Dziadkowie wychowujący wnuki: 3 rzeczy do poznania przed objęciem nowej roli

Wraz z epidemią opioidową coraz więcej dziadków znajduje się w niespodziewanej sytuacji wychowania swoich wnuków. Stało się tak powszechne, że dla każdego dziecka w rodzinie zastępczej, 20 jest wychowywanych przez członka rodziny. Ta hojność ratuje naród około 4 miliardów dolarów rocznie, zgodnie z non-profit Generations United, ale są wyjątkowe wyzwania, które wiążą się z radością z wychowania wnuka.

Jeden naród przedawkowany: kryzys opioidów zmusza dziadków do opieki nad wnukami

20.10.201705:52

W senacie USA czeka ustawa, która ustanowi federalną grupę zadaniową dla dziadków, koncentrującą się na gromadzeniu zasobów i informacji. Istnieje również pomoc na poziomie stanu: lista świadczeń i wsparcia dla stanów według stanu dostępna jest na stronie grandfamilies.org

“Jest tak ważne, aby dziadkowie wiedzieli, że nie jesteś sam, aby móc rozmawiać z innymi ludźmi, którzy doświadczają tego, czego doświadczasz,” Donna Butts, dyrektor generalny Generations United, organizacji non-profit, która wspiera rodziny dla więcej niż 30 lat, powiedział DZISIAJ. “Naszym celem jest zapewnienie wsparcia opiekunom i dzieciom, aby przerwać każdy cykl uzależnienia międzypokoleniowego.”

Ręce of the old woman and child.
Gdy epidemia opioidowa jest kontynuowana, więcej dziadków zaczyna wychowywać wnuki. Getty Images Stock

Dla każdego dziadka, którego wnuki są ofiarami epidemii opioidów, Generations United oferuje wskazówki.

1. Co ma wspólnego epidemia opioidów z dziadkami??

Dzieci lepiej sobie radzą, gdy są pod opieką krewnych. A dziadkowie częściej utrzymują rodzeństwo razem, niż gdy zostaną wysłani na opiekę zastępczą.

Dzieci, których rodzice są uzależnieni, mogą działać lub mieć trudności emocjonalne – dziadkowie częściej tam przebywają. Jeśli dzieci są pod opieką dziadków, są bardziej związane z ich historią i korzeniami i mają tendencję do czucia się bardziej kochanymi i akceptowanymi.

Producenci leków wystąpili z pozwem w imieniu dzieci uzależnionych od opioidów

Oct.09.201704:56

2. Jeśli jestem dziadkiem wychowującym moje wnuki, gdzie szukam pomocy?

Jest strona internetowa, a dla każdego stanu i Dystryktu Kolumbii istnieje arkusz informacyjny na temat lokalnych przepisów i zasobów oraz miejsca, w których znajdują się grupy wsparcia.

Generations United’s Butts zaleca dotarcie do lokalnego biura opieki nad dziećmi.

Zadawaj pytania i cokolwiek ci powiedziano, zapytaj ponownie. Zadawaj pytania. Gdzie mam iść i co jest dostępne?

One Nation Overdsed: Dziadkowie wcielają się w rolę rodziców

18.10.201703:16

3. Co można zrobić na poziomie polityki, aby wspierać dziadków wychowujących wnuki prześladowane przez kryzys opioidowy?

Istnieją rozwiązania polityczne i rozwiązania w zakresie usług społecznych, powiedział Butts, który zasugerował, że zmiany muszą pomóc dziadkom:

  • Polityki muszą najpierw wspierać krewnych, co oznacza, że ​​dziecko pójdzie do bezpiecznego i stabilnego domu członka rodziny, który jest oceniany i patrzy, zamiast czekać miesięcy.
  • Dla dzieci i ich opiekunów należy zapewnić wsparcie oparte na traumie.
  • Szanuj to, co robią opiekunowie. Jest poczucie winy, to uczucie, że zrobili coś złego. I nie zrobili nic złego. Robią coś dobrze, wchodząc i wychowując dzieci.

“Musimy upewnić się, że nasza polityka dotycząca miejsca pracy obejmuje dziadków. Polityki miejsca pracy często są dla rodziców, a nie dla innych krewnych, którzy wkraczają” – powiedział Butts..