Katie Koestner, aktywistka ds. Aktów gwałtu na randce, odpowiada na wirusowy list ofiary Stanforda

Jedna kobieta, która ma wiele do powiedzenia na temat gwałtu, to Katie Koestner. Koestner zapoczątkował wybuchową burzę medialną w 1990 roku, kiedy po napaści seksualnej koledzy z college’u, którzy nigdy nie byli ścigani, wypowiedziała się na temat gwałtu na randki. W 1991 roku ukazała się okładka magazynu TIME. Koestner dzieli się swoimi przemyśleniami na temat sprawy gwałtu na Uniwersytecie Stanforda, w jaki sposób ofiary przemocy seksualnej przeżywają traumę, a niepokojące pytanie wciąż ją pytają.

Katie Koestner
Katie Koestner na okładce TIME w 1991 roku. Mówi teraz o swoim gwałcie na uczelniach w całym kraju.Katie Koestner, CZAS

Nie otworzyłem oczu, dopóki jego ciężar nie był ze mnie tej nocy. Jak przez 12 minut. Lub może 20 minut.

Hmmm. “20 minut działania.”

Wygląda na to, że musimy zacząć zastanawiać się, ile czasu zajmuje przestępca seksualny, aby popełnić przestępstwo, a więc może wydać odpowiednie wyroki.

Przypadku gwałtu Stanford: zdanie Brocka Turnera oburza się, gdy bohater mówi

Jun.07.201602:42

W ubiegłym tygodniu list o napaści seksualnej skierowany do byłego studenta Stanforda, który ją zgwałcił, stał się wirusowy, kiedy został skazany na zaledwie sześć miesięcy więzienia po tym, jak został uznany winnym trzech oskarżeń o napaść na tle seksualnym. Kiedy sędzia powiedział, że dłuższy wyrok więzienia miałby “poważny wpływ” na Brocka Turnera, oburzenie wybuchło. Niedługo potem ojciec Turnera wydał oświadczenie lamentujące, że wyrok był wysoką ceną za “20 minut akcji”.

Gdyby prokurator zgodził się oskarżyć mojego gwałciciela, a jury uznało, że mój gwałciciel – elitarny sportowiec z bogatymi zasobami finansowymi i ładnym wyglądem – jest winny ponad wszelką wątpliwość, prawdopodobnie zostałby skazany na 10-minutową potęgę drzemka w więzieniu.

POWIĄZANE: sprawa gwałtu Brock Turner: doktorzy sądowi pokazują historię narkotyków, używanie alkoholu

Ale był rok 1990 i mój prokurator okręgowy nie sądził, że mam wystarczające dowody, by zawracać sobie głowę oskarżeniami.

Mój gwałciciel został uznany za odpowiedzialnego w siedmiogodzinnym przesłuchaniu przez szkołę w zamkniętych drzwiach. Przyznał, że powiedziałem mu “nie”, więcej niż kilkanaście razy tej nocy w moim pokoju w akademiku. Dziekan uznał go za winnego.

Sprawa gwałtu w Brock Turner: dlaczego list ofiary jest “zmieniaczem gry”

Jun.08.201602:36

Jego kara? Został zakaz wstępu do mojego akademika przez resztę semestru. Jednak niecodzienne zalecenie dziekana było takie, że powinniśmy “wrócić do siebie w semestrze wiosennym po naszym małym tiff, ponieważ bardzo cię bardzo lubi i tworzysz miłą parę”.

POWIĄZANE: Viola Davis dzieli się rozdzierającą historią napaści seksualnej siostry

Moja historia różni się od ofiary Brocka Turnera.

Różne, ale nie tak różne. Rzeczywiście, moja szkoła, William & Mary, jest w południowym, kolonialnym Williamsburgu w Wirginii. Stanford jest elegancki i doświadczony technologicznie Palo Alto w Kalifornii. Surowe podobieństwo to fabuła, którą przeszliśmy po początkowej zbrodni. Jest to niemal uniwersalne dla każdej kobiety, która padła ofiarą napaści na tle seksualnym.

Słyszę średnio dziesięć historii o gwałcie w każdej szkole, którą odwiedzam, aby podzielić się moją historią i wielokrotnie słyszę, jak czują się ponownie przeżywane przez system i ludzi, z którymi się spotykają. Dotyczy to tych, którzy zostali zgwałceni, napadnięci seksualnie, wykorzystani, poniżeni, prześladowani, prześladowani lub w inny sposób skrzywdzeni w wyniku przemocy na tle seksualnym.

Wszyscy jesteśmy zbadani, w jaki sposób moglibyśmy pozwolić, aby to się nam przydarzyło.

Jesteśmy kwestionowani, czy nie byliśmy wystarczająco inteligentni, odważni, wystarczająco silni, wystarczająco demonstracyjni. I zapytałem, dlaczego nie walczyliśmy o nasze życie? Ludzie zawsze mówią: “Jak źle mogło to być? Jeśli ktoś próbował mnie zgwałcić, wiem, co bym zrobił. Zabiłbym tego faceta lub umarł próbując. “

POWIĄZANE: Lady Gaga ujawnia rodzinę, która dowiedziała się o jej napaści seksualnej podczas występów Oscarów

Turner i prawie wszyscy nasi sprawcy nigdy nie są pytani o to, dlaczego nie upewnili się, że jesteśmy wygodni, zgodni, sympatyczni i trzeźwi, aby dokonać własnych wyborów..

Kiedy przeczytałem oświadczenie o wpływie napisane przez ofiarę Brocka Turnera, poczułem, że znowu na mnie ciąży.

Przeczytaj pełne oświadczenie tutaj

To przychodzi i odchodzi. Kiedy dzielę się swoją historią z całym krajem z grupą uczniów szkół średnich lub gimnazjalistów, istnieje przewidywalne pytanie publiczności: “Kiedy doszło do tego?”

To by było jak spytanie kogoś, czyje rodzeństwo zginęło w wypadku samochodowym – “Kiedy doszedłeś do tego i przestałeś pozwalać, by utrata siostry wpłynęła na twoje życie?”

Nie można się z tym pogodzić ani przejść dalej.

Zdaniem analityka zdanie Brocka Turnera jest szokująco pobłażliwe

Jun.08.201603:01

Kiedy ojciec Turnera napisał: “Jego życie nigdy nie będzie tym, o czym marzył i tak ciężko pracował. To jest stroma cena, aby zapłacić za 20 minut akcji z jego 20 plus lat życia, “Myślałem, że żadne z naszych żyć nigdy nie będzie tym, o którym marzyliśmy. Nikt z nas, którzy zostali zgwałceni.

POWIĄZANE: Zatrzymanie “kultury gwałtu” zaczyna się od rodziców … wcześniej, niż myślisz

Kiedy odważna, odważna kobieta, która napisała swoje niezwykle potężne oświadczenie o skutkach ofiar, jest gotowa rozpocząć karierę mówienia, wiem, że będzie miała owację od wszystkich, którzy przeżyli.

Sprawa gwałtu w Brock Turner: VP Biden pisze list otwarty do ofiary

10 czerwca 2016 r02:49

Drodzy, nieustraszona gazela, dziękuję wam za poinformowanie nas, że jesteście z nami. Chcę, żebyś wiedział, że jesteśmy z tobą! Wiedz, że uzdrowienie to proces trwający całe życie.

Nie jesteś sam w podróży.

I dla wszystkich, którzy podpisują petycje przeciwko niesprawiedliwości, czują się oburzeni lub wypowiadają się: Zapraszam do zaangażowania się. Możesz wziąć udział w dowolnym miejscu na świecie podczas pierwszego w historii szczytu międzynarodowego, który zakończy przemoc seksualną. Opublikuj swoją historię. Dołącz do internetowego czatu Pomocy dla chorych na uzdrowienie w tym miesiącu, bez względu na to, czy jesteś ocalałym, czy wspierasz kogoś w ich leczeniu. Chodź z ocalałymi i wspierajcie potężną, publiczną drogę wydarzenia Take Back The Night tej jesieni.

Wspólnie stoimy w jedności, aby wspierać ofiary i rozwiewać ciszę na temat przemocy seksualnej!

Dowiedz się więcej: EndSexualViolenceSummit.org i TakeBackTheNight.org

Katie Koestner, autorka, mówczyni, aktywistka i dyrektor wykonawczy Fundacji Take Back The Night