Gorąca woda nie prowadzi do znalezienia czystszych rąk

Mycie rąk to najprostszy i najprostszy sposób na zachowanie zdrowia. Ale niewielu ludzi robi to we właściwy sposób, ani tak często – ani tak długo, jak powinni. Nowe badania dowiodły, że istnieje co najmniej jedna rzecz, która nie może się zepsuć, nawet gdy próbują zmyć nieprzyjemne zarazki, takie jak E. Coli: temperatura wody.

“Bez względu na to, czy używasz 60 stopni Fahrenheita, czy temperatury 100 stopni Fahrenheita – lub czegoś w środku – żadna z tych temperatur nie miała znacząco innego efektu niż druga. Wszystkie one skutecznie usuwały bakterie z ręki “- powiedział Donald Schaffner, wybitny profesor i specjalista ds. Rozszerzenia w Rutgers, New Brunswick i autor publikacji.

Dłoń washing
Używanie gorącej wody podczas mycia rąk nie oznacza, że ​​twoje ręce są czystsze. Shutterstock

Podczas gdy niektórzy mogą sądzić, że temperatura wody zabija bakterie na rękach, nie jest to prawdą. To mycie, które usuwa brud.

“Woda działa jak fizyczny środek czyszczący i zmywa organizmy i mikroby z rąk” – powiedział dr Raymond Pontzer, dyrektor ds. Profilaktyki zakażeń UPMC w Pittsburghu, który nie był zaangażowany w badania. “Nie ma dowodów – i to badanie potwierdza to – że rzeczywista temperatura wody ma cokolwiek wspólnego z przeciwdrobnoustrojowymi właściwościami mycia rąk.”

Na potrzeby badania, w czerwcowym numerze “Journal of Food Protection”, Schaffner i jego współpracownicy mieli 20 osób myjących ręce w różnych warunkach, w tym przy użyciu chłodnej i ciepłej wody, spiekującej przez pięć, 10, 20 lub 40 sekund, używając mydła antybakteryjnego lub zwykłego i nakładając różne ilości mydła. Naukowcy umieścili niezakaźny szczep E. coli na dłoniach każdej osoby przed czyszczeniem, aby zmierzyć, jak działają te techniki.

Savannah Guthrie myje zęby pod prysznicem: to źle?

31 maja 2017 r05:19

Dla wszystkich leniwych myjni ręcznych, spienienie przez pięć sekund nie wystarcza do usunięcia bakterii. Ale naukowcy odkryli niewielką różnicę między spienianiem przez 10, 20 lub 40 sekund.

Mydło jest ważne, ale więcej mydła nie zmniejsza zarazków na rękach.

Właściwy sposób na umycie rąk

Oto, co mówi nauka:

1. Sing “Happy Birthday”

Piosenka trwa około 20 sekund, czyli tyle, ile osób powinno myć ręce.

2. Piana z mydłem

Sama woda nie usunie wystarczającej ilości zarazków. Ale nie potrzebujesz mydła antybakteryjnego, które ma niewiele lub nic, aby mydło działało lepiej, zgodnie z FDA.

3. Wysuszyć ręcznikiem papierowym

We wcześniejszym badaniu Schaffner zbadał różnicę między używaniem papierowego ręcznika lub suszących rąk. Okazuje się, że wyparowanie wody z dłoni nie robi zbyt wiele dla czystości, a ręczniki papierowe znoszą dodatkowe bakterie.

“Fakt fizycznego otarcia ręcznikiem papierowym faktycznie usunął niektóre bakterie” – powiedział.

4. Użyj temperatury wody, którą lubisz

Nadal masz ochotę na ciepłą wodę, aby mieć czyste ręce? Śmiało. Rób to, co czyni cię wygodnym. Tylko pamiętaj o umyciu rąk.

“Chcemy, aby ludzie czuli się swobodnie myjąc ręce i jeśli chłodniejsza woda jest wygodniejsza, rób to lub, jeśli cieplej jest wygodniej, rób to” – powiedział Schaffner..

5. Nawilżaj

Osoby, które często myją lub robią to gorącą wodą, mogą mieć pękniętą i popękaną skórę, która kryje bakterie. Ta sucha skóra utrudnia również ludziom usuwanie bakterii, dlatego Pontzer zaleca osobom używającym balsamu.

“To faktycznie zmniejsza ilość bakterii, które wisi na skórze.”

ZWIĄZANE Z:

Piana lub mydło w płynie – co jest lepsze? Naukowcy testują bakterie ręczne

Wypucowane! Ta 6-etapowa technika pokazuje właściwy sposób mycia rąk

FDA chce, aby działały odkażające środki do dezynfekcji rąk