“Mój mąż złapał kraby. Czy on oszukuje?

Q. Mój mąż i ja wzięliśmy w tym roku osobne wakacje. Kiedy nasze dzieci i ja wróciliśmy z wakacji z rodzicami i rodzeństwem, mój mąż i ja odkryliśmy, że ma kły łonowe. Nie mieliśmy kontaktu seksualnego kilka tygodni wcześniej.

Wyjaśnił, że prawdopodobnie zakontraktował je z pożyczonego ręcznika lub deski sedesowej, z których korzystał podczas biwakowania. Był przerażony i upokorzony. Nie mogłem zmusić się, by zapytać, nie mówiąc już o oskarżeniu go o oszustwo, ale w ostatnich latach miałem podejrzenia i nie mogłem się powstrzymać.

Dokucza mnie to coraz bardziej każdego dnia, zwłaszcza, że ​​osoba, o której podejrzewam, że oszukiwał, jest naszym sąsiadem – mężczyzną, z którą mój mąż zwykł spędzać czas regularnie, ale, o dziwo, nie spędzał czasu z tym incydentem..

Jestem przerażony, że gdybym mu coś powiedział i się myliłem, to by go zrujnowało – ale jeśli mam rację, nie wiem, czy chcę, żeby to małżeństwo zadziałało. Proszę pomóż. Co powinienem zrobić?

ZA. Zakładając, że naprawdę chcesz poznać prawdę, są sposoby, aby zapytać twojego męża.

Wrażliwe kraby lub wszy mogą rozprzestrzeniać się na kilka sposobów. Oczywiście, jeśli twój współmałżonek nabędzie chorobę związaną z genitaliami, prawdopodobnie będziesz podejrzany.

Widziałem przypadki, w których ktoś wierzył, że małżonek oszukiwał z powodu choroby przenoszonej drogą płciową, ale niektóre infekcje mogą pozostawać w uśpieniu i pozostają niezdiagnozowane aż do lat po nabyciu. Innymi słowy, nie każdy STD oznacza, że ​​twój partner oszukiwał. Mimo to podnosi czerwoną flagę.

Na szczęście wszy można z powodzeniem leczyć. Ważniejsze jest to, że coś się wydarzyło – podobnie jak zmiana harmonogramu twojego męża, powtarzający się numer telefonu lub niewyjaśniona opłata za kartę kredytową – która podnosi twoje hackle.

Są już wskazania, że ​​czujesz dystans w swoim związku. Od tygodni nie miałeś kontaktu seksualnego. Poszedłeś na oddzielne wakacje. Chociaż czasami istnieją ku temu dobre powody, są to oznaki niespokojnych związków partnerskich, a nie zdrowych.

I już miałaś podejrzenia co do twojego męża. Nic więc dziwnego, że interpretujesz ten incydent jako znaczący, mimo że nie masz żadnego dowodu, że wszy krabów nie zostały rozprzestrzenione przez niewinny, jeśli zaatakowany, ręcznik.

Jeśli martwisz się o niewierność i naprawdę chcesz poznać prawdę, najlepiej skonfrontować się z problemem, zamiast go unikać. Długotrwałe podejrzenie i tak osłabi związek.

(A niewierność jest oddzielną kwestią, od niepokoju, że twój mąż jest gejem).

Brzmi to tak, jakbyś nie czuł się bardzo pożądany seksualnie. Pierwszym krokiem jest poinformowanie męża o tym i wyjaśnienie, że coś nie działa w twoim związku i że chcesz to omówić, abyś mógł to naprawić. To pozwala mu mówić o temacie bez poczucia oskarżenia przez ciebie.

Nie bądź oskarżającym, albo postawisz go na defensywę.

Ma szansę potwierdzić, że coś nie działa. Może to wynikać z przyczyn, o których nie wiesz. Jest wiele możliwości – może ma zaburzenia erekcji, nienawidzi swojego szefa lub martwi się, że zostanie zwolniony. Być może jest w depresji. To może być coś o tobie, czego nie jesteś świadomy, coś, co go rozgniewało lub go wyłączyło. Jest to okazja, aby odkryć problem, który zwiększa odległość między wami. Lepiej to zrobić teraz, zanim będzie tak późno, że żadne z was nie chce pracować nad problemem.

Ale jeśli masz rację – jeśli oszukuje, czy to z kobietą, czy z mężczyzną – to jest to również okazja, aby zwrócić mu uwagę, że jesteś świadomy czegoś, i że ta informacja również się ujawni..

Spotkanie z przyjacielem tej samej płci nie jest oznaką związku seksualnego. Ich nieobecność obecnie może być spowodowana wieloma przyczynami. Jeśli naprawdę myślisz, że twój mąż woli być z mężczyznami seksualnie, zastanawiam się, czy nie ma innych oznak, które wzbudzają podejrzenia.

Ogólnie rzecz biorąc, opowiadam się za tym, aby małżonkowie wiedzieli, co się dzieje. Jeśli siedzą dusi i zastanawiają się, ta nieufność i wrogość dochodzi do skutku i eroduje małżeństwo na dłuższą metę. Twój związek prawdopodobnie się pogorszy, chyba że oczyścisz powietrze.

Jeśli chodzi o sytuację związaną z chorobą, jeśli uważasz, że istnieje ryzyko pobrania choroby przenoszonej drogą płciową od swojego męża, natychmiast powinieneś zobaczyć swojego ginekologa na temat zapobiegania lub leczenia.

Podstawa doktora Gail: Oznaki małżonka oszukiwanie są łatwo błędnie interpretowane. Jeśli naprawdę chcesz poznać prawdę, zacznij od pytania o ogólny stan twojego związku.

Wszelkie pomysły, sugestie w tej kolumnie nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub specjalistą od zdrowia psychicznego. Wszystkie sprawy dotyczące zdrowia emocjonalnego i psychicznego powinny być nadzorowane przez osobistego profesjonalistę. Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, obrażenia lub szkody wynikające z jakichkolwiek informacji lub sugestii zawartych w tej kolumnie.

Dr Gail Saltz jest psychiatrą z nowojorskim szpitalem prezbiteriańskim i stałym współpracownikiem DZISIAJ. Jej najnowsza książka to “The Ripple Effect: How Better Sex może prowadzić do lepszego życia” (Rodale). Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić .