DZISIAJ Craig Melvin ujawnia, że ​​jego brat ma raka okrężnicy w 4. stopniu zaawansowania

Luty to National Cancer Prevention Month. Jest to choroba, której ponad milion Amerykanów zdiagnozowano każdego roku, zgodnie z National Cancer Institute. Specjalny serial TODAY “Wojna z rakiem” analizuje najnowsze osiągnięcia w walce z tą śmiertelną chorobą.

JUŻ DZIŚ weekend współgospodarza Craiga Melvina otrzymał ostatnio szokującą rozmowę telefoniczną: dowiedział się, że jego 39-letni brat miał zdiagnozowany rak jelita grubego stopnia czwartego.

Wojna z rakiem: Craig Melvin dzieli bitwę z rakiem jelita grubego swojego brata

Feb.08.201704:31

“Nigdy nie chcesz słyszeć o kimś, kto ma diagnozę raka … prawie mnie znokautował” – wspomina Melvin.

Z wyłączeniem raka skóry, rak jelita grubego (rak jelita grubego lub rak odbytnicy) jest trzecim najczęściej występującym nowotworem, zarówno u mężczyzn jak i kobiet w USA, jak podaje American Cancer Society. Ryzyko zachorowania na raka jelita grubego na całe życie wynosi około 1 na 21 lat dla mężczyzn i 1 na 23 dla kobiet.

Craig Melvin and brother Lawrence Meadows
Craig Melvin był zszokowany, gdy dowiedział się, że jego zdrowy, wysportowany brat został zdiagnozowany na raka okrężnicy w 4. stopniu zaawansowania w wieku 39 lat.DZISIAJ

“Przez całe życie był aktywny i zdrowy”, powiedział Melvin, podkreślając, że jego brat, Lawrence Meadows, współwłaściciel domu pogrzebowego w Spartanburgu w Południowej Karolinie, nigdy nie pił, nie palił ani nie brał udziału w imprezach..

Jednak w październiku jego lekarz usunął z brzucha guzka wielkości piłki baseballowej i odkrył, że rak już się rozprzestrzenił. Dzisiaj Meadows spędza dużo czasu latając tam iz powrotem od MD Anderson Cancer Center w Houston, gdzie co drugi tydzień otrzymuje leczenie chemioterapeutyczne.

Craig Melvin and his brother
Melvin dołącza do swojego brata na wizytę u lekarza.DZISIAJ

POWIĄZANE: Ważne testy na raka, których nie powinieneś przegapić

Onkolog dr Scott Kopetz, który leczy Meadowsa, zaobserwował rosnącą tendencję wczesnych przypadków zachorowania, gdzie pacjenci są w wieku poniżej 45 lat.

“Widzimy, że liczby te znacznie wzrosły” – powiedział Kopetz. “Spodziewamy się, że te przypadki będą nadal rosły i mogą wzrosnąć o około 50 procent w ciągu najbliższych 15 lat.”

Według Kopetza, Afroamerykanie dwukrotnie częściej zapadają na nowotwór okrężnicy o wczesnym początku jako rasy kaukaskiej – a eksperci nie mogą pojąć, dlaczego. W niektórych przypadkach opracowali testy wykrywające markery genetyczne, ale Meadows nie wykazał żadnych markerów.

Craig Melvin dzieli bitwę swojego brata z rakiem okrężnicy

27.12.201704:45

Lekarze sugerowali, że Meadows powiadomił innych członków rodziny, na wypadek, gdyby byli zagrożeni.

“Zalecamy, aby krewni pacjentów ze zdiagnozowanym rakiem jelita grubego mieli pierwszą kolonoskopię przesiewową wykonaną 10 lat przed osiągnięciem wieku początkowego, więc (w przypadku Craiga Melvina byłaby to) 29”, wyjaśnia Kopetz. “Tak więc jak tylko trafisz 29, nadszedł czas na kolonoskopię.”

Ogólnie rzecz biorąc, The American Cancer Society zaleca, aby począwszy od wieku 50 lat, mężczyźni i kobiety o średnim ryzyku zachorowania na raka jelita grubego byli poddawani badaniom przesiewowym za pomocą różnych testów..

Lawrence Meadows and family
Meadows podejmuje trudną walkę przy pomocy swojej żony Angeli i ich dwójki dzieci.DZISIAJ

POWIĄZANE: Ocalony: “Istnieje nadzieja na pokonanie raka okrężnicy

Melvin, który ma 37 lat, zaplanował kolonoskopię, podczas gdy jego brat koncentruje się na powstrzymaniu wzrostu raka.

“… Nie ma lekarstwa na raka jelita grubego” – zauważył Meadows. “Ale to bardziej przypomina ścięcie trawy, odciąć ją, odciąć, aż w końcu po prostu umrze”.

Podczas swojej ostatniej wizyty jego lekarz był zadowolony z pewnego skurczenia się raka, ale wciąż tam jest.

“To jedyna walka, na której się teraz koncentruję” – powiedział Meadows. “Ekscytujące raka ode mnie …” Ponieważ wysłałem mu kilka certyfikowanych listów i robi to wskazówkę, ponieważ guzy kurczą się. “

Jeśli masz w rodzinie raka jelita grubego, porozmawiaj ze swoim lekarzem o odpowiednim planie przesiewowym lub odwiedź Amerykańskie Towarzystwo ds. Raka (American Cancer Society), aby uzyskać więcej informacji.