“Moja bajka”: Kobieta znajduje miłość, wraca do wyścigów po procederze paraliżu

Zanim zdążyła dosięgnąć pedałów, Jesi Stracham chciał iść szybko.

Para sparaliżowana odnajduje miłość przez regenerację

Jun.03.201505:21

“Przeszedłem od Jeepów Power Wheels do gokartów”, powiedział Stracham Kate Snow TODAY. “Mój tata zbudował mi niestandardowy mini samochód Grand Prix, z którego wyszedł DuPonted, bo uwielbiam Jeffa Gordona.

W wieku 17 lat osiągnęła doskonałe wyniki w zawodach motorowych.

“Czujesz się taka wolna” – powiedziała. “Nie myślisz o niczym”.

Sparaliżowany couple meet after groundbreaking spinal surgery
Jesi Stracham.Amy McConnell / xcphotos

Ale w styczniu tego roku 22-latek brał udział w poważnym wypadku podczas jazdy na motocyklu przyjaciela. “Ostatnia rzecz, którą pamiętam, to wpływ” – powiedział Stracham.

Tydzień później, w szpitalu, obudziła się sparaliżowana od klatki piersiowej.

Podczas gdy była nieprzytomna, jej rodzina zezwoliła na eksperymentalną operację. Stracham był tylko drugą osobą na świecie, który ją otrzymał.

Jordan Fallis, 26 lat, był pierwszy. Ostatni październik. spróbował back-flipa na motocyklu i wylądował do góry nogami, paraliżując go w tym procesie. Dr Nicholas Theodore włożył urządzenie do rdzenia nerwowo-rdzeniowego do rany rdzenia kręgowego Fallisa.

Sparaliżowany couple meet after groundbreaking spinal surgery
Jesi Stracham i Jordan Fallis otrzymali tę samą przełomową operację.Jesi Stracham

“Widziałem to jako mój jedyny strzał” – wspomina Fallis.

Theodore powiedział DZISIAJ, że przed operacją żadne sygnały nerwowe nie przechodziły przez otwór w rdzeniu kręgowym Fallisa. “Ta dziura daje nam możliwość umieszczenia czegoś, co jest rusztowaniem, aby umożliwić komórkom, które pozostają [i] rentowne, pozwolić im się utrzymać i potencjalnie wzrosnąć” – dodał lekarz.

Najlepszym scenariuszem jest stworzenie środowiska do naprawy rdzenia kręgowego, przywracając go do normalnej funkcjonalności. (Aby dowiedzieć się więcej na temat chirurgii rusztowań Neuro-Spinal, odwiedź stronę internetową InVivo Therapeutics i stronę Fundacji NeuroScaffold Foundation na Facebooku.) Podczas gdy rehabilitacja pozostaje ważnym i rutynowym aspektem, który wpływa na powrót Stracham i Fallis, obydwaj zaobserwowali kilka poważnych zmian od czasu operacja.

Sparaliżowany couple meet after groundbreaking spinal surgery
Jesi Stracham w akcji.Amy McConnell / xcphotos

“Powoli zaczęłam poruszać mięśniami w nogach” – powiedział Fallis, który jest teraz w stanie chodzić w basenie. “Odzyskałem ruch w biodrze, teraz czułem zmysł dotyku na moich udach”.

Stracham zrobił kilka kroków z aparatami na nogi. “Mogę całkowicie przesunąć biodra” – powiedziała. “Czuję wszystkie mięśnie w nogach, dostaję konie charley w moich łydkach.”

I chociaż Stracham i Fallis założyli konta GoFundMe, aby zrekompensować koszty rachunków medycznych, nowa procedura chirurgiczna może “zmienić sposób, w jaki robimy i leczyć pacjentów po urazie rdzenia kręgowego”, zgodnie z Theodore.

Sparaliżowany couple meet after groundbreaking spinal surgery
Jesi Stracham i Jordan Fallis.Yara Goldstein

Ale to tylko część historii. Krótko po wypadku Strachama dotarła do Fallis, aby omówić operację i ich obrażenia.

“Utrzymywaliśmy to profesjonalnie” – powiedział Fallis ze śmiechem.

Potem wszystko zaczęło się zmieniać.

“Kiedy dowiedziałem się, że jego [uraz nastąpił] z odwrotną klapką, byłem jak” Och, Boże, z powrotem na brudnym rowerze? To jest mój typ faceta “- powiedział Stracham. “Nasze randki FaceTime stały się co noc, zasnęliśmy razem na FaceTime Nigdy nie łączyłem się z kimś na poziomie, który z nim robię To moja bajka Sparaliżuj się i zakochaj”.

Mogą wydawać się, że znają się na zawsze, ale spotkali się tylko dwa miesiące temu. “Zwinął się za mną, pocałowaliśmy, i to było jak” Witaj w domu “- powiedział śmiejąc się Stracham.

Obecnie Stracham wraca do fotela kierowcy, ścigając się w zmodyfikowanym ATV. A kiedy ścigała się w weekend z okazji Dnia Pamięci, pojawił się Fallis, wiwatując z tłumu.

Sparaliżowany couple meet after groundbreaking spinal surgery
Jesi Stracham i Jordan Fallis.Amy McConnell / xcphotos

“Nie byłem sparaliżowany, kiedy byłem w tej maszynie,” powiedział Stracham.

Pomagali sobie nawzajem w trudnych czasach, dzielili się poczuciem humoru na temat swojej sytuacji, planowali wyjechać na kemping i wyobrażali sobie, że budują i dzielą dom w Arizonie..

“Mam zamiar zmusić go do wzięcia udziału w lekcjach tańca” – powiedział Stracham.

Przyjęty Fallis, “Zawarłem z nią umowę”.

Yara Goldstein

Stracham planował połączenie siły ze słynnym filmem “Dirty Dancing”, w którym trzymał ją w powietrzu za jej tors.

“Nie ważne jak długo to potrwa, on mnie złapie,” dodała. “On już to robi.”

Śledź TODAY.com pisarza Chrisa Serico na Twitterze.