Kobieta z zespołem Downa rywalizuje w konkursie Miss Minnesota

Kiedy Mikayla Holmgren prześlizgnęła się po scenie podczas Miss USA w Miss Minnesota w ubiegłym tygodniu, osiągnęła to, czego nikt przed nią nigdy nie miała: Stała się pierwszą osobą z zespołem Downa, która wzięła udział w konkursie Miss Minnesota USA.

“Po prostu kochałem ten dzień”, powiedziała Mikayla DZISIAJ. “Byłem na tej scenie i nazwałem moje imię, byłem we łzach. Byłem bardzo emocjonalny. “

Pierwsza kobieta z zespołem Downa bierze udział w konkursie Miss Minnesota

Dec.01.201700:55

W 2015 roku 22-letni Holmgren wziął udział i wygrał konkurs Junior Miss Amazing, który jest widowiskiem dla osób niepełnosprawnych. Kiedy podeszła do swojej mamy, Sandi Holmgren, o przyjęciu do konkursu Miss Miss USA w USA z okazji Minnesoty 2017, jej mama powiedziała, że ​​tak. W tym czasie Sandi nie miała pojęcia, do czego dołączyła Mikayla.

“Nie do końca mnie uderzyło, że to Miss USA, Miss Universe. Jest tyle konkursów “- powiedział Sandi DZISIAJ. “Wybrała widowiska konkursów i denerwowałem się.”

Ale Mikayla była pewna siebie. Od 16 lat tańczy i bierze udział w gimnastyce na Olimpiadach Specjalnych. Popierała ludzi z zespołem Downa w swoim rządzie państwowym i przemawiała na konferencji Best Buddies Leadership Conference, imprezy, która łączy liderów z niepełnosprawnością intelektualną i rozwojową oraz bez nich.

Podczas Mikayla Holgrem didn't win Miss Minnesota, she did take home two prizes, the Spirit of Miss USA and the Director's award.
Podczas gdy Mikayla Holgrem nie wygrała Miss Minnesota, wzięła do domu dwie nagrody, Spirit of Miss USA i nagrodę reżysera.Dzięki uprzejmości Future Productions, LLC

“Nie denerwowałem się” – powiedziała, przygotowując się do widowiska.

Ćwiczyła chodzenie po piętach bez potykania się i uczestniczyła w próbnych wywiadach. Podczas gdy ona lubiła poznawać nowych przyjaciół, ubierać się i występować na scenie, Mikayla miała nadzieję, że da przykład innym.

“Chcę, aby inni uwierzyli w siebie”, powiedziała.

Zanim wkroczyła na scenę, Mikayla wysłała swojej mamie tekst podsumowujący, co czuła:

“Jestem wdzięczny za scenę, miejsce na świadomość zespołu Downa”.

“Jakbym nie miała wystarczająco dużo czasu, aby się rozpłakać, zanim ona tam dotarła,” przypomniała sobie Sandi.

Podczas gdy Mikayla nie wygrała konkursu, otrzymała tamtej nocy dwie nagrody, Miss Minnesota USA Spirit Award i nagrodę reżysera.

Mikayla Holgrem is the first person with Down syndrome to compete in a Miss USA pageant. The 22-year-old
Mikayla Holmgren jest pierwszą osobą z zespołem Downa, która bierze udział w konkursie Miss USA. 22-latek “kochał ten dzień”.Dzięki uprzejmości Future Productions, LLC

Jej akceptacja wywołała owację na stojąco i podziw innych konkurentów, którzy domagali się ujrzenia Mikayli i ocierania łez z ich twarzy.

“To mówiło głośno o bohaterach tych uczestników. Już płakałem na scenie, a ja ją zgubiłem “, wspominał Sandi, który obserwował z bocznej sceny.

Mikayla również poczuła się poruszona.

“To było niesamowite. Moja mama była we łzach, mój tata też był “- powiedziała.

Mikayla, która studiuje na Uniwersytecie w Betel, pokochała jej doświadczenie i ma nadzieję, że zrobi więcej, ponieważ teraz uważa się za “widowiskową kobietę”. Wierzy, że jej występ zainspiruje innych.

“To ma znaczenie w świecie”, powiedziała.

Kiedy Mikayla się urodziła, Holmgren powiedział, że zastanawiała się, czy świat zaakceptuje córkę z powodu jej odmienności. Czuje się dumna, że ​​jej córka kształtuje teraz rozmowę na temat zespołu Downa i włączenia.

“Ten konkurs był tylko kolejnym krokiem pokazującym, jak wygląda włączenie” – powiedział Sandi.