Mężczyźni przyznają się: 22 powody, dla których młodsi faceci zakochują się w starszych kobietach

Nota redaktora: Prezydent Francji Emmanuel Macron przebywa w tym tygodniu w Waszyngtonie na wizytę państwową, ale to on jest na czołówkach bardziej niż jego polityczny sukces. W wieku 65 lat żona Macron, Brigitte, jest o 24 lata starsza od niego. Poznali się, gdy miał 15 lat i była 39-letnią nauczycielką w swojej szkole. Rozwiodła swojego pierwszego męża i poślubiła Macrona 14 lat później. Francuski prezydent wypowiedział się na temat uwagi, jaką otrzymał jego małżeństwo, twierdząc, że krytyka wynika z seksizmu. “Gdybym był 20 lat starszy niż moja żona, nikt nie pomyślałby ani przez sekundę, że nie moglibyśmy być razem zgodni” – powiedział Macron..

W “Starszych kobietach, młodszych mężczyznach: nowych opcjach miłości i romansu” autorki Felicia Brings i Susan Winter przeprowadziły wywiady z ponad 200 mężczyznami, aby odkryć urok tak zwanego “syndromu pani Robinsona”. Będziesz zaskoczony tym, co mężczyźni uważają za atrakcyjne dla starszych kobiet.

“Zrobiłbym to jeszcze raz? Zdecydowanie, bez wątpienia. O tak, a kiedy już to zrobisz, zdecydowanie spojrzysz na starsze kobiety w inny sposób.” – Nick, 33

Udowodniliśmy naszą pozycję i podzieliliśmy się przemyśleniami i doświadczeniami kobiet, z którymi rozmawialiśmy. Teraz czas, aby mężczyźni mówili za siebie. Jednym z ważnych pytań, które zadaliśmy, było to, co czuli, że starsza kobieta ma do zaoferowania. Oto kilka odpowiedzi, które są jasne, elokwentne i na temat. Ich sentymenty stanowią bardzo dużą część opinii, które usłyszeliśmy.

“Spotkałem Karolinę na przyjęciu podarowanym przez przyjaciół, kiedy ją zobaczyłem, myślałem, że jest dla mnie idealną kobietą i byłem tego pewien, nie szukałem starszej kobiety, a Karolina nie szukała młodszy mężczyzna, ale tak się po prostu stało. (Miałem 39 lat, a wtedy było 55.) Nasz związek jest wyjątkowy, ponieważ nie opiera się tylko na seksie, ale na zaufaniu, szacunku i miłości, obaj jesteśmy porannymi ludźmi i prawie zawsze Dobry nastrój, obaj ciężko pracujemy z wieloma wspólnymi pasjami, moim zdaniem wiek nie ma nic wspólnego z naszym związkiem W ciągu naszych dwudziestu pięciu lat razem nigdy nie mieliśmy poważnego problemu i nadal jesteśmy bardzo szczęśliwi . “- Paolo, 64

“Pat jest wyjątkowa, nie tylko jest piękna, ale ma wspaniałe poczucie humoru i jest bardzo dawna, umiejętność rozmawiania z nią o czymkolwiek była odświeżająca i wciągająca, w rzeczywistości, kiedy ją poznałem, nie zrobiłem tego”. Wiem, że pociągała mnie “starsza” kobieta, wiedziałem, że jest ode mnie starsza, ale nie zdawałem sobie sprawy z różnicy wieku, dopóki mi o tym nie powiedziała (co nie zdarzyło się, dopóki kilka dat nie weszło w nasz związek). Pat zaoferowała mi przestrzeń, poświęcenie i siebie, której nie mogłem znaleźć w nikim innym, teraz lepiej sobie o siebie dbam, jest najlepszą przyjaciółką, która oddaje mi to, kim jestem dobrą osobą, co buduje moją pewność siebie i siebie – Teraz mam lepszą pracę i czuję się lepiej o sobie niż kiedykolwiek wcześniej. – Neil, 35 lat

Jak radzić sobie z długimi związkami

Jan.15.201603:57

Nigel, w wieku 37 lat, odczuwa pociąg do starszych kobiet, częściowo ze względu na ich wyrazistość i treść, a także swobodną postawę wobec życia:

“Uważam, że pociąga mnie kobieta, która ma pewien stopień samoposiadania, lubię stymulację ostrego intelektu, lubię siadać na kolację z kimś, kto ma poziom rozmowy, który potrafię docenić i cieszyć się. Sądzę, że młodsze kobiety są zbytnio nastawione na założenie rodziny i rzadko jest to problem ze starszymi kobietami, zawsze miałem związki ze starszymi kobietami, które same się znają, mają o wiele więcej do zaoferowania i szukają innych rzeczy. nie szukają tylko facetów, którzy będą dobrymi ojcami i dostawcami, starsze kobiety mogą być bardziej figlarne, bardziej zrelaksowane, to naprawdę osobowość dla mnie, jeśli chodzi o to, co jest atrakcyjne, lubię pewną siebie postawę, a starsze kobiety zdecydowanie mają wyższy poziom ręka w tym obszarze. “

Dan, wiek 24 lat, również wyraził podobny temat:

“Kiedy spotykam kobietę po 30 roku życia, zwykle jest ona bardzo jasna i skupiona, wie, czego chce w życiu, a to sprawia, że ​​bycie z nią jest o wiele łatwiejsze. Patrzę na wielu moich znajomych, którzy mają dziewczyny w ich wieku i młodości. problemy są dla mnie śmieszne, często zachowują się głupio i niedojrzale, nie mam czasu na takie zachowanie – dlatego lubię dojrzałe kobiety. ”

To, że życie jest seksowne, było również powtarzającym się motywem:

“To, że mam tyle do nauczenia się od starszej kobiety, że mają o wiele więcej doświadczeń życiowych, jest dla mnie przygodą, to jak pośpiech.” – Vincent, 31

Niektórzy młodzi mężczyźni widzieli, jak odbijają się w starszej kobiecie i uświadomili sobie własną wyjątkowość:

“Była bardzo piękna i opiekuńcza, a my mieliśmy podobne zainteresowania, dawała mi możliwość zobaczenia innej perspektywy w wielu różnych kwestiach, mam na myśli, że starsze kobiety inaczej myślą o pewnych sprawach i mają więcej doświadczenia. z nią, tak, zdecydowanie, pomogła mi dorosnąć, uświadomiła mi, jak ważna jest dla mnie radość z uszczęśliwienia kogoś innego, nie dlatego, że robiłem to dla niej, ale po prostu bycie z nią. ” 27

Dlaczego “mówienie o małżeństwie” nie powinno być tematem tabu

17 lipca 2015 r03:58

Fred, lat 28, powiedział nam, jakie cechy przyciągnęły go do starszych kobiet: “Doświadczenia z życia, które mieli, sprawiają, że są bardziej ugruntowani i realistyczni.”

Zapytany, co zaproponowała mu dojrzała kobieta, której nie mógł znaleźć u młodszej kobiety, Fred odpowiedział: “Stabilność emocjonalna, czy muszę mówić więcej?” W moich relacjach z dwiema starszymi kobietami były tylko pozytywy, były one w stanie dostrzec we mnie rzeczy, których nie mogłem zobaczyć w sobie, a także były poziomy szczerości niepodobne do niczego “. ve doświadczony nawet z najlepszymi przyjaciółmi. “

Fred przekazał nam mnóstwo informacji w trakcie kilku wywiadów. Otwarty, optymistyczny i niezwykle przystojny, ujawnił ogromną miłość i szacunek, którymi dzielił się ze swoim byłym partnerem, a teraz dzieli się z obecnym partnerem.

Pierwsze doświadczenia ze starszą kobietą Freda miały miejsce, gdy miał 21 lat, a Gretchen – 37 lat. Mieszkali razem przez dwa lata. Oboje wciąż są bardzo blisko i widzą się regularnie. Nie tylko mieli wspaniałą przyjaźń jako podstawę ich związku, ale także niezwykłe życie seksualne. Niedawno kobieta przeszła poważną operację i to jej były chłopak, Fred, a nie jej obecny starszy chłopak, był u jej boku. Gretchen, obecnie 44, była związana z 51-letnim mężczyzną i był po prostu zbyt zajęty pracą i osobistymi zobowiązaniami, aby być dostępnym, kiedy naprawdę go potrzebowała. To Fred odwiedzał ją regularnie i dbał o to, by miała to, czego potrzebowała podczas rekonwalescencji.

Hugh Jackman, Deborra-Lee Jackman
Aktor Hugh Jackman i jego żona, Deborra-Lee Jackman, biorą udział w wydarzeniu w Nowym Jorku. Jackman jest 13 lat młodszy od swojego małżonka.Plik Getty Images

Kiedy skończył się jego związek z Gretchen, Fred próbował umawiać się z dziewczynami w wieku dwudziestu kilku lat. Wyjaśnił, często dość humorystycznie, jak absurdalnie czuł się starając się prowadzić sensowną rozmowę o rozbrzmiewającej muzyce w klubie tanecznym. Jego krótkie eksperymenty z młodszymi kobietami zbierały tylko niekończące się gry głową, zamieszanie i niedojrzałe zachowanie. Zdecydowanie Fred porzucił “okres próbny młodej kobiety”. Wiedział, że lubi starsze kobiety i to był jego standard. Postanowił tym razem zaakceptować to.

Jego następny związek był z Marlą, współpracownikiem. Byli świetnymi przyjaciółmi, a potem zaczęła go ścigać. Dlaczego nie? on myślał. Była starsza. Może to zadziała. Ale wadą Marli wydawała się być, że była tylko o pięć lat starsza – a dla Freda to wciąż nie wystarczało, by wytworzyć taką emocjonalną dojrzałość i głębię, której szukał..

Po około roku spędzonym na przerwie, Fred poznał Lynne. Ona jest 10 lat starsza. Szacunek i uznanie Freda dla starszych kobiet było jasne, gdy przemawiał:

“Sposób, w jaki dojrzałe kobiety noszą same siebie, pokazuje, że wiedzą kim są, równa się stabilność, już wiedzą, kim są, może nie cały czas, ale znacznie częściej niż młodsze kobiety. bardziej atrakcyjny dla mnie.

“Ponadto są bardziej doświadczeni w życiu, wiesz, że to jest osoba, która powie ci dokładnie, czego chcą i są bardziej pewni siebie niż ludzie w moim wieku lub młodsi. Starsze kobiety są o wiele lepiej zaokrąglone – wiedzą, co czują i dlaczego to czują.

“Łatwiej jest nawiązać związek ze starszą kobietą, ponieważ wie, jak komunikować, co chce, ma efekt kuli śnieżnej dookoła.

“Mam preferencje dla kobiet, które zaczynają od około 10 lat starsze niż ja i inni To przygoda dla nas obojga, ponieważ jest to zupełnie nowa ekscytująca podróż. Młodsze kobiety po prostu nie pozwalają mi rosnąć w sposób, w jaki robią to starsze kobiety. “

Nie wszystkie związki starszej kobiety / młodszego mężczyzny trwają wiecznie, ale odpowiedź Freda na to, jak radził sobie z zakończeniem jego związku ze starszą kobietą, była szczególnie wnikliwa: “Kontynuowałem moje życie i zabrałem ze sobą wiele wspomnień i doświadczeń, które sprawiły, że jestem bogaty psychicznie i emocjonalnie. Uważałem to za piekielny skok do życia”.

Prawdziwie trwała miłość: Zobacz pary, które zawarły małżeństwo przez ponad 50 lat dzielą się swoimi “tajemnicami”

11 lutego 2016 r04:33

Z pewnością istnieją wyzwania zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet w tych związkach. Na przykład wielokrotnie pojawiał się problem posiadania lub braku posiadania dzieci:

“Mój pierwszy związek ze starszą kobietą – miałem 20 lat, a ona 36 lat, dwa i pół roku, moja druga – 28 lat, 41 lat – trzy lata i mieszkaliśmy razem przez rok. pociąga mnie ogólny spokój starszej kobiety, z młodszą kobietą jest szalona energia, która może być bardzo ekscytująca i urocza, ale nie dla mojej osobowości, żadna z moich relacji nie była związana z byciem zmotywowaną. koncentruje się na ich życiu zawodowym i jest bardzo pewny siebie i pewny siebie.To było dla mnie bardzo atrakcyjne. “- Lenny, 38

Ostatecznie, ostatni związek Lenny’ego zakończył się, gdy chciał, aby dzieci i jego partner 43 nie.

Oczywiście kwestia “Czy chcę później dzieci?” stała się mniej istotnym wyzwaniem dla relacji między starszymi kobietami i młodszymi mężczyznami niż w przeszłości. Zapłodnienie in vitro przez jaja dawców i inne metody reprodukcji znacznie zmieniły prognozy płodności dla starszych kobiet. Ciąża od wieków zarezerwowana dla “cudów” jest teraz medyczną możliwością.

Inne wyzwania dla młodszych mężczyzn pojawiły się w formie dezaprobaty i krytyki ze strony przyjaciół i kolegów, podobnych, choć nie tak poważnych, do tego, czego doświadczały starsze kobiety..

“Miałem więcej reakcji od mężczyzn niż kobiet, mężczyźni w moim wieku i starszym byli zazdrośni, że byłem z nią, patrzyli na mnie tak, jakbym miał coś, czego chcieli i nie mieli, a ponieważ byłem młodszy, zareagowali mocniej, a kobiety w moim wieku nie akceptowały związku.

“Każdego ranka budziłam się szczęśliwa i czułam się, jakbym miała świat na sznurku, myślę, że niektórzy z tych ludzi myśleli, że próbuję coś udowodnić – nie byłam, nasz związek sprawił, że poczułem się wspaniale. ! Byłem dumny z tego, kim była i co mieliśmy razem. “- Barry, 26

Ile razy w tygodniu powinieneś uprawiać seks?

20 listopada 2015 r03:44

Ogólnie rzecz biorąc jednak wydaje się, że taka krytyka nie jest tak poważną przeszkodą dla mężczyzn w tych relacjach, jak dla kobiet. W rzeczywistości niektórzy mężczyźni otrzymywali wsparcie i podziw od rówieśników i współpracowników.

“Przyjaciele i koledzy podziwiali moją decyzję związania się z dojrzałą kobietą, szanowali to, co miałem z nią, co było emocjonalnym połączeniem z doświadczoną, skoncentrowaną osobą, reakcje większości ludzi były dobre, nie było negatywnych postaw. lub komentarze, które mi dałem w mojej głowie, w rzeczywistości wiele osób poprosiło mojego partnera i mnie o radę. “- Patrick, 34

Mężczyźni, z którymi rozmawialiśmy, mówili o zaletach bycia w relacjach ze starszymi kobietami w kategoriach spokoju i komfortu, możliwości rozwoju i uczciwości, na jaką pozwalali. Ale bardziej niż jakakolwiek inna zaleta, mówili o pozytywnych relacjach seksualnych, których doświadczyli. Wszyscy komentowali, że seks ze starszymi kobietami jest lepszy.

“Negatywy? Jakie negatywności?” Płakałam, śmiałam się, wróciłam po więcej, zalety można podsumować w dwóch słowach: intensywny maraton. “- Zach, 32

“Zalety uprawiania seksu ze starszą kobietą? Żartujesz?” Starsza kobieta jest bardziej pewna siebie i przynosi to do związku, wie, czego chce i jak przekazać to swojemu partnerowi, lubię nie martwić się o ciąża i niechciane dziecko Nie odczuwam pragnienia posiadania, a brak lęku w tej kwestii przynosi ulgę Lisa jest także w świetnej formie i mamy najbardziej intensywne relacje seksualne, jakie kiedykolwiek miałem. “- Gary, 39

“Największą zaletą jest to, że wiedzą, czego chcą, więc nie ma zgadywanek, możesz spróbować ich zadowolić, a oni ci powiedzą, czy to nie działa, kocham to, to jest zwrot. Absolutnie nie ma negatywów na temat seksu? To było najlepsze, najlepsze! “- Scott, 25

“Fenomenalny! Seks był ważny, ale naprawdę martwiłam się o to, czego potrzebowała i pragnęła … Ona przejmie stamtąd i pójdzie stamtąd, dzięki czemu wszystko jest o wiele łatwiejsze, ponieważ byliśmy tam tylko po to, by się dobrze bawić. jak przełamanie bariery, która zabiera innych ludzi w nieskończoność, aby dojść do tego, że było “kliknięcie” seksualnie, było łatwe i było wspaniale! “- Russ, 29

“Jeśli spojrzę na dziewczynę w wieku dwudziestu kilku lat, mogę ją uznać za atrakcyjną, ale myśli są tylko na temat seksu, nie mogę z nią nic zrobić, ona nie jest jeszcze ukształtowana, jest jak bryłka zimnej gliny – bardzo ładna glina , ale wciąż nie ma kształtu, kiedy patrzę na starsze kobiety, widzę prawdziwe kobiety, które czują się jak kobiety, są solidne, ich ciała są solidne, a ich myśli zestalają się, związek ze starszą kobietą może być bardzo satysfakcjonujący “. , 32

“Nauczyłem się kochać kobietę, wzięła mnie za rękę i powiedziała:” Zwolnij “. Chodzi mi o to, że miałem 20 lat, a w wieku 20 lat jesteś tak szczęśliwy, że to robisz, nigdy nie myślisz o tym. “- Rick, 27

“Jedyny powód, dla którego interesuję się młodymi kobietami, jest ściśle fizyczny – nie spotkałem żadnego z nich w ostatnim roku lub dwóch, który ma dojrzałość, której szukam w dzisiejszych czasach. Starsze kobiety zdecydowanie zmieniły mój gust, W większości młodych kobiet jestem znudzony, znudzony na śmierć. “- Lenny, 38 lat

“W związku istnieje komponent intelektualny, element uziemienia i element fizyczny, fizyczny jest bardzo ważny dla mężczyzny, strona seksualna to wielka rzecz, ma sens gdy się o tym myśli, największy seks w moim życie było ze starszymi partnerami, nawet jeśli jest wcześnie w związku, jest jeszcze głębsze. “- Michael, 35 lat

Wspomniany wcześniej Fred wyraził swoje własne spełnienie: “Chociaż początkowo obawiałem się, że nie będę wystarczająco dobra seksualnie, moim większym lękiem było to, że przytłaczałem ją – jak wezwanie zbyt wiele razy dziennie lub mówię o jeden za dużo” Tęsknię za tobą “. Zamiast tego nasza obopólna przyjemność rozlała się z jednej wysokości na drugą “.

Związane z:

  • Czy twój partner kocha swój telefon bardziej niż ty?
  • Lekcje miłości: Zrozumienie typów osobowości dla szczęśliwszego związku
  • Szczęście wzrasta po 20 latach małżeństwa, wynika z badań

Wersja tej historii pierwotnie pojawiła się na iVillage.