Curling jest trudniejszy, niż się wydaje! Próbowaliśmy trudnego sportu olimpijskiego

Curling: To ten jeden olimpijski sport, o którym wszyscy słyszymy, ale prawdopodobnie niewiele o nim wiemy. Grupa ludzi zamiatających lód – jak trudne może być?

Cóż, mając na uwadze olimpiady zimowe, pięciu pracowników TODAY i ja poszliśmy sprawdzić, czy mamy to, czego potrzeba, aby zdobyć złoto w curlingu.

Ciekawi Cię curling? Dowiedzieliśmy się wszystkiego o tym sportie olimpijskim!

Feb.15.201803:16

Spotkaliśmy się z Curling Club Long Island na popołudniowe curling 101. Nauczyli nas wszystkich podstaw, jak rzucać kamień, szczotkować lód i zasady tego sportu. Szczerze, wciąż jestem trochę nieostrożny w szczegółach. Choć na pierwszy rzut oka wygląda to na bardzo proste, ta gra jest dość skomplikowana.

Wijący się
Gotowy, zestaw, CURL!Tyler Essary / TODAY

Kiedy już zrozumieliśmy podstawy (a przynajmniej pomyśleliśmy, że tak zrobiliśmy), nadszedł czas, aby zagrać w prawdziwą grę. Podzieliliśmy się na dwie drużyny i zaczęliśmy czesać lód. Sprawy szybko stały się konkurencyjne.

Dylan Dreyer i Craig Melvin modelują szalone norweskie stroje do curlingu

14 lutego 2017 r01:28

Podczas zawodów curlingowych musisz biegać po lodzie. I to jest nie łatwe, nawet gdy nosisz ochronne gumowe podeszwy wokół swoich trampek.

Gdy już spadniesz na lód, musisz dodać jeszcze jedną umiejętność: szczotkowanie lodu tak mocno, jak to tylko możliwe, aby go ogrzać, aby kamień łatwo się przesuwał. Zasadniczo zamiatasz bardzo śliską podłogę podczas biegu. (Jakby zamiatanie podłogi nie było wystarczająco złe?)

Wijący się
Gdybyśmy tylko posprzątali nasze podłogi w ten sposób.Tyler Essary / TODAY

Jeśli uważasz, że to było trudne, staje się trudniejsze. Przesuwanie kamienia do curlingu jest doozy. To wymaga dużej koordynacji, której na pewno nie mam. Musisz prowadzić jedną nogą, poruszając przeciwną ręką i nadgarstkiem, a następnie pozwolić temu kamieniowi odejść – wszystko w ciągu kilku sekund. Kilka razy padłem, próbując opanować tę część gry.

Wijący się
To jest o wiele trudniejsze, niż się wydaje!Tyler Essary / TODAY

Mimo że było to wyczerpujące fizycznie, nie pamiętam, kiedy ostatnio tak dobrze się bawiłem. Śmialiśmy się przez całą grę i uczymy się po drodze.

Pekin, nadchodzimy? Nie tak szybko! Myślę, że będziemy potrzebować więcej niż cztery lata, żeby zdobyć wystarczająco dużo złota, by zdobyć pieniądze.