecznie akceptowalny czas, aby zacząć od nowa”, powiedział Norcross.

Studiował noworoczne postanowienia i stwierdził, że około 40 procent ludzi, którzy je tworzą, trzyma się swoich rezolucji.

“Wskaźniki sukcesu są lepsze, niż większość ludzi sobie wyobraża” – powiedział Norcross.

Odkrywa, że ​​podczas gdy nowy rok daje ludziom szansę na zastanowienie się nad przyszłością i ich przyszłymi jaźniami, pomaga im także zastanowić się nad przeszłością i ich negatywnymi zachowaniami. Uważa, że ​​ludzie potrzebują obu perspektyw do zmiany.

“Używanie obu źródeł wydaje się kojarzyć z sukcesem – nie tylko z obrzydzeniem [ale] z niecierpliwością i stwierdzeniem” oto moje nowe życie “.

Ludzie są bardziej skłonni do zmiany w nowym roku, ponieważ jest więcej wsparcia społecznego i więcej informacji, dodał.

Ale nie musisz czekać na Nowy Rok. Pacjenci modyfikują nawyki na wiele świąt, w tym Dzień Matki, Cinco de Mayo, Wielki Post, Jom Kipur lub inne święta, które mają znaczenie dla nich.

ZWIĄZANE Z:

Jej waga wzrosła po ślubie – 9 wskazówek, jak straciła 56 funtów

Czy dieta lub ćwiczenia najlepiej służą do odchudzania? 4 powody, dla których Twój trening nie działa

Chcesz dołączyć do siłowni? Lato może mieć najlepsze ceny

Ta historia została pierwotnie opublikowana w 2014 roku.