Lena Dunham ujawnia, że ​​miała całkowitą histerektomię po walce z endometriozą

Twórca i gwiazda “Girls” Lena Dunham ujawniła, że ​​przeszła całkowitą histerektomię.

W eseju z wydania Vogue z marca 2018 r. 31-latka mówi, że próbowała zakończyć lata chronicznego bólu od endometriozy.

Lena Dunham
Lena Dunham ze Złotych Globów HBO po imprezie w Los Angeles w styczniu.Frederick M. Brown / Getty Images

Nie było łatwo podjąć decyzję, pisze; podąża za “latami skomplikowanych operacji mierzących w podwójnych cyfrach” i metodami nieoperacyjnymi, takimi jak “terapia miednicy, masażoterapia, terapia bólu, terapia kolorami, akupunktura” i joga.

Po operacji, w której chirurgicznie usunięto jej szyjkę macicy i macicę, powiedziała, że ​​nauczyła się, że jej organy rozrodcze są w złym stanie: jej żołądek wypełnił się krwią, a jej jajnik naciskał na mięśnie wokół nerwów pleców, które zajmują się chodzeniem.

“Proszę, nie mów nawet o mojej macicznej podszewce” – dodaje. “Jedynym pięknym detalem jest to, że narząd [macica] – który ma być kształtem żarówki – miał kształt serca”.

W ubiegłym roku trzykrotnie była hospitalizowana z powodu endometriozy, a w kwietniu 2017 roku miała operację jajników. Sądziła, że ​​jest wolna od choroby, ale po Gali Mocy 1 maja w Nowym Jorku wróciła do szpitala z powikłania.

Lena Dunham opowiada o nagości w “Dziewczynkach”

11.11.201403:09

Endometrioza dotyka co najmniej 10 procent kobiet w wieku rozrodczym i może mieć konsekwencje, które obejmują niepłodność i niezdolność do uczestniczenia w pracy lub codziennych czynnościach z powodu ogromnego bólu. A Dunham nie jest sam; Julianne Hough mówiła o swojej walce “endo” we wrześniu.

Na szczęście Dunham wydaje się być na naprawę. Niedawno powiedziała, że ​​wraca do HBO z nową serią (z udziałem naszej ulubionej “udawanej” gospodyni domowej Jennifer Garner), “Camping”, i wychodzi poza jej karierę..

“Mogłem wcześniej czuć się wybiórczo, ale wiem, że mam teraz wybory” – pisze w czasopiśmie. “Wkrótce zacznę badać, czy moje jajniki, które pozostają gdzieś we mnie w tej rozległej jaskini narządów i tkanki bliznowatej, mają jaja. Adopcja jest ekscytującą prawdą, którą będę realizował z całą mocą.”

Śledź Randee Dawn na Twitterze.