“Czuję się dziwnie i blado”: “Tan mom” odsłania nowy, pozbawiony opalenizny wygląd

Patrycjusz Krentcil says she'd done with tanning for now.
Patrician Krentcil mówi, że na razie zrobiła opalanie.W Touch / Dzisiaj

Jaka jest różnica w miesiącu bez opalania.

Patricia Krentcil, tak zwana “tan mom”, ujawnia swój nowy, lżejszy wygląd po tym, jak zaoferowano jej sesję zdjęciową przez magazyn In Touch, jeśli wyjechała na miesiąc bez słońca lub opalania. Zdjęcia właśnie opublikowane w nowym numerze pokazują uśmiechniętą 44-latkę o zdrowym, naturalnym blasku, ostry kontrast z ciemną, skórzastą cerze, która zmieniła ją w żart żartów po tym, jak została oskarżona o pozwolenie jej młodej córce na stoisko opalania z nią.

“Wszyscy mówią, że wyglądam o wiele lepiej, mniej opalony”, powiedział Krentcil w magazynie. “Czuję się dziwnie i blado.”

Chociaż Krentcil wygląda zdrowiej niż na niektórych bardziej ekstremalnych zdjęciach, eksperci, z którymi rozmawiała TODAY.com, ostrzegają, że naprawdę trwa to dłużej niż 30 dni, aby skóra naprawdę zaczęła się regenerować i że nigdy nie wyleczy całkowicie lat po uszkodzeniu UV.

Patrycja Krentcil as she waits to be arraigned at the Essex County Superior Court, Wednesday, May 2, 2012 in Newark, N.J.,
Patricia Krentcil czeka na postawienie w sądzie w hrabstwie Essex County Superior, środa, 2 maja 2012 r. W Newark, N.J..,Julio Cortez / plik AP / Dzisiaj

“To boli mnie tylko po to, żeby na nią spojrzeć” – powiedział dr Suzan Obagi, profesor dermatologii i chirurgii oraz dyrektor chirurgii kosmetycznej i centrum zdrowia skóry w University of Pittsburgh Medical Center. “Przez lata doznała znacznych obrażeń. Ona rozkłada kolagen, który nadaje skórze jędrność i elastynę, która daje skórze możliwość odbicia po jej rozciągnięciu. Dlatego widzisz te zmarszczki. “

Ale Krentcil i inni tacy jak ona nie są poza nadzieją, powiedział Obagi.

“To nie jest coś, co ma wyglądać lepiej w ciągu jednego, dwóch lub trzech miesięcy” – wyjaśniła. “Ale skóra ma zdolność do naprawy siebie. To dość niezwykłe. To nie będzie 100 procent, ale zobaczy, że jej skóra staje się bardziej miękka. I będzie lepiej funkcjonować, ponieważ gromadzi więcej kolagenu i elastyny. “

Dzisiaj

Jeśli Krentcil chce, aby jej skóra nadal się poprawiała, może potrzebować pomocy w postaci kremów retinoidowych i ewentualnie nawet laseroterapii, powiedział Obagi. Dla każdego, kto od lat wielbił słońce, ważne jest, aby unikać coraz więcej ekspozycji, mówią eksperci.

“Bez względu na to, ile masz lat, możesz zapobiec dalszemu niszczeniu, pozostając poza słońcem i po opalaniu” – powiedział dr Joseph Sobanko, asystent profesora chirurgii i dyrektor dermatologii w chirurgii University of Pennsylvania School of Medicine.

To nie jest pomarszczona, plamista skóra to prawdziwy problem – to tylko znak, że Twoja skóra doznała obrażeń, które zwiększą ryzyko potencjalnie śmiertelnych nowotworów, takich jak czerniak.

Jednakże, jeśli Krentcil nadal będzie chronić swoją skórę, może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka, powiedział Obagi.

“Ale aby zacząć odwracać ryzyko, musisz być poza słońcem przez około 10 lat,” wyjaśniła, dodając, że ryzyko nigdy nie będzie tak niskie, jak byłoby to dla kogoś, kto nie był tanoholiczny.

Mama z domu w New Jersey przyznaje, że bardzo trudno było jej sprostać.

“Miałem takie chwile, kiedy czułem się” muszę być opalony “, a także zrobiłem wszystkie opalenizny i balsamy i kremy – wszystko, aby się ściemniło” – powiedział Krentcil In Touch.

Garbowanie może być uzależnieniem, np. Paleniem lub hazardem, wywołując dobre samopoczucie w mózgu, dopaminy i serotoninie. “Więc kiedy opalasz się, sprawiasz, że czujesz się lepiej”, powiedział Sobanko.

Jeśli od lat pieczesz w słońcu lub solarium, nowe badania pokazują, że zabiegi mające na celu poprawę wyglądu i zdrowia skóry mogą również zmniejszać ryzyko zachorowania na raka – powiedział Sobanko.

“Mogą nie tylko poprawić jakość skóry, ale mogą również zmniejszyć liczbę zmian przedrakowych i spowolnić wzrost nowotworów skóry” – dodał.

Związane z:

  • Wczesne zdjęcia “tan mom” ujawniają dramatyczną różnicę
  • Co spowodowało skórzasty wygląd matki NJ?
  • NJ tan mom: “Zostaw moją rodzinę w spokoju”

Więcej od TODAY Health: 

  • Tusz dla przyczyny: fundraiser Tattoo pomaga nastolatkom z białaczką
  • Poprowadź ruch, a nie kość: Zapobieganie urazom zumby
  • Twoja stresująca praca naprawdę Cię starzeje