Czujesz się niepewnie? Wypróbuj te 7 sposobów, aby poczuć się lepiej

Twój współpracownik jest idealnym pracownikiem. Ona przewiduje każdego szefa “na każdą potrzebę i włącza się w twórczej, bezbłędnej pracy, każdego dnia. Z drugiej strony popełniasz mnóstwo błędów. I jesteś całkiem pewny, że twój szef cię nie lubi.

Ach, niepewność znów uderza! Właśnie wtedy, gdy myślisz, że go miażdżysz, dzieje się coś, co sprzyja tej wątpliwości.

“Niebezpieczeństwo to strach, że nie wystarczy, że nie dostaniesz tego, czego chcesz, niezależnie od tego, czy chodzi o promocję w pracy, czy o randkę z kimś” – powiedziała Ann Kearney-Cooke, psycholog z Cincinnati Psychotherapy Institute . “To po prostu ogólne poczucie, że nie wystarczy”.

Osoba having a panic attack amidst a faceless crowd
Czasami niepewność wynika z porównywania się do innych i posiadania nierealistycznych standardów. Akcje Elisabetta Stoinich / Getty Images

POWIĄZANE: Duchess Kate ujawnia “ogromne wyzwanie” i niepewność co do macierzyństwa

Doświadczanie niepewności jest bardzo ludzkim doświadczeniem. Nawet pewni, dobrze dopasowani ludzie czasami czują się niewystarczająco.

Ale są proste sposoby, aby nie pozwolić, by niepewność wymknęła się spod kontroli. Eksperci podzielili się kilkoma proaktywnymi wskazówkami:

Jesteś introwertykiem? Oto, jak powiedzieć

Aug.29.201304:02

1. Ucz się na niepewności.

Może martwisz się, że twoja skóra wygląda na poplamioną. Być może uważasz, że jesteś zbyt uparty lub zbyt miły. Zastanów się nad tymi myślami i badaniem czemu czujesz w ten sposób.

“Ludzie próbują zmniejszyć niepewność lub zapomnieć o nich lub je zignorować. Z punktu widzenia siły, istnieje ogromna szansa, aby z nich wyrosnąć “, powiedział Jack Cahalane, szef dorosłych w zakresie nastroju i lęku na University of Pittsburgh Medical Center.

To może oznaczać spędzanie niewygodnych chwil z własnymi myślami, odkrywanie, dlaczego czujesz się niepewnie. Czy to dlatego, że nadal masz trądzik? Czy jesteś uparty, ponieważ boisz się pójść na kompromis? Odpowiedzi mogą pomóc w usunięciu niepewności.

“Spróbuj sprawdzić sytuację, aby sprawdzić, czy przesadzasz z niepewnością” – powiedział Cahalane. “Ludzie mogą je przesadzać i powiększać nieproporcjonalnie.”

POWIĄZANE: Czy jesteś introwertykiem, społecznie niespokojnym lub nieśmiałym? 6 wskazówek, które pomogą Ci powiedzieć

2. Zadaj sobie pytanie: czy to w 100 procentach jest prawdziwe?

Kearney-Cooke zauważyła, że ​​kiedy ludzie dyskutują o niepewności, ich uczucia często nie są oparte na rzeczywistości. Aby pomóc im uzyskać perspektywę, prosi ich, aby zastanowili się, czy to, co mówią, jest absolutną prawdą.

Przypomina sobie historię kobiety, która spotkała mężczyznę w barze i rozmawiała z nim, ale nigdy nie poprosił o jej numer. Kearney-Cooke zapytała, dlaczego kobieta nie poprosiła o jego numer, a ona powiedziała, że ​​byłaby przegraną. Psycholog zapytał kobietę, czy to jest “w 100 procentach prawdziwe”, na które kobieta przyznała, że ​​tak nie jest.

“Cofasz się i widzisz, że to nie jest w stu procentach prawdziwe i że mogą być inne rzeczy,” powiedziała. “Co się dzieje, gdy wierzymy w niepewność? Cóż, często odczuwamy zło, niepokój i nie dążymy (czego) chcemy w życiu. “

Czy wirtualna rzeczywistość może pomóc nastolatkom radzić sobie z lękiem społecznym, ADHD i nie tylko?

20 września 2016 r04:42

3. Prowadź dziennik wdzięczności.

Często niepewność wynika z bardzo ludzkiej cechy widzenia negatywu. Właśnie dlatego Scott Bea, psycholog kliniczny w Centrum Zdrowia Behawioralnego w Cleveland Clinic, polecił ludziom przechowywanie dziennikarzy z wdzięcznością lub zapisywanie, co robią dobrze.

“To sprawia, że ​​nasz mózg zauważa właściwą rzecz” – powiedziała Bea. “To jakiś systemowy sposób, aby uświadomić, co jest dobre, a co zawsze było właściwe.”

POKREWALI: #DearYoungerMe Dany Pattersona to pozytywna myśl o ciele, której potrzebowaliśmy

4. Zawładnij swoją niepewnością.

Nietoperze mają mniejszą władzę, gdy ludzie rozumieją swoje mocne i słabe strony wspólnie, aby uczynić je wyjątkowymi.

“Jednym z pomysłów jest radykalna akceptacja” – powiedział Cahalane. “Nie obwiniaj się za bycie niepewnym.”

Zapobiega to także utknięciu w niezdrowym cyklu, w którym zdają sobie sprawę, że są niepewni i nie chcą być niepewni, ale koncentrują się na tym. Po prostu zaakceptowanie tego, że posiadasz pewne cechy, których możesz nie lubić i żyć z tym, może powstrzymać to nieproduktywne myślenie.

5. Nie porównuj siebie z innymi.

Z daleka inni ludzie mogą wydawać się szczęśliwsi, bardziej odnoszący sukcesy, szczuplejsi lub bogatsi. Ale często tak właśnie jest wygląda. Czasami media społecznościowe sprawiają, że życie ludzi wydaje się lepsze – lub gorsze – niż oni. Porównywanie się do innych po prostu wiąże niepewność.

“Nikt nie krzyczy na swoich dzieci w mediach społecznościowych. Jest on zdezynfekowany i wyszkolony, a ludzie zamierzają przedstawiać siebie jako doskonałych “- mówi Bea. “Ludzie prawdopodobnie nie są tak szczęśliwi, jak mogliby się przedstawiać.”

POWIĄZANE: 9 znaków, że jesteś bardzo wrażliwą osobą

6. Nie rozwodź się nad przeszłością.

Często pojawiają się zamieszki, gdy ludzie żyją w przyszłości lub w przeszłości. Nie można zapomnieć, kiedy to powiedziałeś łonowy zamiast publiczny podczas tej wielkiej prezentacji? Obawiam się, że ta kobieta może cię odrzucić, jeśli ją o to poprosisz, więc po prostu nie?

“Insekwencje często mogą być niezdolnością do bycia obecnymi w danej chwili. Patrzysz w przyszłość, martwisz się o coś “- powiedział Cahalane. “Ciesz się obecnym doświadczeniem.”

7. Podziel się swoimi uczuciami z kimś innym.

Możesz pomóc osobie, która naprawdę cię kocha – partnerowi, najlepszemu przyjacielowi, rodzicowi lub rodzeństwu – w kwestii niepewności. Mogą zapewnić wsparcie i inną perspektywę.

“Mogą również być w stanie przekazać wam pewne zdrowe opinie. Dzielenie się nimi i odczuwanie ich akceptacji i miłości może być przydatne “- powiedział Kearney-Cooke. “Często są bardzo dostrojone do twoich mocnych podpisów.”