Gwiazda “Duck Dynasty” Sadie Robertson ujawnia, że ​​kiedyś walczyła z zaburzeniami odżywiania

Sadie Robertson mówi o swojej sekretnej, prawie całorocznej walce z zaburzeniami odżywiania.

W 2015 roku 20-letnia gwiazda “Duck Dynasty” zdawała się mieć wszystko: zapowiadającą się karierę jako modelka i projektantka mody, miejsce na hitowym reality show swojej rodziny i dużą rzeszę fanów. Miała także zaburzenie odżywiania, o którym po raz pierwszy rozmawiała na łamach blogu opublikowanego w piątek na swojej stronie internetowej Live Original.

View this post on Instagram

I woke up like this… SIKE! 👉🏼 This is how I woke up today. Many of you know I am an open book. I share most everything I walk through, but what I’m about to share with you is a particular topic I have always hidden. To be honest, I did not know how to speak confidently about something that stole my confidence. I'm sure the media is going to love to run wild with this, but it’s part of my story and I feel led to share. I recently found out that 97% of women have struggled with negative body image issues. It broke my heart and I truly want to help change that statistic because to be honest….I was part of that. I struggled with an eating problem connected to a negative body image for about a year. The photo in the red dress was when it was really bad and when I first saw that picture all I could see was the "fat" that went outside the dress. Someone in the modeling industry had told me, if I wanted to be a model, then I needed to lose that. Looking back I'm so sad that those thoughts stole the beauty and joy of that photo. The second picture is me – the girl behind the screen. This is real life. Today on the blog I’m sharing about this dark season of my life with y’all. 100% real and vulnerable. Praying every girl who reads this is encouraged by the powerful truth that you are beautifully and wonderfully made in God’s image. Link in bio to read. ❤️

A post shared by Sadie Robertson Huff (@legitsadierob) on

W poście na blogu Robertson ujawniła swoją walkę z “problemem jedzenia związanym z negatywnym obrazem ciała”, który rozpoczął się w rok po tym, jak zaczęła rywalizować o “Taniec z gwiazdami”. Napisała, że ​​zaczęła się niewielka, ale szybko wymknęła się spod kontroli.

“Było ciemno. To było brzydkie. To było szalenie trudne. Zrobiono to w tajemnicy. To było ukryte. Nawet do niedawna nie powiedziałam mojej matce – napisał Robertson. “Myślałem, że wszystko mam pod kontrolą. Może mówiłeś to samo? Nie zdawałem sobie nawet sprawy z tego małego problemu, który, jak sądziłem, pod kontrolą, powodował efekt falowania, stwarzając coraz więcej problemów, z którymi na pewno nie mogłem zapanować. Byłem zły na osobę, którą się stawałem. Moja własna wartość została zburzona, a ja zacząłem tracić z oczu moją prawdziwą tożsamość. “

Sadie Robertson i inni członkowie rodziny Robertsonów.Getty Images

Robertson wyjaśnił, w jaki sposób jej negatywny wizerunek ostatecznie przejął jej życie i pochłonął jej myśli.

“Co najmniej pięć razy dziennie owinęłbym ręce wokół moich ud, upewniając się, że nie wykroczyły poza to, co mogłem osiągnąć” – napisała. “Znałem każdą małą kalorię, która znajdowała się w każdym kawałku pożywienia, które wziąłem. Przez cały czas rozmawiałem o jedzeniu. Ukryłem się za rozmową, a ja naprawdę ukryłem się za zachęcaniem innych. “

W swoim blogu Robertson spekulował na temat przyczyn zaburzeń odżywiania. “Słyszałem, jak mówiono, że ludzie rozwijają zaburzenia jedzenia, ponieważ jest to coś, co mogą kontrolować w swoim życiu” – napisała gwiazda “Duck Dynasty”. “To ma sens w moim przypadku, ponieważ w tym szczególnym czasie tak wiele w moim życiu było poza moją kontrolą.”

Premiera Of Pure Flix Entertainment's
Sadie Robertson na premierze filmu “God’s Not Dead 2” w 2016 rokuFilmMagic

Robertson stwierdził, że zwróciła się ku wierze chrześcijańskiej, aby pomóc jej przezwyciężyć problemy związane z wizerunkiem swojego ciała.

“Dzień, w którym modliłem się, aby Pan oświecił moje oczy, aby ujrzeć Jego standard piękna, jest dniem, w którym zmieniło się całe moje życie” – pisał Robertson. “Ale jak powiedziałem wiele razy, aby doświadczyć Bożego piękna, musisz wydychać swoje brzydkie. Moje serce bije za tym cytatem. Czy te stare myśli wracają od czasu do czasu? Absolutnie, ale moim zadaniem jest przejęcie nad nimi władzy. “

Zachęciła swoich fanów, aby skupili się na poszukiwaniu piękna, które leży w ich sercu.

“Oto zabawna rzecz – teraz cieszę się, że mogę zrobić całą naturalną sesję zdjęciową, a rzeczywistość jest taka, że ​​mam 15 funtów więcej ciężaru niż wtedy, gdy byłem tuż po” Dancing with the Stars “- napisała. “Dosłownie nie mogę nawet owinąć głowy tym, jak kiedyś udało mi się owinąć wokół mojego uda.”

Matka Robertsona, Korie Robertson, napisała na Twitterze, że jest wdzięczna, że ​​opowieść jej córki można udostępnić.

“Modląc się, pomaga wielu ludziom”, napisał na Twitterze Korie.

Na swoim Instagramie Robertson powtórzył te uczucia.

“Modląc się do każdej dziewczyny, która czyta to, zachęca silna prawda, że ​​jesteś pięknie i cudownie stworzona na obraz Boży” – napisała.