Czy wyzwanie “Miłość twojego współmałżonka” jest dobre dla twojego małżeństwa?

Wyzwanie “Kochaj swojego małżonka” w mediach społecznościowych ponownie się nagrzewa dzięki celebrytom, takim jak Shannen Doherty i Sarah Michelle Gellar.

Wyzwanie pozwala uczestnikom w związku małżeńskim podzielić się siedmiodniowymi zdjęciami i wspomnieniami ze swoimi małżonkami za pomocą hashtagu #LoveYourSpouseChallenge. Każdego dnia mogą nominować inne osoby będące w związku małżeńskim do udziału. Brzmi nieszkodliwie, prawda?

Ale niektórzy, jak blogerka Melissa Bower, nie zgadzają się z tym. Bower, która bloguje pod nazwą Michigan Girl, przekonywała teraz, że wielu uczestników przedstawia małżeństwo jako “lśniącą bajkę” – dzieląc się uśmiechniętymi zdjęciami z wesel, wakacji i innych uroczystości – kiedy prawda jest taka: “małżeństwo jest trudne. “

Robi the Love Your Spouse challenge on social media depict marriage unrealistically?
Czy wyzwanie “Kochaj swojego małżonka” w mediach społecznościowych nierealistycznie przedstawia małżeństwo?Shutterstock

“Trochę spektaklu”

Will Meyerhofer, nowojorski psychoterapeuta i autor, zgadza się, że wyzwanie może dać nierealistyczne spojrzenie na małżeństwo, a on martwi się, że to wywiera presję na pary, aby nadrobiły zaległości w życiu prywatnym.

“Relacje mają miejsce między dwiema osobami, a kiedy stają się publicznymi eksponatami, kładą duży nacisk na pary”, mówi Meyerhofer, który nazywa to wyzwanie “odrobiną spektaklu”.

Pary nie powinny próbować robić wrażenia na innych ludzi swoją miłością, mówi Meyerhofer. “Na pewno dobrze jest dać ludziom znać, że są szczęśliwe pary, ale kiedy zaczynasz reklamować swoją parą, odwracasz uwagę od tego, gdzie powinna być, czyli od was dwóch.”

POWIĄZANE: Sarah Michelle Gellar bierze Love Your Oblubieńca wyzwanie, celebruje małżeństwo w zdjęciach

Porada dotycząca relacji KLG: Po prostu kochaj, kim jesteś

Jul.01.201503:28

Koncentrując się na pozytywnym

Mimo to wielu ekspertów twierdzi, że “Miłość współmałżonka” jest dobra dla związków. Tak, uczestnicy często koncentrują się na najszczęśliwszych chwilach swojego małżeństwa, ale to jest rzeczywiście korzystne, mówi dr Tina B. Tessina (zn. “Dr. Romance”), psychoterapeuta i autor książki “Jak być szczęśliwymi partnerami: opracowywanie jej razem . “

“Oczywiście (oni) podkreślają dobre rzeczy. Polecam, aby wszystkie pary przypominały sobie o dobrych rzeczach”, Tessina mówi DZISIAJ przez e-mail.

ZWIĄZANE: para w YouTube nazywa to rezygnacją, mówi, że doskonałe życie kryje w sobie “naprawdę trudne rzeczy”

Świętowanie najlepszych chwil w małżeństwie zwiększa pozytywne uczucia partnerów względem siebie nawzajem i relacji, pisze Tessina.

Niezależnie od tego, czy Ty i Twój partner uczestniczycie w wyzwaniu Kochajcie Waszą Oblubienicę, nasi eksperci nie mówią nic o wypróbowanych i prawdziwych (offline) wyrażeniach miłości. Oto 6 wskazówek, które okażą Tobie opiekę -no hashtag.

1. Wykonuj razem specjalne czynności dla par.

Wspólne wychodzenie na romantyczną kolację przy świecach, mówi Meyerhofer, “to jedna z cudownych rzeczy, które mają partnera”.

POWIĄZANE: Mamy stają się coraz bardziej świadome “kochaj wyzwanie małżonków”, a to jest zabawne

2. Zaskakujcie się nawzajem.

“Wypróbuj notatkę miłosną w teczce małżonka, post-it z buźką na spodniej stronie deski sedesowej, kwiatem, rośliną, kartą lub balonem bez powodu, lub nieoczekiwanym delikatnym poklepaniem z tyłu, uściskiem lub pocałunek, by powiedzieć “Rozmyślam o tobie dobre myśli i kocham cię” – pisze Tessina.

3. Posłuchaj.

Zapytaj “Jak minął ci dzień?” “A potem słuchajcie, dopóki wszyscy nie będą rozmawiać. Może minąć 20 minut, jeśli to był naprawdę zły tydzień”, mówi Meyerhofer. “Słuchanie jest niesamowitym prezentem, a za pół godziny będzie inną osobą”.

4. Dotknij się nawzajem.

Wykorzystaj możliwości delikatnego dotknięcia swojego partnera, mówi Tessina. “Jeśli jesteś w samochodzie, delikatnie dotknij jego ramienia lub ramienia, a twoja rozmowa stanie się cieplejsza i bardziej troskliwa.”

5. Dziel się szczęśliwymi wspomnieniami.

Przypomnijcie sobie, jak ekscytujące było to, kiedy pierwszy raz się spotykaliście, jak zakochani byliście w dniu ślubu, jak ekscytujące było kupowanie pierwszego domu razem. “Przypomnienie sobie swojej solidnej historii jest sposobem na zwiększenie więzi” – pisze Tessina.

6. Nie bój się powtarzać.

“Nie możesz powiedzieć” kocham cię “zbyt wiele razy”, mówi Meyerhofer. “Nie możesz powiedzieć” jesteś piękna “zbyt wiele razy, nie możesz powiedzieć” jestem szczęśliwy, że cię mam “zbyt wiele razy.”

Te 2 słowa są sekretem szczęśliwego małżeństwa

21 października 2015 r00:52