Czy ćwiczenia powodują zawał serca?

Kiedy ktoś tak sprawny jak Bob Harper cierpi na atak serca podczas ćwiczeń, sprawia, że ​​wiele osób zastanawia się, czy samo ćwiczenie jest niebezpieczne. Czy ćwiczenia zwiększają ryzyko zawału serca lub, co gorsza, zwiększają ryzyko zgonu z powodu jednego?

Ponieważ eksperci od zdrowia nieustannie namawiają nas, abyśmy ćwiczyli więcej codziennych i cotygodniowych rutynowych czynności dla naszego ogólnego stanu zdrowia, czy są w błędzie?

Nie, ćwiczenia nie zwiększają ogólnego ryzyka zawału serca. Nie, ćwiczenie nie zwiększa ryzyka śmierci z powodu zawału serca. I nie, eksperci nie są w błędzie, ciągle powtarzając nam wszystkim, aby ćwiczyli więcej.

Gospodarz “Biggest Loser” Bob Harper obwinia genetykę za atak serca

28 lutego 2017 r02:41

POWIĄZANE: 5 dziwnych znaków, które mogą powodować problemy z sercem

Korzyści z regularnego rutynowego ćwiczenia są dobrze ugruntowane. Nie tylko może to pomóc w kontroli wagi, ale może również pomóc w kontrolowaniu cukrzycy, chorób serca, osteoporozy, a nawet równowagi i masy mięśniowej w miarę starzenia się. Dodatkowo wykazano, że poprawia nastrój, zmniejsza reakcje na stres i pomaga nam lepiej spać.

Ale biorąc pod uwagę wszystkie te korzyści, od czasu do czasu słyszymy o kimś takim jak Bob Harper, bardzo sprawny człowiek, który nie tylko sprawował znacznie więcej niż większość z nas, ale także przestrzegał rygorystycznej diety. Pewnego dnia podczas pracy 51-latek upadł i stracił przytomność. Lekarz na siłowni wykonał CPR i zabrał go do szpitala, gdzie był leczony, a teraz kontynuuje powrót do zdrowia w domu.

Jak często to się dzieje naprawdę?

I wypracowuje przyczynę?

Patrząc z perspektywy, badanie opublikowane w 2015 roku w czasopiśmie Circulation, wykazało, że w przypadku 35- do 65-latków, którzy mieli nagłe zatrzymanie krążenia, tylko 5 procent miało miejsce podczas aktywności sportowej. Oznacza to, że 95 procent z nich miało miejsce, podczas gdy nie pracowały.

POWIĄZANE: Choroba serca jest inna u kobiet i może być śmiertelniejsza

Więc częściej masz atak serca siedząc na kanapie niż na bieżni. Badanie wykazało również, że twoje szanse na przeżycie wzrosły, jeśli podczas ataku miałeś zawał serca. Dzieje się tak dlatego, że bardziej prawdopodobne jest, że będziesz w pobliżu innych osób, które mogłyby wykonać RKO i szybko załatwić załogę karetki pogotowia.

Ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

atak serca-objawy-dziś-160125
DZISIAJ

Poznaj swoje ciało

Ćwiczenie i sport powoduje tymczasowy stres na ciele. Jeśli twoje ciało jest do tego przyzwyczajone i jesteś wystarczająco zdrowy dla danej rutyny, powinieneś być w stanie sobie z tym poradzić. Jeśli, z drugiej strony, nie ćwiczysz regularnie i nagle decydujesz się na zejście z kanapy i prowadzenie osobistego rekordu 10K lub trening o wysokiej intensywności, możesz obciążyć swoje ciało bardziej niż to może obsługiwać.

Kluczem tutaj jest poznać twoje ciało. Zapytaj swojego lekarza, jakie rodzaje ćwiczeń możesz wykonywać, szczególnie jeśli masz problemy ze zdrowiem. Następnie, gdy zaczniesz ćwiczyć, zacznij powoli i idź w górę.

W przypadku Boba uważa on, że jego atak serca można przypisać historii jego rodziny. Według niego, jego matka zmarła na atak serca we wczesnym wieku, co zwiększyło ryzyko związane z tym samym.

Dolna linia

Wypracowanie ma ogólne korzyści zdrowotne, które znacznie przewyższają ryzyko zawału serca podczas ćwiczeń.

Przed rozpoczęciem programu skonsultuj się z lekarzem, szczególnie jeśli masz problemy ze zdrowiem. Następnym razem, gdy obudzisz się, aby wziąć udział w maratonie, odrzuć ten entuzjazm i rozpocznij program, który możesz wykorzystać i przetrwać przez wiele lat..