Lester Holt odwiedza młody fan z rzadkimi zaburzeniami genetycznymi (i dostaje niesamowity prezent)

Lester Holt przekazał dobrą wiadomość dla jednego z jego największych fanów w środę wieczorem.

Kotwica NBC Nightly News zaprosiła 14-letniego Huntera Goldbacha, który ma rzadką chorobę genetyczną, oraz rodzinę Huntera do 30 rocka na osobistą wycieczkę po swoim studio po tym, jak dowiedział się o uwielbieniu chłopca z jego występu.

Zobacz, jak Lester Holt spotyka się z fanem z rzadkimi zaburzeniami genetycznymi

Aug.02.201800:50

Spotkanie ze swoim idolem okazało się poruszającym doświadczeniem dla nastolatka, który chodzi po skarpetkach z twarzą Holta na nich ozdobioną, matka powiedziała DZISIAJ.

“To było bezcenne, kiedy po raz pierwszy zobaczył Lestera przez szybę (w redakcji), Hunter stanął jak wryty”, powiedziała Rebecca Goldbach, konsultant ds. Relacji z pracownikami z Virginia Beach, Virginia. “Po prostu wpatrywał się w niego tak, jakby był Świętym Mikołajem, Wielkanocnym Królikiem i jednorożcem wszystko w jednym.”

Hunter został zdiagnozowany w wieku 10 lat z zespołem kardiowato-skórnym lub CFC, poważnym stanem, który może przejawiać się w nieprawidłowych rysach twarzy, spowolnieniu wzrostu włosów, wadach serca i opóźnionym rozwoju umysłowym. Uważa się, że tylko kilkaset osób na całym świecie cierpi na tę chorobę.

Lester Holt meets 14-year-old fan Hunter Goldbach, who has rare genetic disorder
Lester Holt odwiedza środową noc od jednego z jego największych fanów: 14-letniego Huntera Goldbacha.NBC Nightly News

Podczas gdy rodzina wiedziała, że ​​ich syn miał poważne problemy zdrowotne od 8 tygodnia życia, nie znali przyczyny aż do dekady później. Hunter przeszedł “13 operacji, dziesiątki zabiegów i tysiące godzin terapii” – powiedziała jego mama.

Hunter może używać rurki do karmienia, wózka inwalidzkiego na długich dystansach i mieć poziom rozwoju akademickiego przedszkolaka, ale jest także bardzo towarzyski i słowny. Ma też bardzo szczególne nawyki oglądania telewizji.

“Pewnego dnia wszedłem do salonu i zauważyłem pewnego dnia (około dwa lata temu), że stoi około jednej stopy od telewizora” – wspomina Goldbach. “A on powiedział:” Bądź cicho, oglądam “Wester”. “

Holt usłyszał o swoim zapalonym wielbicielu po tym, jak producent z NBC Nightly News przeczytał niedawno artykuł CFC International. Dwa dni później Goldbach wygłosił telefon, zapraszając syna do Rockefeller Center, by spotkał się osobiście z Holtem.

Rodzina Huntera, w tym starsza siostra Sarah, nie przybyła do Nowego Jorku z pustymi rękami. Przynieśli Holt dwie pary skarpet – w tym jedną z wzorem twarzy Huntera.

“Uwielbiałem spotykać się z Hunterem, świetnie się bawiliśmy na planie i jaki to świetny prezent, który mi dał” – powiedział Holt. “Zdecydowanie moje nowe ulubione skarpetki.”

Lester Holt meets 14-year-old fan Hunter Goldbach, who has rare genetic disorder
Hunter lubi nosić skarpetki z ozdobioną na nich twarzą Lestera Holta, więc nastolatek przyniósł swój własny prezent: skarpetki z twarzą jego i jego idola.NBC Nightly News

Goldbach zaczął się emocjonalnie opowiadać o tym, jak obserwował jej syna siedzącego na krześle i przyglądał się wiadomościom z Holtem.

“Jedną z pierwszych rzeczy, które zrobił Lester, kiedy go poznał, było zejście na poziom Huntera, by porozmawiać z nim (jak Hunter siedział na wózku inwalidzkim) i po prostu zaangażować się z nim, oko w oko,” powiedziała dumna mama , łamiąc jej głos.

“Widziałeś, jak ujmujący jest on po prostu na twarzy … Był całkowicie w tej chwili z Hunterem.”

Hunter również wywarł wrażenie na Holt.

Zanim nastolatek opuścił studio, Holt przeczytał fragment “dobrej nocy” swojego scenariusza. Hunter powiedział kotwicy “Do zobaczenia jutro”, co nie jest zwykłym sygnałem, którego Holt używa pod koniec swoich audycji.

Ale weteran wiadomości zapytał Huntera, czy powinien użyć frazy na swoim następnym występie. Chłopiec skinął głową.

“Do zobaczenia jutro”, powiedział Holt widzom po zakończeniu czwartkowego wieczoru, wiedząc, że jeden z nich doceni te słowa.