Mama myślała, że ​​ma “ciążowy mózg”, ale okazało się to śmiertelnym symptomem

Ciąża to piękne doświadczenie, ale dla jednej mamy, będąc w ciąży, zamaskowane niepokojące objawy czerniaka.

Kiedy Danielle Dick była 19 tygodni w ciąży z bliźniakami, często była sfrustrowana, gdy nie mogła znaleźć odpowiednich słów. Martwiła się, że ona i jej mąż odwiedzili położnika, który myślał, że to prawdopodobnie “mózg ciążowy”.

“To miało dla nas sens”, powiedział TODAY Tyler Dick, jej mąż.

Ale pewnego dnia, kiedy Danielle nie mogła w ogóle mówić, para rzucili się na pogotowie, gdzie lekarze wykonali MRI. Odkryli trzy masy umiejscowione w jej mózgu, a testy wykazały, że są czerniakiem.

Danielle Dick loved being a mom, but she also excelled as a physical therapist. Patients often sent her thank you notes because she helped them so much.
Danielle Dick uwielbiała być mamą, a także celowała jako fizjoterapeuta. Pacjenci często wysyłali jej podziękowania, ponieważ pomagała im tak bardzo.Dzięki uprzejmości Tyler Dick

Rak szybko rozprzestrzenia się w jej ciele, zagrażając zarówno jej zdrowiu, jak i nienarodzonym bliźniakom. Pomimo licznych interwencji i narodzin zdrowych bliźniaków, Danielle zmarła w wieku 32 lat, mniej niż rok po tym, jak lekarze odkryli raka. Jej mąż dzieli się teraz swoją historią, aby podnieść świadomość tego, jak poważny jest rak skóry.

“Mam nadzieję, że ludzie zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest regularne odwiedzanie dermatologa. Właśnie tego chciała, aby ludzie również wiedzieli, “powiedział Dick, 32, z Goddard w Kansas.

Czerniak przeżył swoją historię po niezliczonych operacjach raka skóry

01.01.201803:28

Niezwykły kret staje się rakiem.

Wiele lat wcześniej, w 2011 r., Dick, pielęgniarka-anestezjolog, zauważył dziwny pieprzyk na plecach żony. Zasugerował, żeby zobaczyła dermatologa. Lekarz wykonał biopsję, ale powiedział, że wszystko w porządku, a para się rozluźniła. Kiedy kret wyrósł, Dick zalecił, aby Danielle zobaczyła innego lekarza, który zgodził się, że miejsce wygląda niepokojąco. Tym razem biopsja ujawniła niepokojące wieści: To był czerniak.

Lekarze usunęli kret i węzły chłonne – i myśleli, że usunęli cały nowotwór.

“Wszystko wyglądało dobrze”, powiedział Dick.

Następnie Danielle odwiedzała dermatologa co sześć miesięcy w celu sprawdzenia moli, a rodzina stała się oddana, aby zawsze używać kremów przeciwsłonecznych, gdy wychodzili na zewnątrz. W 2015 roku Danielle, fizjoterapeutka, urodziła pierwsze dziecko pary, Taylor, i ponownie zaszła w ciążę w 2016 r..

Ciąża przyszła z ogromnym zaskoczeniem: Danielle niosła bliźnięta.

“Nie ma bliźniaków w żadnej z naszych rodzin” – powiedział Dick.

Każdy day Danielle Dick's 2-year-old daughter asks where her mom is since she passed away from melanoma at the end of April.
Danielle Dick ze swoimi bliźniakami, po tym, jak zostały dostarczone wcześnie po 29 tygodniach.Dzięki uprzejmości Tyler Dick

Następnie w kwietniu 2017 roku Danielle zmagała się z zapamiętaniem słów. Nagle straciła zdolność mówienia. To wtedy lekarze odkryli czerniaka w jej mózgu. Będąc w ciąży, wzięła tabletkę do chemioterapii i poddała się szczególnemu promieniowaniu.

Lekarze zdecydowali się dostarczyć dzieciom po 29 tygodniach, dając im więcej czasu na opracowanie i umożliwienie Danielle rozpoczęcia bardziej agresywnego leczenia wcześniej. 12 lipca Reagan i Colby urodzili się przez cesarskie cięcie. Po zaledwie półtora tygodnia na oddziale intensywnej terapii noworodków rozwijały się.

“Świetnie się spisali,” powiedział Dick. “Nadal musimy otrzymywać dużo ultradźwięków i zdjęć rentgenowskich klatki piersiowej, żeby mieć oko na ewentualne rozprzestrzenianie się (raka)”.

Parzysty though she often felt nauseous and worn down from chemotherapy, Danielle Dick made time to do special activities with her daughter, Taylor.
Mimo że często czuła się chora i wyczerpana chemioterapią, Danielle Dick znalazła czas na specjalne zajęcia z córką Taylor.Dzięki uprzejmości Tyler Dick

“Ona nigdy nie ma przerw.”

Po porodzie, lekarze umieścili Danielle w większej ilości tabletek do chemioterapii, a ona przeszła cztery rundy napromieniania. Ale to nie zadziałało, więc wrócili do terapii celowanej. To wtedy lekarze odkryli w jej mózgu około 20 nowych mas i zaczęła promieniowanie mózgu.

“Ona nigdy nie miała żadnych przerw. Za każdym razem, gdy chodziła do lekarza, otrzymywała najgorszą wiadomość o swoim życiu – powiedział Dick. “To było po prostu szokujące, jak dostali jeden (guz) do zmniejszenia się lub odejścia, a inny wyskoczyłby.”

Jednak Danielle zawsze była optymistyczna.

“Powiedziała:” No cóż, może być gorzej “- powiedział.

Mimo że Danielle czasami czuła się chora i wyczerpana, znalazła czas, by stworzyć wspomnienia ze swoimi dziećmi. Między drzemkami i lekami zabrała je do biblioteki i parku lub pracowała z Taylorem nad rzemiosłem.

“Tak bardzo kochała te dzieci,” powiedział Dick.

Tak jak Danielle Dick battled melanoma, she and her husband of a decade, Tyler, completed some bucket list items and created memories together.
Danielle i jej dziesięcioletni mąż, Tyler, uzupełnili kilka artykułów na liście i stworzyli więcej wspomnień, zanim zmarła w wieku 32 lat.Dzięki uprzejmości Tyler Dick

Para ta ukończyła także kilka zajęć na liście zadań, takich jak pływanie z delfinami, oglądanie ulubionego zespołu The Killers i oglądanie kilku gier Marca Madness..

“Cieszę się, że czuje się wystarczająco dobrze, aby robić te rzeczy,” powiedział Dick.

Na początku 2018 roku, Danielle boli plecami i jej ręce stały się odrętwiałe. Testy ujawniły, że rak rozprzestrzenił się na jej rdzeń kręgowy. W kwietniu 2018 r. Jej miejscowi lekarze zalecili, aby udała się do MD Anderson Center, w Houston w Teksasie, na leczenie. Tam lekarze umieścili cewnik w jej czaszce, aby bezpośrednio wstrzykiwać chemioterapię do rdzenia kręgowego. Było za późno.

“Zaczęła się tak chora, że ​​nie była w stanie rozpocząć leczenia” – powiedział Dick.

25 kwietnia, mniej niż rok od jej diagnozy, zmarła Danielle. Podczas gdy Dick czuje się oszołomiony odkąd stracił swojego “najlepszego przyjaciela”, dzielenie się jej historią utrzymuje jej pamięć przy życiu i pomaga innym.

Zapotrzebowanie Danielle na ostrzeżenie innych o czerniaku jest ważne. Czerniak jest najgroźniejszą postacią raka skóry. Według American Cancer Society rocznie umiera z niego ponad 9000 osób.

Ludzie o jasnej skórze, rudych włosach i moli są bardziej zagrożeni. Eksperci zalecają, aby ludzie rozważyli ABCDE moli i odwiedzili lekarza, jeśli zaobserwują którykolwiek z poniższych objawów:

  • ASYMMETRY: Obie strony wyglądają zupełnie inaczej.
  • B GRANICA: Granice są nieregularne, zapiekanka lub słabo zdefiniowane.
  • C KOLOR: Kolor nie jest spójny w poprzek kreta.
  • ŚREDNICA D: Czerniaki są zwykle większe niż 6 mm, ale mogą być mniejsze.
  • E EVOLVING: Miejsce, które się zmienia lub wygląda inaczej niż inne.

– Idź na coroczną wizytę w skórze – powiedział Dick. “Danielle miała tylko nadzieję, że ludzie dowiedzą się, jak straszny może być rak skóry.”