“Ghost Boy”, powiedziano żonie, że nie mogą mieć dzieci – ale teraz spodziewają się chłopca

Powiedziano im, że nie będzie możliwe posiadanie dzieci. IVF nie wchodziło w grę. Po prostu nie było w kartach.

Martin Pistorius żył już niesamowitym, niewiarygodnym życiem. Urodzony w Południowej Afryce w 1975 roku, Pistorius zachorował na tajemniczą chorobę, gdy miał 12 lat. Przez ponad dekadę nie mógł się poruszyć ani mówić. Jego rodzinie powiedziano, że nie wiedział o otaczającym go świecie, ale w rzeczywistości słyszał i rozumiał wszystko. Po prostu nie mógł tego nikomu przekazać od lat.

“Ghost Boy” opisuje 9 lat w “wirtualnej komie”

26 stycznia 2015 r04:34

Ostatecznie opowiedział swoją historię w bestsellerowej książce “Ghost Boy”, opublikowanej w 2013 roku. Dzisiaj Pistorius jest na wózku inwalidzkim i komunikuje się za pomocą urządzenia, które wypowiada słowa wpisane w komputer.

“Przez tyle lat byłem jak duch. Słyszałem i widziałem wszystko, ale było tak, jakby mnie tam nie było. Byłem niewidzialny “- powiedział Pistorius w wywiadzie udzielonym mi w 2016 roku w swoim rodzinnym mieście w hrabstwie Essex w Anglii.

Kiedy rozmawialiśmy, on i jego nowa żona Joanna mówili, że mają nadzieję na założenie rodziny. Ale rok później Martin i Joanna pogodzili się z ostrzeżeniami lekarzy, że nigdy nie będą mogli mieć dziecka. Sprzedawali dziecięce rzeczy, które zebrali przez lata.

Tej wiosny, po wizycie w USA ze swojego domu w Londynie, Joanna pomyślała, że ​​miała zatrucie pokarmowe. “Z jakiegoś powodu, pomyślała, żeby zrobić test ciążowy”, napisał Pistorius w e-mailu. “Kiedy wynik był pozytywny, obaj nie uwierzyliśmy. Odłóż to do starego testu. Kupiliśmy nowy test, kilka naprawdę dobrych. Oboje byliśmy zszokowani i podniecony !!! Nie mogliśmy uwierzyć, że byliśmy tak błogosławieni. “

Jaskółka oknówka during his illness.
Martin podczas swojej choroby.DZISIAJ

Joanna ma teraz ponad 20 tygodni i spodziewają się chłopca.

“Początkowo byłem naprawdę w szoku i czułem się całkowicie przytłoczony – martwił mnie tak wiele rzeczy. Teraz jednak jestem bardzo podekscytowany !!! Nadal mam chwilę zmartwienia i troski. Ale naprawdę nie mogę się doczekać bycia ojcem – powiedział Pistorius. “Joanna jest bardzo podekscytowana i niesamowicie wdzięczna. Czasem wciąż mówi, że to trochę nierealne.

Uznał, że komunikowanie się z dzieckiem będzie wyzwaniem, ale już zaczął czytać swojemu nienarodzonemu dziecku za pomocą skomputeryzowanego “głosu”. Joanna, jak powiedział, już zachowuje się jak “mama” i próbuje wymyślić sposoby na interakcję Martina z Martinem. ich dziecko.

“Uczymy się również języka migowego dla dzieci, aby łatwiej i szybciej komunikować się z nim”, powiedział Pistorius.

Żadne wyzwanie z małym nie może być tak trudne, jak to, przez co już przeszedł.

“Czasami był przerażający” – wspominał o swoich wcześniejszych latach uwięzienia w ciele, bez możliwości komunikowania się. “Tym, co naprawdę mi się przydarzyło, była kompletna i całkowita bezsilność. Każdy aspekt twojego życia jest kontrolowany i determinowany przez kogoś innego. Zdecydowali, gdzie jesteś, co jesz, czy siadasz, czy leżysz, na jakim stanowisku się znajdujesz, wszystko. “

“Ghost Boy”: Opowieść o młodym mężczyźnie uwięzionym w jego ciele

26 stycznia 2015 r04:05

Z całą pewnością nie zagra w żadnym odcinku “Barney & Friends” dla swojego młodego syna. Pistorius spędził wiele lat w ośrodku opieki, gdzie często znajdował się przed telewizorem i oglądał godziny zabaw dzieci w kółko. Śpiewany fioletowy dinozaur wciąż wyzwala bolesne wspomnienia.

“Nie mogę teraz słuchać ani oglądać Barneya … Barney grał, wydaje mi się, że można powiedzieć, męczącą rolę w moim życiu” – powiedział. “Od lat dostaję retrospekcje i mam koszmary.”

To był nowy pracownik w jego domu opieki w 2001 roku, który ostatecznie uświadomił sobie, że Pistorius tam był.

Musiał nauczyć się wszystkiego, od czytania i nawiązywania kontaktów towarzyskich, do dokonywania wyborów dla siebie. Dzięki nowej stymulacji i doświadczeniom jego ciało stało się silniejsze i zaczął odzyskiwać ruch. Był w stanie wsunąć się na wózek inwalidzki i nauczył się jeździć specjalnie wyposażonym samochodem, którym operuje rękami.

Pistorius nadal pracuje jako niezależny projektant stron internetowych i zajmuje się doradztwem w zakresie IT oraz wystąpieniami publicznymi. Joanna jest pracownikiem socjalnym. Zawsze starał się skupić bardziej na swojej przyszłości niż na przeszłości.

Teraz kolejnym krokiem jest znalezienie nowego mieszkania dla swojej rosnącej rodziny.

“Życie może się zmieniać tak szybko, że dobrze jest docenić to, co masz w tej chwili”, powiedział Pistorius w 2016 roku, dodając tę ​​radę: “Traktuj wszystkich z życzliwością, godnością, współczuciem i szacunkiem – niezależnie od tego, czy uważasz, że rozumiesz czy nie. Nigdy nie lekceważ potęgi umysłu, znaczenia miłości i wiary i nigdy nie przestawaj marzyć. “