Czy kryształy rzeczywiście posiadają lecznicze moce? Odpowiedź jest skomplikowana

Od Bella Hadid po Davida Beckhama, nie brakuje gwiazd, które wychwalają uzdrawiające zalety kryształów, twierdząc, że przynoszą wszystko od spokoju i szczęścia do powiedzenia, że ​​mogą uspokoić lęk, a nawet pomóc w walce z dolegliwościami fizycznymi.

Była gwiazda reality Spencer Pratt napisała na Twitterze, że ostatnio spadł o ponad 20 000 dolarów, co stanowi trochę kamieni. Podczas gdy większość z nas z radością otoczyłaby się małymi, świecącymi rzeczami – gdybyśmy mieli nieskończony zapas gotówki – kryształowy fanatyzm oparty jest na rzeczywistości?

Róża quartz, purported to promote determination, commitment and caring.
Kwarc różany, rzekomo promujący determinację, zaangażowanie i troskę … Albo tylko inny kamień?Crystal Muse

Czy kryształy naprawdę się zagoją?

Cóż, to zależy. Mówi się, że kryształy niosą określone energie, a kiedy wchodzą w interakcje z poszczególnymi polami energetycznymi lub czakrami, mogą mieć pozytywny wpływ.

Z naukowego punktu widzenia nie ma dowodów na poparcie tego. Badanie z 2001 r. Przeprowadzone na 80 uczestnikach wykazało, że ludzie posiadający prawdziwe kryształy i osoby posiadające fałszywe kryształy powiedzieli, że odczuli pewne odczucia przypisywane potędze kryształów. Ci, którzy przeprowadzili badanie, przypisali jednak sensacje sile sugestii.

“Powiedzmy jasno: nie ma magii. Kryształy tak naprawdę nie działają tak, jak reklamowano – powiedział Stuart Vyse, psycholog i autor książki “Believe in Magic: The Psychology of Superstition”. “Ale ludzie czują się lepiej używając ich, to niezaprzeczalne – dlatego ludzie nadal z nich korzystają. [Ludzie] dostają iluzję, że mają kontrolę nad rzeczami, nad którymi w rzeczywistości nie mają kontroli. “

Poza tym jednym małym badaniem nie przeprowadzono żadnych badań naukowych dotyczących rzekomej mocy kryształów. Ale, anegdotycznie, są ludzie, którzy przysięgają na nich.

Błyskotliwe usta, kryształowe paznokcie i inne trendy w międzynarodowych trendach piękności

Mar.15.201703:15

Kto kupuje w hype?

Od 13 lat klienci odszukują nowojorską Kristę Mitchell, autora “Change Your Energy: Healing Crystals for Health, Wealth, Love & Luck”, na sesje o uzdrawianiu kryształów, w której umieszcza różne kryształy, wybrane dla ich różnych energii, w macierzy na ciele klienta, odpowiadającej czakrom, aby poruszyć wszelkie problemy, przed którymi stoją. Najczęstszy problem w dzisiejszych czasach?

“Stres”, powiedział Mitchell, dodając, że popularność leczenia kryształami wybuchła w ostatnich latach. “Ostatnio przeczytałem, że jesteśmy w epidemii stresu. Tradycyjne systemy wsparcia, takie jak lekarze, terapeuci czy placówki, takie jak siłownia, nie okazują się wystarczające, by wspierać ludzi w ich codziennym życiu i oczyścić głowy, więc ludzie otwierają swoje umysły na kryształy. “

ZA chart showing different crystals and their properties.
Wykres przedstawiający różne kryształy i ich właściwości.Crystal Muse

Mitchell jest częściowo doradcą duchowym, częściowo pseudo-terapeucie, spędzającym wiele czasu słuchając swoich klientów i wydając przyczynę ich niepokoju lub stresu (choć nalega na wyjaśnienie, że nic nie przepisuje ani nie zastępuje rzeczywistej terapii). Pracuje również z klientami walczącymi z poważnymi chorobami.

“Pracowałem z pacjentami chorymi na raka, pacjentami z HIV, którzy nie przychodzą do mnie, aby zostać uleczeni, przychodzą oni po wsparcie duchowe, emocjonalne i energetyczne, a także w chemii i pracy z lekarzami” – powiedział Mitchell. “Im bardziej przytłoczeni, bojaźliwi i rozpaczliwie nastawieni na pozytywne zmiany, tym bardziej są otwarci na różne możliwości.”

Podczas gdy naysayers może uznać to za bezużyteczny olej wąż, nawet Vyse mówi, że może to być korzystne, nawet jeśli jest to efekt placebo.

“Jeśli cierpisz i zrobiłeś wszystkie konwencjonalne rzeczy, a wciąż nie leczyłeś, a ty podążasz za wskazówkami lekarza, sprawiasz, że ludzie czują, że robią coś, a nie tylko czekają. To jest sens, że robisz jeszcze jedną rzecz, która może pomóc “- wyjaśnił.

ZA variety of crystals that are supposed to help with sleep.
Różnorodne kryształy, które mają pomagać w śnie.Crystal Muse

Nie ma nic złego w wierze…

Ci, którzy zwracają się do kryształów, by uzyskać samopomoc, na przykład, aby odblokować kreatywność, mogą również zobaczyć rezultaty – choć może to nie mieć nic wspólnego z samymi kryształami.

Vyse powiedział, że ćwiczenie rytuałów wokół kryształów może działać tak, jak rytuały dla sportowców przed wielką grą. “Te akty mają afekt podobny do mantry, jak forma medytacji i mogą być relaksujące” – wyjaśnił. “Odbiera ci to, co może cię martwić i skupia twoją uwagę gdzie indziej.”

Właśnie to Heather Askinosie, autorka “Kryształowej muzyki: codzienne rytuały, aby dostroić się do prawdziwego siebie”, przewodnika po włączeniu kryształów do swojego życia, powiedział, że kryształy robią dla niej.

“Kiedy nie mogę wydostać się z mojej głowy, chwytam się kryształów i pomaga mi to odzyskać właściwy stan umysłu” – wyjaśniła. “Używam go jako probierzka, by wrócić do siebie i ponownie się połączyć, aby pokazać, jak chcę się pokazać w życiu”.

Klucz, jak powiedziała, ma realistyczne oczekiwania.

“Jeśli wierzysz, że zdobycie kryształu zmieni twoje życie, będziesz bardzo rozczarowany – jedyną osobą, która może zmienić twoje życie, jesteś ty” – zauważyła..

Podkreśliła, że ​​kryształy są tylko jednym z wielu narzędzi, które mogą pomóc ludziom zatrzymać się, zwolnić i uświadomić sobie, że są połączeni z ziemią i czymś większym niż oni sami..

“Wiele osób powie, że nauka nie udowodniła, że ​​kryształy działają; ale nauka tego nie udowodniła nie rób tego pracować, “powiedział Askinosie. “Czy nauka może udowodnić, że kiedy kładę moje bose stopy na ziemi lub trawie, coś czuję? To nie tylko w mojej głowie. Musimy czuć. Kiedy się czujemy, uzdrawiamy. “