Melanie Griffith ujawnia diagnozę epilepsji, rozwód z kredytami jako “prawdziwy uzdrowiciel”

Melanie Griffith na przestrzeni lat otoczyła się uzależnieniami, starzeniem się, chirurgią kosmetyczną, małżeństwami i rozwodami, ale jest jeszcze jeden ważny temat, który zachowała dla siebie – do tej pory.

Podczas dyskusji panelowej na temat Women’s Brain Health Initiative w środę aktorka ujawniła, że ​​zdiagnozowano epilepsję kilka lat temu.

Melanie Griffith ujawnia swoją ukrytą walkę z epilepsją

20.10.201700:25

Według The Hollywood Reporter, Griffith wyjaśniła, że ​​lekarze od dawna odrzucali jej historię napadów jako “anomalię”.

“Nie wiedzieli, co to jest” – powiedziała. “Dwie ostatnie, które miałem, znalazłem na łodzi poza Cannes – na dużym jachcie – i byłem bardzo zestresowany. Każde zajęcie, które miałem, było w momencie, kiedy byłem bardzo zestresowany”.

Dopiero gdy wróciła do Stanów Zjednoczonych, w końcu dowiedziała się, co kryje się za tym wszystkim.

https://www.instagram.com/p/Baastl8BSNA

“Miałem ten wielki wielki zajęcie i zabrali mnie do szpitala w Cannes, a potem zabrali mnie z powrotem do łodzi”, wspominała. “A potem miałem kolejny napad i wróciłem, zrobili EEG i zaczęli poważnie na niego patrzeć. Kiedy wróciłem (do Stanów Zjednoczonych), zdiagnozowano epilepsję i nikt mi nie powiedział przez okres 20 lat, nikt nie poświęcił wystarczającej uwagi, aby mnie zdiagnozować. “

Griffith od tego czasu pozostaje bez napadów dzięki lekarstwom – a dzięki formie zarządzania stresem nie mogła dostać się do żadnej apteki.

Melanie Griffith and Antonio Banderas
Melanie Griffith i Antonio Banderas uczestniczą w Szpitalu Dziecięcym w Los Angeles Gala: Noche de Ninos 20 października 2012 r. W Los Angeles w Kalifornii.Frazer Harrison / Getty Images

W 2014 roku gwiazda wielkiego i małego ekranu rozlała się po Antoni Banderas po 18 latach małżeństwa.

“Rozwiodłem się, co jest dla mnie prawdziwym uzdrowicielem” – powiedziała.

Moderator imprezy Sharon Stone, która dwukrotnie była żonaty i rozwiedziona, dodała: “To możliwe!”

Choć zajęło to tyle czasu, aby ustalić własną diagnozę, to inni, którzy żyją w mniej uprzywilejowanym życiu, Griffith martwi się teraz.

Gwiazda “Hamiltona” walczy o osoby z padaczką (w tym własną córkę)

25.2.201704:32

“Dziękuję Bogu, że znajduję się w sytuacji, w której mogłem się dowiedzieć, gdzie mogę się udać, do tego najnowszego, zaawansowanego technologicznie miejsca, aby znaleźć jak najwięcej informacji, jakie mogę”, powiedziała. “Gdybym żył w biedzie z czwórką dzieci i nie mógłbym związać końca z końcem, a ja miałam napad na głowę … Co robisz? Jak przeciętna osoba, mężczyzna lub kobieta, dostają pomoc?”