Makijaż guzika brzucha: Lekarze pomagają kształtować “idealny” pępek

Biorąc pod uwagę, że ludzki pępek brzuszny jest niczym więcej jak blizną od pociętej pępowiny, wydaje się trochę dziwnym tracić czas patrzenia na twój pępek. Łatwo to powiedzieć, jeśli podoba Ci się wygląd tej małej “innie”, która ma nadzieję, że znajduje się pomiędzy biodrami.

Jednak dla wielu osób zniekształcony, źle ustawiony, wystający lub nawet brakujący pępek jest źródłem zakłopotania. Na szczęście jest pewna poprawka, a nowe badanie opublikowane w ASJ, dzienniku American Society for Esthetic Plastic Surgery, dostarcza lekarzom mapę drogową, aby stworzyć “idealny” pępek.

Przed and after belly button surgery
Przed i po zabiegu plastyki pępka lub zabiegu pępka.Dzisiaj

Za pomocą skomputeryzowanego narzędzia zwanego “Estetycznym analizatorem” chirurdzy z Singapuru próbowali określić optymalną pozycję pępka zarówno w pionie, jak iw poziomie, a także długość i kształt. Zdjęcia towarzyszy zabaw Playboy (dokładnie 37) służyły jako źródło “piękna”.

To, co znaleźli, to piękny pępek ma stosunek pionowy 46:54, pozycja pozioma w linii środkowej, długość, która wynosi 5 procent długości od procesu wyrostka mieczykowatego (dolna część mostka) do dolnej granicy sromu rozszczep i owalny kształt bez kaptura (29,8 procent) lub lepsza okap (21,6 procent).

W języku angielskim oznacza to zasadniczo, że piękny pępek jest mały, ustawiony pionowo i ma maleńką klapkę lub “kaptur”, wyjaśnia chirurg plastyczny Miami, dr Adam Rubinstein. “Używanie playboyów Playboy to rodzaj arbitralnej próbki. To, że te kobiety są uważane za piękne, nie oznacza, że ​​mają piękne guziki na brzuchu “- mówi.

To, czego ludzie naprawdę chcą, to być w “zakresie normalności” – mówi Rubinstein. Oznacza to, że większość ludzi chce “innie”, nawet jeśli “stróż” nie jest nienormalny i chcą, aby był proporcjonalny do ich ogólnego obszaru brzucha. I są ludzie, którzy po prostu chcą pępka.

“Dorośli mogą utracić guziki brzucha po takim koszuli, na przykład, jeśli chirurg ich nie stworzy, a czasami tracą go przez inny rodzaj operacji brzusznej” – mówi Rubinstein. “Czasami utworzone guziki brzuszne wyglądają naprawdę źle.” Przyrost masy ciała, ciąża i przepuklina pępowinowa mogą sprawić, że pępek będzie mniej atrakcyjny niż atrakcyjny. Procedura tworzenia pępka nazywa się plastyką pępowinową, a wykonanie czynności zajmuje około 30 minut do około godziny.

To nie jest pierwsze badanie definiujące piękny pępek. W 2000 r. Badacze z University of Missouri przeanalizowali i ocenili zdjęcia pępków 147 kobiet w wieku od 18 do 62 lat. Ich badania, opublikowane w czasopiśmie Plastic and Reconstructive Surgery, również znalazły pępek w kształcie litery T lub w kształcie litery Nieco lepsze kaptury najbardziej atrakcyjne pod względem estetyki. “Innies” zawsze był preferowany do “outies”, a orientacje poziome lub zniekształcone również były nieatrakcyjne.

Elizabeth Shulman znalazła swój nowy pępek “wyzwalający”.  

“Miałem nieudany brzuszek w 1993 roku i przez lata wyglądałem jakbym miał” bum “na brzuchu, mówi Shulman, 55, z Hallandale Beach, FLA. “Wyglądałem jak kosmita.”

W zeszłym roku zdjęła brzuszek i otrzymała nowy pępek. “Czuję się jak nowa osoba, a mój mąż od 30 lat jest całkowicie zachwycony tym, jak wyglądam i czuję” – mówi Shulman, który rzucił się, by kupić dwuczęściowe kostiumy kąpielowe. “Ludzie, którzy myślą, że ich pępkowe guziki są w porządku, są naprawdę szczęśliwi, ale wyobraźcie sobie, jak to jest, gdy wasz jest po prostu okropny.”

Niektórzy lekarze widzą zupełnie nowy segment osób, które chcą pępowinówki.

“Jest wiele osób, które mają przekłute pępkowe guziki, a teraz mają przeszywający żal i blizny, a kobiety, które miały kilkoro dzieci, a teraz ich guziki w brzuchu są zniekształcone, a następnie są ludzie z tatuażami, którzy mówią, że pozbywają się tatuaż i daj mi nowy pępek “, mówi chirurg plastyczny Beverly Hills, dr Brent Moelleken.  

“Tworzenie pępka to dzieło sztuki. Nikt naprawdę nie musi chodzić z pępkiem, który wygląda jak otwór na monety lub dziurę po kuli. ”  

Lub “outie”, jeśli naprawdę chcesz “innie”.