“Karta wyników dla chirurgów” ma na celu pomóc znaleźć lekarzy o najniższym odsetku powikłań

Niezależnie od tego, czy odbywa się to drogą ustną, czy też przez Internet, znalezienie najlepszego chirurga może często być świetną grą na zgadywanie dla wielu pacjentów.

“Karta wyników chirurga” to nowe narzędzie do wyszukiwania lekarzy

25.2.201503:05

Jeszcze nigdy nie było sposobu, aby ocenić stopień komplikacji lekarzy z procedur chirurgicznych do tej pory, dzięki organizacji non-profit ProPublica. Mówi, że stworzył pierwszą w swoim rodzaju internetową bazę danych, aby zobaczyć współczynniki komplikacji lekarzy. Nazywa się kartę wyników dla chirurgów, wykorzystuje pięć lat zapisów Medicare dotyczących procedur o niższym ryzyku, takich jak wymiana stawu kolanowego, operacje pęcherzyka żółciowego i fuzje szyi, aby uzyskać wynik każdego chirurga..

Pacjenci mogą wpisać nazwisko lekarza, aby sprawdzić, ile miał on komplikacji i porównać je z innymi chirurgami znajdującymi się w pobliżu.

“Nawet lekarze nie wiedzieli” – relacjonował dziennik służby zdrowia Marshall Allen w rozmowie z Gabe Gutierrezem w DZISIAJ Poniedziałek. “To, co było interesujące, to chodzenie po kraju i rozmawianie z lekarzami o tym, co znaleźliśmy i jednym z ich pierwszych pytań jest:” Co jest moja stopa komplikacji? “

Niewykonanie odpowiedniego chirurga może mieć trwałe konsekwencje, których celem jest karta wyników Surgeon. Zapytaj nowojorskiego George’a Lyncha, który doznał komplikacji po operacjach kolana, które sprawiły, że ledwo mógł chodzić.

“Jeśli było więcej badań, mogłem usiąść i powiedzieć:” Wow, osoba, która zamierza wykonać moją operację, ma najniższą średnią maczugę lub najwyższy współczynnik komplikacji “, ale ta informacja nie była dostępna”, Lynch powiedziany.

Krytycy bazy danych uważają, że dane nie są wystarczająco głębokie i że może to zachęcić niektórych lekarzy do wyboru pacjentów o niższym ryzyku, aby zwiększyć swoje wyniki.

“Podczas gdy dane te mogą wskazywać na trendy, które są bardzo pomocne w dalszych badaniach, trudno jest wyciągnąć wnioski, na przykład, jeśli jesteś pacjentem odwiedzanym na stronie internetowej”, Dr Joshua Jacobs z American Academy of Orthopedic Surgeons powiedział Gutierrez: “Myślę, że potrzebujesz trochę więcej informacji niż te dane, by wybrać chirurga.”

ProPublica ma nadzieję, że karta wyników Surgeon może stać się ważną częścią badań, które chirurg wybiera, ale nie musi być jedynym czynnikiem.

“Liczby są częścią historii” – powiedział Allen. “Naprawdę, to jest punkt wyjścia dla pacjentów, aby porozmawiać z ich dokumentami, porozmawiać ze swoimi szpitalami o tych komplikacjach.”

Śledź pisarza TODAY.com Scott Stump na Twitterze i Google+.