Czy jesteś wdową sportową? Oto pomoc.

Co robisz, gdy twoja konkurencja nie jest inną kobietą, ale innym facetem strzelającym piłką? Gdy marcowy szaleństwo wskakuje na wyższy bieg, kobiety, których mężowie są sportowymi fanatykami, mogą czuć się zaniedbane i opuszczone – to klasyczny syndrom “wdowy futbolowej”. nie jesteś skazany na rozdrażnienie i urazę, jeśli możesz spotkać się z mężem w pół drogi. Twoim celem nie jest powstrzymanie twojego mężczyzny od zaprzestania uprawiania sportu, w końcu nie byłbyś zadowolony, gdybyś nie miał prawa angażować się w działalność, która daje ci To jest w porządku, abyś nie lubił sportu – tak, jak mu się nie podoba, że ​​nie lubi pingów. Nie zapominaj, że fanom sportowym przydają się korzyści, a fani sportu mają coś, na co warto patrzeć, jak również dobrą drogę do gry. Zdolność do utożsamiania się z grupą i więzi z przyjaciółmi w grze – wszystko to jest plus dla zdrowia psychicznego Sport często stwarza wspólną płaszczyznę dla ojców i dzieci. Problem istnieje tylko wtedy, gdy czujesz, że fanatyzm sportowego człowieka jest negatywny vely wpływ na czas rodziny lub pary.Jedną dobrą strategią jest robienie własnych rzeczy, podczas gdy twój mąż patrzy na grę. Zaplanuj swój dzień z kobietami-koleżankami lub z innymi kobietami w tej samej łodzi. Jeśli chcesz pozostać z mężem podczas oglądania rurki, nie czuj się zobligowany do uważnego obserwowania. Rób własne rzeczy – czytaj, pisz, układaj krzyżówki, szczotkuj psa. Używaj sportu jako sposobu na więź z innymi. Zamień grę w wydarzenie towarzyskie. Nie ma zasady mówiącej, że musisz rzeczywiście obserwować aktywność na polu. Spotkaj się ze znajomymi i spędzaj czas na rozmowach, zamiast oglądać. Spraw, aby gra była również aktywnością rodzinną. Kiedy twoja drużyna wygrywa, możesz iść na pizzę i świętować. Kiedy twoja drużyna przegra, możesz iść na pizzę i współczuć.

Nie ma sensu mówić swojemu człowiekowi, że nienawidzisz sportu, albo nie rozumiesz, dlaczego je lubi. Lepiej próbować się zaangażować. Jeśli masz jakiekolwiek zainteresowanie, niech wytłumaczy ci tę grę. (Nie rób tego podczas gry, Brzydzenie się nią “Co się dzieje?” Jest jak rozmowa podczas filmu i prawdopodobnie może go drażnić.) Niech dyskutuje nie tylko o zasadach, ale o graczach. Ich osobiste historie są często o wiele bardziej interesujące. Każda drużyna ma swoje historie i osobowości – złego chłopca, słabszego, powracającego dzieciaka. Jeśli twój człowiek ogląda sport do tego stopnia, że ​​twoje małżeństwo cierpi, może używać sportu, by cię unikać. Sportowcy i pracoholicy czasami zanurzają się w zajęciach zewnętrznych, aby uniknąć ich życia w domu. Jeśli on umieści sport zbyt daleko ponad swoim życiem, może być tak, że coś złego wisi między wami. W tym przypadku jego fandom sportowy ukrywa prawdziwy problem i nie zmniejszy jego zależności od sportu, dopóki ten problem nie zostanie rozwiązany.

Powinieneś więc poinformować go, że podczas gdy chcesz, aby oglądał grę, odczuwasz dystans między wami i powinieneś zastanowić się nad sposobami stworzenia włączenia. Linia doktora Gaila: Nie staraj się zachęcić sportowca do rezygnacji ze sportu. Zamiast tego rozważ pozytywne aspekty fandomu sportowego i spotkaj się z nim w połowie drogi.

Dateline specjalne: W całym kraju miliony niewinnych żon wpada w trójkąt miłosny, walcząc o uwagę męża z graczami swoich ulubionych drużyn sportowych. Teraz, , żony walczą, łapiąc swoich nieświadomych mężów na kasetach wideo, gdy oglądają grę. Josh Mankiewicz podróżuje od wybrzeża do wybrzeża, aby zameldować się: “Kochanie, jesteś na ukrytej kamerze”, emitowany w niedzielę, 18 marca, 19.00..

Dr Gail Saltz jest psychiatrą w Nowym Jorku z nowojorskim szpitalem prezbiteriańskim i stałym współpracownikiem “Today”. Jej najnowsza książka to “Anatomy of Secret Life: The Psychology of Living a Lie” autorstwa dr Gail Saltz. Jest także autorką “Amazing You! Smart About Your Private Parts”, która pomaga rodzicom poradzić sobie z pytaniami przedszkolaków dotyczącymi seksu i reprodukcji. Jej pierwsza książka “Becoming Real: Overcoming the Stories” Opowiadamy się, że się trzymają “, została wydana w 2004 roku przez Riverhead Books. Jest teraz dostępny w wersji miękkiej. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź jej stronę internetową, .