Czy możesz przyspieszyć metabolizm? 6 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o spalaniu kalorii

Metabolizm dostaje zły rap. Nie ma znaczenia, czy jest “szybki” czy “wolny”, wszyscy mamy jeden. Gdy mamy do czynienia z niechcianą wagą, nasz metabolizm często ponosi winę.

Proste zmiany w diecie i nawyki ćwiczeń mogą mieć ogromny wpływ na metabolizm, dr Holly Lofton, adiunkt chirurgii i medycyny oraz dyrektor programu zarządzania wagą lekarską w NYU Langone powiedział DZISIAJ.

Oto, jak NAPRAWDĘ pozbyć się tłuszczu i zacząć metabolizm

Jan.02.201703:08

Wiedząc, jak działa twój metabolizm – oddzielając fakty od fałszywych roszczeń – możesz pomóc, aby działało w Twoim imieniu!

1. Fakt czy fałsz? Trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT) zwiększa metabolizm.

Fakt! Jest to świetny sposób na zwiększenie metabolizmu, ponieważ jednocześnie uzyskujesz zarówno wzrost poziomu sercowo-naczyniowego, jak i metabolizmu. Korzystanie ze strategii HIIT spowoduje zwiększenie zużycia tlenu po wysiłku, co oznacza, że ​​będziesz spalać kalorie nawet po treningu.

To proste, jak robienie skaczaków za biurkiem, dopóki nie poczujesz, że się sapiesz i sapiesz.

Lofton zaleca trening tabata, który składa się z ośmiu rund intensywnego, specyficznego ćwiczenia w odstępach 20-sekundowych, 10-sekundowych.

Kiedy tętno rośnie, twoje ciało zużywa więcej energii i spalanie większej ilości kalorii. Jest to dobre dla szybkiego czasowego zwiększenia metabolizmu. Aby uzyskać stały wzrost metabolizmu, buduj więcej mięśni.

Powiązane: Jak ćwiczyć w 10 minut na płasko!

2. Fakt czy fałsz? Lepiej ćwiczyć rano i mniej spać.

Fałszywy! Ilość odpoczynku, jaką dostajesz każdej nocy, ma wpływ nie tylko na twój nastrój i produktywność następnego dnia. Naukowcy odkryli, że ilość snu wpływa na metabolizm. Kiedy jesteś pozbawiony snu, trudniej jest kontrolować poziom cukru we krwi i możesz być bardziej głodny w przypadku pokarmów bogatych w węglowodany.

Siedem godzin snu jest ważne dla dorosłych, ponieważ pozwala organizmowi na czas potrzebny do dokładnego sprawdzenia jego masy tłuszczowej. Pomyśl o MRI i jak skanuje całe ciało. Twój mózg i hormony działają razem; jeśli stracisz siódmą godzinę snu, ciało nie otrzyma tego czeku – co może prowadzić do niechcianego przechowywania tłuszczu zamiast utraty.

Powiązane: 7 godzin snu może być wszystko, czego potrzebujesz

Przyciśnięcie przycisku drzemki może być niebezpieczne dla zdrowia?

23.10.201601:05

3. Fakt czy fałsz? Wszystko zjedzone późną nocą zamienia się w tłuszcz.

Fałszywy! Jeśli spożywasz odpowiednie pokarmy, jedzenie późno w nocy nie powinno zaburzać diety.

Jednak ludzie często wybierają fast-food – o wysokiej zawartości tłuszczu i wysokiej zawartości węglowodanów – w godzinach przedpołudniowych. Zamiast skupiać się na czasie, który spożywasz, należy zwrócić większą uwagę na to, co i ile jesz.

Posiadanie posiłku późno w nocy nie jest gorsze niż jedzenie w jakimkolwiek innym miejscu w ciągu dnia, pod warunkiem, że posiłek składa się ze zdrowej żywności (a nie wiaderka z lodami). Lofton porównuje to do tankowania samochodu: pora dnia nie wpłynie na to, jak daleko się posuniesz

4. Fakt czy fałsz? Nasze wskaźniki metaboliczne nie mogą się zmienić.

Fałszywy! Chociaż prawdą jest, że genetyka odgrywa pewną rolę w określaniu tempa przemiany materii, ale ludzie mogą zwiększyć swój metabolizm poprzez zwiększenie spożycia płynów (wody), spożycie białka i masy mięśniowej dużych grup mięśni pleców, nóg i ramion.

Metabolizm ma tendencję do wolniejszego schudnięcia, więc buduj mięśnie, gdy schudniesz. Mięśnie spalają więcej kalorii na godzinę niż tłuszcz, co oznacza, że ​​osoby o chudych, muskularnych ciałach potrzebują więcej kalorii do funkcjonowania niż osoby o wyższym odsetku tkanki tłuszczowej.

Powiązane: Należy pić ciepłą lub zimną wodę rano

5. Fakt czy fałsz? Powinieneś żuć wodę przez cały dzień, aby spalić więcej kalorii.

Fakt! Naukowcy odkryli, że spożywanie wody może mieć pozytywny wpływ na liczbę spalanych kalorii. Jest to spowodowane procesem zwanym termogenezą – w którym organizm musi spalać kalorie, aby ogrzać wodę do temperatury ciała. Pomyśl o wodzie jak o tłustym komórku. Aby pozbyć się komórek tłuszczowych, potrzebujesz wody do ich zlizowania. A kiedy jesteś odwodniony, ciało nie lubi utraty wagi.

Powiązane: 10 korzyści zdrowotnych wynikających z picia herbaty

6. Fakt czy fałsz ?: Zielona herbata i papryka chili poprawią przemianę materii.

Fałszywy! Nie ma magicznych pokarmów, które przyspieszą metabolizm i nie zastąpi ćwiczeń. Drogą do zdrowego odchudzania jest kontrola porcji i zbilansowana dieta wypełniona pokarmami bogatymi w składniki odżywcze, a nie dietą oblaną papryczkami chili.

Chilis może sprawić, że się pocisz, ale o to chodzi. Jest też trochę badań, które z zieloną herbatą pomogą ci schudnąć, ale musi to być ekstrakt z zielonej herbaty o bardzo wysokiej jakości, który nie jest łatwo dostępny w sklepach – a będziesz musiał wypić więcej niż 8 filiżanek dzień.

Pamiętaj, że nie ma zamiany ćwiczeń.