Grypa może być czymś – a nie żartem

Jeśli jesteś kobietą, wiesz wszystko na temat “grypy człowieka”. Kiedy pierwszy raz pociągnie nosem lub dwa, twój facet zacznie wyglądać na przygnębionego i ospałego. Wiesz, z wcześniejszych doświadczeń, wkrótce zostanie wyrzucony na kanapę na następny tydzień lub dwa, mając nadzieję, że będziesz tam na nim czekał, jakby był w drzwiach śmierci.

Mężczyźni zawsze twierdzili, że naprawdę stają się coraz bardziej chorzy. A teraz mają mistrza, człowieka, który twierdzi, że nauka je popiera. Kanadyjski badacz, dr Kyle Sue, zmęczony słuchaniem męskich skarg wyszydzanych jako przesada, zdecydował się na wycieczkę po literaturze medycznej, aby sprawdzić, czy istnieją dowody na to, że mężczyźni rzeczywiście cierpią bardziej niż kobiety, gdy zachorują na grypę. Jego odkrycia zostały opublikowane w British Medical Journal.

Mężczyzna zimny, a mama zimny

Dec.07.201701:43

Wszystko to można wytłumaczyć hormonami, zasugerowała Sue, asystentka kliniczna na University of Newfoundland.

W oparciu o badania na zwierzętach, Sue twierdzi, że estrogeny wzmacniają układ odpornościowy, prawdopodobnie czyniąc kobiety wszelkiego rodzaju bardziej odpornymi na ataki wirusów..

Aby potwierdzić ten punkt, przytoczył badanie, w którym stwierdzono, że komórki pochodzące od kobiet przed menopauzą miały silniejszą odpowiedź na zimny wirus niż u mężczyzn, podczas gdy komórki kobiet po menopauzie miały odpowiedzi porównywalne z tymi u mężczyzn..

Jako wykrzyknik tej argumentacji, Sue wskazała na badanie, które dotyczyło zgonów związanych z grypą. Badanie to, powiedział, pokazuje, że wśród mężczyzn i kobiet w tym samym wieku, mężczyźni częściej umierają na grypę niż kobiety.

Czy “man flu” jest prawdziwy? Kotwice DZISIAJ mówią…

12 grudnia 2017 r01:54

W rzeczywistości, podczas gdy badanie rzeczywiście okazało się, że jest prawdziwe, to jest tylko dla mężczyzn i kobiet w wieku powyżej 50 lat. I dla wielu kobiet z gatunku, to jest, gdy poziomy estrogenu zaczynają spadać i zaczyna się menopauza. Tyle na temat teorii estrogenu.

Wniosek Sue jest taki, że skoro jego sprawdzeni ludzie mają trudniejszy czas, to “pojęcie grypy człowieka, jak to powszechnie określa, jest potencjalnie niesprawiedliwe”.

Zamiast kpić z mężczyzn, skierował tę sugestię do BMJ: “Być może teraz nadszedł czas, aby przyjazne dla mężczyzn przestrzenie, wyposażone w ogromne telewizory i rozkładane krzesła, zostały ustawione, aby mężczyźni mogli odzyskać zdrowie po wyniszczających skutkach grypy człowieka. i komfort. “

7 000 potwierdzonych przypadków grypy w USA.

Dec.02.201701:43

Jest całkowicie możliwe, że BMJ opublikował artykuł jako część ich corocznego podróbka medycyny opartej na dowodach, powiedział Dr Tara Vijayan, asystent profesora medycyny w dziedzinie chorób zakaźnych w Szkole Medycznej Davida Geffena na Uniwersytecie Kalifornijskim , Los Angeles.

To powiedziawszy, Vijayan zapewnił, że nigdy nie zauważyła żadnej różnicy między poziomem objawów odczuwanych przez mężczyzn i kobiety. Główną różnicą jest to, że kobiety, częściej niż mężczyźni, często nie mają luksusu wygodnego siedzenia i oglądania telewizji podczas rekonwalescencji..

“Chociaż partnerzy ewoluują we właściwym kierunku, a mężczyźni zaczynają odgrywać większą rolę w sprawach rodzinnych, myślę, że ciężar nadal spoczywa na partnerce” – powiedział Vijayan. “To jest absolutna rzeczywistość, chociaż uważam, że istnieje potrzeba zmiany”.

Dr Michael Ison podejrzewał, że reakcja danej osoby na grypę zależy od wcześniejszych doświadczeń.

“Gdyby mężczyźni musieli urodzić, nie przetrwaliby bardzo dobrze”, powiedział Ison, profesor w dziedzinie chorób zakaźnych i transplantacji narządów w Feinberg School of Medicine na Northwestern University.

Miejmy nadzieję, że Vijayan ma rację i jest w dobrej zabawie. Możemy wziąć żart, prawda?