Czym jest trening barre?

Jeśli myślisz “balet”, gdy słyszysz trening “barre”, pomyśl jeszcze raz. Chociaż w większości studiów może być barre, sam trening nie ma nic wspólnego z plies i relevé.

Zaufaj mi – nigdy nie byłem baletnicą, ale założyłem barre3 w 2008 roku, ponieważ oferował dokładnie taki trening, jakiego potrzebowałem. W tamtym czasie miałem dość możliwości fitnessu. Treningi sprawiały wrażenie chorego, ponieważ powodowały ból stawów i musiałem coś z tym zrobić.

Sadie Lincoln
Sadie Lincoln, założycielka barre3, prowadzi jeden z jej autorskich treningów.Rafael Astorga

Zanim wejdziesz do studia, zrzuć wszelkie uprzedzenia, które masz z barre. W przypadku tych treningów, barre jest po prostu jako rekwizyt – który używamy w połączeniu z ręcznymi obciążnikami, rdzeniem kulowym i opaskami – aby pomóc zrównoważyć i wzmocnić ciało.

Te treningi zapewniają wszystko, czego potrzebujesz, wszystko w jednym: skoncentrowany umysł, głębokie spalanie mięśni i wysoki poziom endorfin, bez negatywnego wpływu na stawy. ty będzie pot, a na pewno poczujesz oparzenie podczas i po lekcjach.

Oto trzy zasady, które sprawiają, że te treningi są tak skuteczne:

1. Przytrzymaj

Treningi zaczynamy od izometrycznego uchwytu, który działa na mięsień aż do zmęczenia. Dajemy sobie przestrzeń podczas chwytania, abyśmy oddychali i stawali się uważni i dopasowywali nasze ciało w sposób, który zapewnia nam optymalne wyniki.

POWIĄZANE: 5 prostych ruchów, aby nadać ton ciału

Deska jest doskonałym przykładem. Będziesz trzymał to przez pełną minutę, angażując mięśnie. W ogóle się nie ruszasz, a mimo to pracujesz całym ciałem i koncentrujesz się na oddychaniu, aby wzmocnić połączenie ciało-umysł. Każda pozycja ma moment uchwycenia. Może to być squat, lonży, deski i więcej. Ten chwyt działa nieprzerwanie na mięśnie i jest świetny dla wspólnego dyskomfortu.

2. Przesuń się

Gdy twoje mięśnie ostrzeliwują prawidłowo w ładowni, nakładamy się na ruchy jednego cala. Te maleńkie, ale potężne ruchy pomagają uzyskać niesamowicie głębokie spalanie mięśni i przenoszą cię na krawędź, bez żadnego wpływu lub negatywnego bólu w twoich stawach. Dzieje się tak często, gdy ciało zaczyna drżeć i wstrząsać – pozytywny znak, że stajesz się silniejszy. Ruchomy mały wzmacnia mięśnie i buduje wytrzymałość.

Użyjecie ciężarów w tych treningach, ale zazwyczaj są to małe ciężary połączone z wieloma powtórzeniami. Ta metoda pozwala zachować prawidłowe ustawienie podczas wzmacniania mięśni.

3 jogi, aby obudzić swoje ciało

18.2.201701:32

POWIĄZANE: 1 ćwiczenie całego ciała, które powinieneś wykonywać każdego dnia

3. Przesuń się

Podczas chwytania i poruszania się na małym poziomie nauczysz się niesamowitej i często upokarzającej mocy bycia nieruchomym i uważnym w swoim ruchu. Następna jest wzięcie tej uważności w to, jak poruszamy się każdego dnia. Tutaj poruszasz się w sposób, który jest wysportowany i energiczny, sprawia, że ​​Twoje serce bije, gdy dodajesz świeżego tlenu i składników odżywczych do mięśni (pomyśl o przejściu od siedzenia do pozycji stojącej, umieszczeniu pudełka na półce, podniesieniu czegoś ciężkiego z podłogi). Jest to kondycjonowanie układu sercowo-naczyniowego bez wpływu, który boli stawów.

Przy każdym ruchu ważne jest, aby dostosować się do potrzeb Twojego ciała. Jeśli na przykład wykonanie deski na podłodze spowoduje napięcie w dolnej części pleców lub ból w nadgarstkach, stracisz zaangażowanie w rdzeń, a postawa stanie się nieskuteczna. Ale jeśli dostosujesz postawę, schodząc na kolana lub robiąc deski w barre, pozwolisz, aby cały twój rdzeń się zaangażował – wszystko bez żadnego bólu. Krótko mówiąc, adaptacja pozwala uzyskać zamierzone korzyści wynikające z postawy bez ranienia ciała.

Sadie Lincoln jest założycielem barre3. Możesz wypróbować klasę barre3 w ponad 100 studiach w całym kraju i Kanadzie, lub dołączyć do barre3 Online ze świeżymi tygodniowymi treningami i mistrzem treningu prowadzącym cię na każdym kroku..