Gwiazda “Greya” Eric Dane bije raka skóry

Eric Dane, który gra przystojnego dr Mark “McSteamy” Sloan w telewizyjnej “Grey’s Anatomy”, napotkał swoje prawdziwe medyczne przestrogę na początku tego roku.

Dane otwiera się na OK! Magazyn o jego walce z rakiem skóry.

Aktor po raz pierwszy zauważył problem, patrząc w lustro, na to, co na początku myślał o spierzchniętych ustach.

“Poszedłem do dermatologa, który powiedział, że to złośliwa tkanka spowodowana uszkodzeniem słonecznym” – powiedział Dane OK! czasopismo.

Przeszedł procedurę leczenia, która wykorzystuje ciekły azot w celu zamrożenia tkanki nowotworowej. Następnie podano mu krem ​​do ust, którego używał po leczeniu, na co miał ciężką reakcję.

“Moja skóra jest bardzo wrażliwa i moja warga była zszokowana procedurą, którą musiałem przejść”, powiedział Dane.

Komplikacje wargowe aktora od kremu sprawiły, że niezwykle trudno mu było jeść.

“Nie jadłem zbyt dobrze przez kilka tygodni i straciłem masę” – powiedział magazynowi.

Rogacz z powodu raka w duńsku dręczył także swoją żonę, aktorkę Rebeccę Gayheart.

Stres związany z potencjalną zagrażającą życiu chorobą Duńczyka był oczywisty dla hollywoodzkiego insidera podczas uczestnictwa pary w nagrodach SAG. “Można powiedzieć, że niosła na ramiona zmartwienia całego świata, wiele osób wiedziało, że wszystko jest w porządku, było oczywiste, że mają dużo na głowie” – powiedział w porządku rozmówca! czasopismo.

Dane przyznaje, że nie jest pilny w kwestii stosowania właściwej ochrony.

“Jest to prawdopodobnie coś, co wydarzyło się tak dawno temu, ale nie osiągnąłeś punktu bezzwrotnego z tymi rzeczami,” powiedział Dane. “Nie byłem wtedy tak czujny, jestem teraz i myślę, że wszyscy powinni być.”

Na szczęście Dane szybko zareagował, szukając pomocy medycznej i był w stanie przezwyciężyć potencjalnie tragiczną chorobę.