Dlaczego niektóre kobiety są bezpańskie, a inne pozostają wierne?

Co sprawia, że ​​kobieta jest szczęśliwa w związku? Odpowiedzią jest tak samo często seks jak spędzanie czasu ze współmałżonkiem. W “Połącz z miłością” doradca rodziny i ekspert ds. Relacji M. Gary Neuman kompiluje głosy różnych kobiet i bada, co sprawia, że ​​małżeństwo działa. Przeczytaj fragment:

Rozdział 3: Ciesz się swoim czasem razem

Większość osób, z którymi rozmawiałem na temat mojego badania, wierzyła, że ​​kobiety zgłaszają, że były bardzo nieszczęśliwe lub oszukiwały z powodów emocjonalnych, a seks był odległym, drugorzędnym zagadnieniem. Zasadniczo kobiety są postrzegane jako mniej płeć seksualna. Tak, wiemy, że kobiety lubią seks, ale większość ludzi zakłada, że ​​nie tęsknią za nim tak, jak to robią mężczyźni. Jeśli mężczyzna ma kilka dni lub tygodni bez seksu, zakłada się, że eksploduje. Jeśli to samo dzieje się z kobietą, w jakiś sposób zakłada się, że będzie zajęta i nie będzie jej brakować. Żarty małżeńskie często mówią o tym, jak mało seksu otrzymuje mąż. I myślę, że czytałem gdzieś, że mając wybór między znalezieniem wspaniałych butów lub uprawiając wspaniały seks, większość kobiet wybiera buty. Pięćset pięć kobiet z całego świata twierdzi, że wszystkie te założenia są błędne.

Wśród kobiet w moim badaniu, wierne żony, które były nieszczęśliwe w swoich małżeństwach, przypisywały równą wagę niezadowoleniu seksualnemu i emocjonalnemu, jako ich głównym problemom. Podobnie, jeśli chodzi o oszustów, odpowiedź numer jeden na pytanie o to, jakie kwestie dotyczyły ich niewierności, brzmiała: “Zarówno emocjonalne niezadowolenie, jak i niezadowalająca relacja seksualna były takie same w mojej decyzji.” Czterdzieści cztery procent odpowiedziało w ten sposób, prawie dwukrotnie więcej kobiet kto odpowiedział, że emocjonalne problemy były siłą napędową (26 procent). Podobnie jak w przypadku moich badań nad mężczyznami, tylko 7 procent stwierdziło, że to głównie niezadowolenie seksualne doprowadziło ich do rąk innego.

Zatem kobiety nie są wyłącznie istotami emocjonalnymi, ale aktywnie potrzebują zarówno emocjonalnej, jak i seksualnej intymności. Oczywiście, seksualność jest o wiele ważniejsza dla kobiet niż większość ludzi myśli. Zarówno nieszczęśliwe kobiety, jak i kobiety oszukańcze donoszą, że ich największym problemem seksualnym była rzadka sytuacja, w której niedługo pojawi się niesatysfakcjonujący seks. Zbadam kobiecą seksualność i odkryłem moje badania w tej dziedzinie w rozdziale 7.

Czego możesz się nauczyć od kobiet, które zbłądziły

Zagadnienia, które przyczyniły się do niewierności, można najlepiej podsumować jako:

Zarówno emocjonalne, jak i seksualne niezadowolenie w małżeństwie były takie same: 44%

Najważniejszym czynnikiem było emocjonalne niezadowolenie z małżeństwa: 26%

Głównym czynnikiem było niezadowolenie seksualne w małżeństwie: 7%

Inne: 23%

Historia Jane: Chciałem poczuć pasję w moim małżeństwie

Ciężko pracowałem podczas mojego małżeństwa, dopóki nie zacząłem mieć dzieci. Zarobiłem przyzwoite pieniądze, ale ja i mój mąż postanowiliśmy zostać w domu, aby zająć się dziećmi. Wszystko działało dobrze, dopóki nie zdecydowaliśmy się sprzedać dużego domu, w którym mieszkaliśmy, gdy rynek mieszkaniowy był jeszcze trochę mocny i przenieśliśmy trójkę naszych dzieci do maleńkiego tymczasowego mieszkania do wynajęcia, dopóki rynek mieszkaniowy nie spadnie wystarczająco, by uzyskać najlepszą ofertę na nowe dom. Wynajem był bardzo frustrującym miejscem do życia, ponieważ był tak mały i miałem nowe dziecko i dwa inne maluchy.

Tak bardzo chciałem być gospodynią domową, ale okazało się to niemożliwe, gdy zostaliśmy tylko na kilka miesięcy. Skończyło się na wynajmie o wiele dłużej niż przewidywano, ponieważ mój mąż nie chciał zobowiązać się do zakupu nowego domu. Mieliśmy pieniądze, ale rynek wciąż spadał i chciał poczekać na najlepszą ofertę. Kiedy wrócił do domu z pracy, musiałem wyjść z płaczących dzieci i domu, którego nienawidziłem. A ponieważ nie uprawialiśmy seksu, choć wciąż nie jestem pewien, poszedłbym grać w golfa lub misę w mieszanej lidze, podczas gdy mój mąż został w domu, oglądał telewizję i surfował po Internecie.

Po spędzeniu tak wiele czasu z innym mężczyzną w tych ligach, kłopoty właśnie się wydarzyły. Połączyliśmy się i sprawił, że poczułem się tak pożądany, piękny i seksowny. Nie zostawiłem męża dla innego mężczyzny i nie uprawiałem seksu z drugim mężczyzną aż do później. Zostawiłem mojego męża, ponieważ inny człowiek sprawił, że poczułem coś, czego tak bardzo brakowało w moim małżeństwie, że nie mogłem znieść myśli o tym, by do niego wrócić i nigdy więcej nie czuć się w ten sposób. Wolę być sam i mieć taką szansę, niż być uwięzionym w małżeństwie z osobą, o której wiem, że nigdy nie będę się namiętnie kochać. Wciąż widzę tego mężczyznę, ale spotykam się też z innymi mężczyznami.

Historia Jane, jak większość słyszałem, mówi o tym, że kobiety, które pozostały wierne lub oszukiwały, są niezadowolone zarówno z życia emocjonalnego, jak i seksualnego w domu. Wielu cierpi cicho, czuje się zablokowana i nie może poprawić sytuacji. Na ich ton jest zbiorowa desperacja, ale ta desperacja może zostać szybko rozwiązana dzięki informacjom, które ta książka zamierza zbadać.

Kobiety chcą więcej czasu ze swoimi mężczyznami

Dla kobiet, które brały udział w moich badaniach, emocjonalnym problemem numer jeden nie było wystarczająco dużo czasu ze swoimi mężami, ale uczucie niedoceniania było śledzone z bliska. Historie Lisy i Toma są podobne do wielu historii, które usłyszałem podczas mojego badania: po prostu nie spędzanie czasu ze współmałżonkiem często ma bardzo negatywny wpływ.

Historia Lisy: Czas może nie być po mojej stronie

Kiedy nasze dzieci były małe i poskarżyłem się mojemu mężowi, że nigdy nie spędzaliśmy razem czasu sam, zawsze mówił, że będziemy mieli mnóstwo czasu na to, kiedy nasze dzieci będą dorosłe i wychodzą z domu. To było tak, jakbym był zły, nawet pytając, czy wychodzimy sami, czy też wybieramy się na wakacje bez dzieci. Naturalnie nie chciałem uciec od moich dzieci. Byłem dobrą mamą. Ale jego mama mieszkała na ulicy i bardzo chciała nam pomóc. Po prostu nigdy tego nie chciał.

Takie było moje życie od lat. Oboje pracowaliśmy i wróciliśmy do domu, i chodziło tylko o dzieci. Uprawialiśmy seks tylko dlatego, że go potrzebowaliśmy, ale to było coś, co moglibyśmy zrobić, gdy dzieci zniknęły. To było tak, jakbym oczekiwał, że będę musiał spędzić z mężem około dwudziestu pięciu lat. Stałem się nianią siostry, do tego stopnia, że ​​nawet z nią odbyłem kilka wycieczek i zostawiłem mojego męża w domu z dziećmi i jego matką. Prawdopodobnie po prostu bym kontynuował, ale Bóg pokazał mi inny plan. W wieku czterdziestu jeden lat zdiagnozowano u mnie raka piersi, który rozprzestrzenił się na węzły chłonne. Nagle, czekanie na przyszły czas wydawało się głupie i byłem wściekły na mojego męża. Prawdopodobnie dostał więcej gniewu, niż na to zasłużył, ale obiecałem sobie, że jeśli przejdę przez to, nie będę już błagał mojego męża o jego czas.

Przez przypadek wpadłem na starego kolegę z college’u i kiedy zjedliśmy obiad, byłem zdumiony, jak dobrze było mieć czas i uwagę mężczyzny. Byliśmy praktycznie obcy, więc byłem zdumiony, że dał mi o wiele więcej podczas jednego spotkania niż mój mąż przez dwadzieścia lat. Wkrótce po prostu powiedziałem mu wszystko i on był dla mnie. Zaangażowaliśmy się seksualnie w ciągu kilku miesięcy. Nie mogłem uwierzyć, że mógłby znaleźć mnie interesującego i atrakcyjnego ze wszystkim, przez co przechodziłem. Mój mąż nie wie, i szczerze mówiąc, moje życie jest zbyt skomplikowane, aby cokolwiek zmienić. Przynajmniej przez to straszne doświadczenie, dostaję trochę miłości, za którą tęsknię bardzo, i trzymam się jej, dopóki nie będę silniejszy.

Najważniejsze problemy emocjonalne dla kobiet

Mój mąż nie spędził ze mną wystarczająco dużo czasu: 20%

Czułem się niedoceniony: 19%

Kiedy dzieliłem się swoimi uczuciami i myślami, mój mąż nie zrozumiał ani nie odpowiedział na moje obawy: 17%

Inne aspekty życia mojego męża były dla niego ważniejsze niż nasz związek: 11%

Mój mąż często tracił panowanie nad sobą i często był nastrojony lub zły: 7%

Nie interesowały nas już te same rzeczy: 7%

Historia Toma: Nie ma czasu dla mojej żony

Patrząc wstecz, byłem prawdziwym aroganckim SOB. Nie mam do tego dobrego powodu. Po prostu myślałem, że to małżeństwo jest takie. Byłem na szczycie mojej firmy, wykładałem w całym kraju i byłem naprawdę dobry w koncentrowaniu się na sobie. Byłem przystojny i moja żona. Kiedy po raz pierwszy zaszła w ciążę, po prostu zastrzeliłam stamtąd i znalazłam wszelkie powody, by się trzymać z daleka. Miałem mnóstwo usprawiedliwionych wymówek, by pracować do późna i lubiłem być pracoholikiem. Ale późno poszedłem też do niektórych klubów, rozebrać stawy, cokolwiek chciałem w tej chwili. Nigdy nie oszukałem, a przynajmniej nic więcej, jak jakiś bezmyślny, pijany taniec i pocałunki.

Śmiałem się z przyjaciół, którzy byli podenerwowani. Miałem to wszystko. Piękna żona, która szanowała moją pracę, pieniądze, które przyniosłem, wolność, której potrzebowałem. Zgodziła się nawet, by wprowadzić inną kobietę w naszą grę seksualną, aby zaspokoić moją ciekawość. Pomyślała, że ​​lepiej, niż zabłądzić. Potem przestaliśmy uprawiać seks i pojechałem do Hongkongu w interesach na około trzy miesiące. Kiedy wróciłem, wszystko było inne. Moja żona spotkała się z terapeutą i przez długi czas obwiniałem terapeuty, że zwrócił moją żonę przeciwko mnie.

Wciąż nic nie robiłem, a potem powiedziała mi, że widziała prawnika i następnego dnia służyła mi z dokumentami. Zwariowałem. Byłem całkowicie zaskoczony. Po prostu tam stałem i zacząłem płakać, naprawdę płakać. Jakie to szalone, że naprawdę nie chciałem uratować mojego małżeństwa. Moja żona tego nie rozumiała. Zakładała, że ​​wiem, że to się zbliża, i zaczęła już grać w gry finansowe, żeby oszukać ją z pieniędzy. Nie wiem, gdzie byłem. Po prostu myślałem, że to małżeństwo. Idziemy dalej, dopóki tego nie zrobimy, ale nigdy nie sądziłem, że to będzie powód, dla którego to się skończyło. Zacząłem błagać o kolejną szansę i zgodziłem się pójść do doradcy, gdzie dowiedziałem się po raz pierwszy, jak bardzo zraniłem moją żonę. Naprawdę czuła się, jakby już nie była atrakcyjna, lub że naprawdę jej nie lubię. Decyzja o rozwodzie odeszła ode mnie, by odwrócić głowę i zdać sobie sprawę z tego, jakim byłem okropnym mężem.

Kiedy przechodziłem terapię, zrobiłem wiele zmian i mogłem stać się dla niej o wiele bardziej mężem. Była sceptycznie nastawiona na każdym kroku, ale byłam zdeterminowana spędzić z nią resztę życia i teraz naprawdę spędzałam z nią, a nie wszyscy i wszystko oprócz niej.

Oczywiście, aby zainicjować związek, konieczna jest inwestycja czasowa. To, co robimy z naszym czasem, gdy jesteśmy w związku, może się zmienić, ale nic nie dzieje się bez poświęcania odpowiedniej ilości czasu. I tu jest chyba największa różnica między mężczyznami i kobietami, ponieważ odnosi się do satysfakcji małżeńskiej. Mężczyźni wydają się zadowoleni z mniejszej ilości czasu ze swoimi żonami. Czas, który oznacza miłość do mężczyzny, jest daleko od tego, co dla kobiety oznacza. Jedna kobieta podsumowała to najlepiej, gdy napisała do mnie: “Kiedy mój mąż spędza ze mną czas, to mówi mi, że mnie uważa za atrakcyjnego i miłego”.

Kobiety szukają czasu ze swoimi mężami, aby połączyć się z nimi i poczuć, że są ważną częścią życia męża, podczas gdy mężczyźni nie patrzą nawet na czas ze swoimi żonami; to nie jest tak naprawdę na ich radarze. Mężczyźni szukają również sposobu na połączenie się z kobietami, które kochają, ale biorą pod uwagę czas, który jest jedynie praktycznym narzędziem. Na przykład, dla mężczyzny, seks łączy się, podobnie jak wdzięczny komentarz, uścisk, przemyślany gest – czas w to nie waży. Jeśli kolacja, seks i wdzięczny komentarz zostaną ukończone w ciągu trzydziestu pięciu minut, to dobrze jest iść.

Dla mężczyzn czas jest tylko środkiem do celu. Dla kobiet, czas jest ten gest. Nie oznacza to, że wystarczy siedzieć w tym samym pokoju, co kobieta. Ale nawet jeśli ma wspaniałe trzydzieści pięć minut, to nie znaczy, że skończyła i chce uciec, by zrobić coś innego. Mężczyźni są przygotowani do wykonywania zadań. Mężczyźni idą do pracy, aby wykonać pracę znacznie więcej niż w miejscu pracy. Mężczyźni mogą być zmuszeni do pozostania pewnej ilości czasu w pracy, aby zebrać pensję, ale celem jest osiągnięcie celów. Dla mężczyzn sam czas nie ma większego znaczenia, z wyjątkiem tego, że potrzebne są pewne kwoty, aby załatwić sprawy. Nie używamy czasu, aby złożyć oświadczenie. Nawet jeśli tata zabiera syna do gry w piłkę, to ile czasu zajmuje to nieistotne w porównaniu z oglądaniem samej gry. Jeśli więc drużyna gospodarzy przegrywa, tata prawdopodobnie wyjdzie wcześniej z dzieckiem. Zazwyczaj nie spędza czasu do końca tylko dlatego, że miło jest spędzać czas ze swoim dzieckiem. Nie, zadanie oglądania gry zostało wykonane.

Kobiety pragną czasu swoich partnerów, aby rozwijać swoje relacje. Czują, że niezależnie od tego, ile zadań zostało ukończonych, partnerzy nadal muszą spędzać czas razem, aby czuć się blisko. Na ten temat kobiety mają absolutną rację, a nie poświęcenie wystarczającej ilości czasu to jeden z najbardziej niefortunnych błędów popełnionych przez mężczyzn. Mężczyźni zapominają, że życie to nie tylko zadania. Miłosne związki wiążą się z czymś więcej niż tylko wypełnianiem zadań.

Dzieci są doskonałym przykładem. Mężczyzna może zarobić duże pieniądze, aby jego żona mogła zostać w domu i opiekować się dziećmi. On może wysłać swoje dzieci do najlepszych szkół, dać im najlepsze doświadczenia obozowe i podróżnicze, a jednocześnie być najbardziej emocjonalnie odległym tatą na bloku. On może osiągnąć tak wiele, ale pozostawanie w bliskich relacjach ze swoimi dziećmi nigdy nie będzie dotyczyło niczego innego, jak tylko konsekwentnego spędzania czasu. Może być naprawdę kochającym facetem, ale jego dzieci nie będą czuć się z nim wystarczająco dobrze, aby dzielić się swoimi prawdziwymi uczuciami, chyba że tata jest dla nich konsekwentnie. Syn może wiedzieć, że tato go kocha i zrobiłby dla niego wszystko, ale nadal nie przychodzi do taty z jego emocjonalnymi wzlotami i upadkami, ponieważ tata nie może go złapać. Prawdziwe zrozumienie tego, co czyni dziecko kleszczem – jakie są jego marzenia, jego lęki i poczucie celu – nie może nastąpić bez czasu. Tata nie może wejść do pokoju swojego dziecka i powiedzieć: “W porządku, mamy sześć minut. Opowiedz mi o swoich marzeniach i aspiracjach. “Dziecko ujawnia tylko te głębokie myśli, gdy siedzi z kimś regularnie.

Dlatego dzieci dzielą się znacznie więcej z Mamą. To niekoniecznie dlatego, że mama jest lepszym słuchaczem lub ma lepsze odpowiedzi. Zaczyna się od podstawowego faktu, że mama ceni sobie czas jako przesłanie miłości. Czas nie musi polegać na robieniu czegoś. Być może matki są lepszymi słuchaczami, ponieważ spędzają wystarczająco dużo czasu na zrozumieniu swoich dzieci, a następnie mogą reagować na swoje dzieci, nie będąc w pętli, ale nie brzmią jakby nie rozumiały. Dzieci podzielą się swoimi najgłębszymi myślami z kimś, kogo uważają za je. Mają także tendencję do dzielenia się swoimi największymi obawami i obawami, gdy sprawy są spokojne i po prostu spędzają czas z mamą. Powszechnie, małe dziecko zadaje wielkie pytania leżąc w łóżku obok swojej mamy, która właśnie czyta lub spędza cichy czas, nie mając innego celu, jak pokazać miłość będąc obok swojego dziecka. Właśnie wtedy słyszy naprawdę głębokie, trudne pytania, takie jak “Co się stanie, gdy umrzemy?”

Mężczyźni nie widzą związku między spędzaniem czasu a tworzeniem wspaniałego małżeństwa. Mają trudności z łatwym zobaczeniem, jak wspólne spożywanie obiadu lub czytanie obok siebie, omawianie wydarzeń i śmiechu ma bezpośredni wpływ na ich życie. Z drugiej strony, każda godzina spędzona przez mężczyznę daje mu konkretny sens tego, jak użyteczny jest ten czas. Po tym czasie będzie miał mniej wezwań do wykonania, zakończy wiadomość e-mail, będzie bliżej do wysłania w raporcie, będzie miał więcej pieniędzy pracujących nadgodzin. To pozwala mu zmierzyć wykorzystanie czasu w taki sposób, w jaki nie jest on w stanie spędzić go z żoną. Tak, mężczyźni mogli zmierzyć czas, jaki spędzili ze swoimi żonami zeszłej nocy, bez względu na to, czy uprawiali seks. Ponownie, jasne osiągnięcie – i postawa, która doprowadza kobiety do szaleństwa, ponieważ wydaje się, że powodem, dla którego spędził ten czas, było osiągnięcie tego celu. Większość mężczyzn jest miła nie tylko dla seksu. Przeciwnie, zawsze szukają konkretnej miary sukcesu, a uprawianie seksu jest całkiem niezłe.

Mężczyźni muszą uczyć się od wszystkich kobiet w moim gabinecie, że prawdziwą miarą związku są dobre uczucia bycia kochanym i kochania drugiego. To nie jest coś, co każdy może zrobić jednym gestem. Jeśli mężczyzna kupuje swoją żonę pięknym prezentem, nie powinien się dziwić, że narzeka zaledwie kilka dni później, że nie zwraca na nią wystarczającej uwagi (jednak wielu mężczyzn wydaje się być zszokowanych, jeśli tak się stanie). Jeden wielki gest tego nie zrobi. Chce, żeby zrozumiała, ile godzin zajęło mu podjęcie pracy, żeby zarobić pieniądze na ten prezent. Chce, żeby zrozumiał, że wolałaby go mieć dla siebie przez cały ten czas, kiedy pracował, by zarobić pieniądze na teraźniejszość. To byłby jej najcenniejszy prezent.

Przedruk za zgodą wydawcy, John Wiley & Sons, Inc., z książki “Connect to Love: The Keys to Transforming Your Relationship” autorstwa M. Gary’ego Neumana. Copyright © 2010 M. Gary Neuman.