Ginekolodzy wyjaśniają 5 powszechnych mitów na temat kobiecych ciał

Nierzadko zdarza się, że ginekolodzy mają pacjentów, którzy wierzą w mity na temat ich ciał. Niektóre kobiety spieszą się, by kupić najnowszy spray z wodą różaną, by leczyć dziwny zapach z pachwiny. Inni kupują drogie probiotyki, aby chronić swój mikrobiom pochwowy.

Lekarze chcą, aby kobiety to wiedziały: najlepsze są pochwy bez suplementy, perfumy, pielęgnacja lub obsesyjne mycie.

“Twoja pochwa jest świetna”, powiedziała doktor Jen Gunter, położnik i ginekolog, autorka książki “Vagina and Vulva Bible”. “Cały obszar zaprojektowany jest do radzenia sobie z crudem. Za każdym razem, gdy go wyczyścisz, pokonasz go, w rzeczywistości uszkadzasz system, który się nim zajmuje. “

Gunter i inni lekarze podzielili się prawdą z innymi powszechnie uznawanymi mitami na temat kobiecych ciał:

Dr Oz ujawnia 3 sposoby na sprawdzenie swojego zdrowia w domu

24 maja 2014 r03:34

1. Mit: Zdejmij swoje koszta na łóżko.

Prawda: Nie ma dowodów na to, że noszenie bielizny – lub nie – do stanu zdrowia wzmacnia łóżko.

“Twoja pochwa i srom nie mają płuc. W rzeczywistości jest to środowisko beztlenowe “- powiedział Gunter. “Nie musisz niczego wysyłać.”

Bielizna lateksowa lub pleśniowa powodowałaby nadmierne pocenie się, więc Gunter polecił kobietom, by w tych przypadkach nie chciały spać. Ale to sprowadza się do tego, co kobiety chcą: jeśli kobiety lubią spać z bielizną, powinny to zrobić. Jeśli nie, nie powinni.

2. Mit: Pomiń deser, aby uniknąć drożdży.

Prawda: Cukier nie jest odpowiedzialny za infekcje drożdżowe.

Żadna kobieta nie chce infekcji drożdżowej, a wielu jej będzie słuchać każdy porady, aby temu zapobiec. Zbyt często jednak te zalecenia są błędne. Lekarze często zachęcają kobiety, aby unikały słodkich pokarmów, aby zapobiec infekcjom drożdżakowym, ale jedzenie cukru nie zmienia poziomu glukozy w pochwie, chyba że kobieta jest oporna na insulinę lub ma cukrzycę.

“Każdy, kto mówi, że cukier powoduje infekcje drożdżowe, nie rozumie biologii” – powiedział Gunter. “To normalne, drożdżowe zarastanie. Naprawdę nie wiemy dlaczego. “

Bakterie Lactobacillus kolonizują pochwę i utrzymują ją w zdrowiu. Czasami zarastają drożdże i jest ich więcej niż Lactobacillus. Ta nierównowaga może prowadzić do infekcji drożdżowej – niezbyt dużo cukru.

“Cukier nie wpływa na twoje zdrowie pochwy. Może w talii “- wyjaśnia dr Christine Greves, doktor w Centrum Położnictwa i Ginekologii w Orlando Health.

Kobiety przypisują wszelkie swędzenia drożdżakom, ale drażniące lub inne stany skóry, takie jak wyprysk, częściej powodują świąd i wydzielinę. Gunter ostrzega kobiety przed pośpiechem do kupowania leków dostępnych bez recepty za każdym razem, gdy ich srom czuje swędzenie.

“Widzę pewne nikczemne reakcje … Wszystko może cię drażnić,” powiedział Gunter. “Siedemdziesiąt procent czasu, nie masz infekcji drożdży.”

3. Mit: Probiotyki sprawiają, że Twoja vagina jest zdrowsza.

Prawda: Twoja pochwa jest zdrowa, jak jest.

Posiadanie wystarczającej ilości dobrych bakterii w pochwie zapobiega nadmiernemu wzrostowi poziomu drożdży i złych bakterii. Więc naturalne jest, że kobiety sądzą, że zażywanie probiotyków mogłoby pomóc. Chociaż brzmi to jak dobry pomysł, nauka po prostu tego nie popiera, zauważył Gunter.

Probiotyki nie mają wpływu na mikrobiom kobiecych wagin. Gunter powiedział, że najlepszym sposobem na zdrowe bakterie jest zrównoważona dieta. Eksperci są zgodni, że często robi się mniej.

“Po prostu pozwól, żeby twoja wagina była, bo pochwa może zająć się sobą” – powiedział Greves.

4. Mit: zapach nie jest normalny.

Prawda: Zapach nie zawsze oznacza problem.

“Jeśli masz zapach po treningu, nie oznacza to, że masz infekcję. Może to oznaczać, że … gruczoły w pachwinie działają – powiedział Greves.

Ale a silny zapach może oznaczać, że coś jest nie tak.

“Jeśli masz zapach po stosunku, taki jak rybny zapach, który może wskazywać, że masz bakteryjne zapalenie pochwy, i które należy zająć się”, powiedział Greves.

Bakteryjne zapalenie pochwy występuje wtedy, gdy niezdrowe bakterie przewyższają liczbę zdrowych bakterii w pochwie. Powoduje wyraźny rybi zapach, ból, swędzenie i białe lub szare rozładowanie. Lekarze leczą go antybiotykiem.

Obrzydliwy zapach może również wskazywać, że tampon został zapomniany w pochwie i musi zostać usunięty.

“To nie jest zbyt powszechne. Ale zdecydowanie to widziałem – powiedział Greves.

5. Mit: Zdrowsze jest przycinanie włosów łonowych.

Prawda: To osobisty wybór.

Kobiety często woskują, golą lub chemicznie usuwają owłosienie łonowe i wielu uważa, że ​​jest to zdrowsze niż pozwolenie na wzrost. Ale przycinanie włosów łonowych jest osobistą preferencją.

“To jest kosmetyczny wybór. To nie znaczy, że jest źle, ale nie jest to decyzja medyczna, którą podejmujesz “- powiedział Gunter.

Konkluzja: Jeśli nie jesteś pewien czegoś, co przeczytałeś lub coś, co ktoś ci powiedział, zapytaj o to swojego lekarza.