Czy popularne pigułki “studyjne” działają lepiej niż kawa?

Studenci prowadzący całonocne sesje studyjne rozdają napoje energetyczne, kawę i coraz częściej sięgają po leki na receptę, takie jak Adderall, wzbudzając obawy o nadużywanie narkotyków. Teraz suplement diety bez recepty robi obiecujące obietnice, ale nie ma dowodów, że pigułki “Study Buddy” – lub jakikolwiek inny suplement – zrobią wszystko dla GPA ucznia.

Pigułki “Study Buddy” rozprzestrzeniły się w całej Arizonie, Nevadzie i Kanadzie, a ich popularność na kampusach uniwersyteckich zaczęła się w 2010 roku od suplementów Brainiac. Pakiety, które zawierają dwie pigułki, obiecują “zwiększyć pamięć, jasność umysłu i ostrość “I” zoptymalizować funkcję mózgu. “Uczniowie, firma twierdziła,” mogą uczyć się szybciej i bardziej efektywnie. “Nie są wspierani przez żadną uczelnię, ale są sprzedawane w sklepach typu convenience na i blisko kampusów i online.

Podobnie jak inne takie produkty, Study Buddy zawiera połączenie ziół i witamin oraz stymulantów takich jak kofeina. 

“Nie ma nauki, że jakikolwiek suplement ma coś lepszego niż espresso”, powiedziała Tammy Scott, naukowiec z Centrum Human Nutrition Center Jean Mayer USDA w Tufts University, który badał wpływ witamin na procesy poznawcze.

Założyciel firmy Brainiac i prezes Tyler Johansen, 30 lat, powiedział, że założył firmę, aby dać uczniom “naturalny sposób na poprawę wyników w nauce”. Uczęszczając na University of Arizona, zauważył, że uczniowie piją “napoje energetyczne i nadużywają leków na receptę” jako pomoce naukowe.

Obecna formuła Study Buddy zawiera ogromne dawki witaminy D i witamin z grupy B (na przykład 8333 procent dziennej wartości witaminy B12), oprócz kofeiny i różnych ziół, takich jak proszek z liści miłorzębu, które od dawna cieszą się popularnością. nie udowodniono – aby poprawić pamięć. 

Na stronie internetowej Study Buddy napisano, że tabletki zawierają “kofeinę porównywalną do 8 uncji kawy” lub około 95 miligramów kofeiny. Firma ostrzega, że ​​nie należy używać Study Buddy, jeśli “jest w ciąży, karmi piersią, ma mniej niż 18 lat lub ma wysokie lub niskie ciśnienie krwi”.

Pigułki nigdy nie były badane u ludzi, zgodnie z dyrektorem medycznym firmy. I nie zostały sprawdzone przez Food and Drug Administration, ponieważ zostały sklasyfikowane jako suplement diety i nie wymagają zatwierdzenia przez rząd dla bezpieczeństwa i skuteczności. 

Chociaż istnieją dane pokazujące, że suplementacja witaminą B może pomóc ludziom cierpiącym na pewne formy osłabienia funkcji poznawczych, istnieją ważne zastrzeżenia, powiedział William “Scott” Killgore, współreżyser socjalnego poznawczego i afektywnego laboratorium neuronauki w szpitalu McClean Harvard Medical School. 

Próby przeprowadzono u osób z niedoborem witaminy B, ale prawie żaden Amerykanin nie wykazuje niedoborów, powiedział Scott Tufts.

“I nie ma dowodów na to, że przyjmowanie większej ilości niż to, co uważa się za niewystarczające, jest lepsze” – powiedział Scott.

Studenci, którzy przygotowują się do egzaminów, będą przykro słyszeli, że sen jest najlepszym wzmacniaczem mózgu. Ale jeśli ktoś naprawdę musi zostać na noc i być czujnym, Killgore powiedział, że mogą stosować niższe dawki kofeiny, około 200 miligramów lub dwie standardowe filiżanki kawy co dwie godziny..

Dwie kapsułki Study Buddy, które są równe jednej dawce, kosztują 2,99 USD – o jeden dolar więcej niż czarna kawa Starbucks Grande.

Brian Alexander jest częstym współpracownikiem NBC News i współautorem “The Chemistry Between Us: Love, Sex and the Science of Attraction”.