Były zawodnik Miss America próbuje kontrolowanego przez umysł bionicznego ramienia

Kiedy Nicole Kelly urodziła się bez lewego przedramienia, jej rodzice chcieli ją wychować, aby czuła się dobrze, tak jak ona. Powiedzieli jej, że mogłaby nosić protetyczne ramię, gdyby chciała, ale nalegała, aby zrobiła to, co było dla niej dobre.

“Moi rodzice byli naprawdę niesamowici, a proteza zawsze była opcją. Ale nigdy nie była to opcja wymuszona “, 27-letnia Kelly powiedziała DZISIAJ. “Naprawdę mam szczęście, że urodziłem się w rodzinie, która zachęcała mnie do robienia wszystkiego”.

Była panna Iowa uczy się używać bionicznego ramienia

22 września 2017 r01:16

Przez lata Kelly nosiła różne protezy, ale nigdy nie czuła się komfortowo i naturalnie. Więc najczęściej chodził bez niej i uczył się, jak robić większość rzeczy jednym ramieniem.

“Tak, mam tę różnicę i robię różne rzeczy, ale wciąż jestem w stanie”, powiedział Kelly.

W 2013 r. Zaczęła rywalizować w konkursach piękności i została Miss Iowa, która pozwoliła jej wziąć udział w konkursie Miss America w 2014 r. Była drugim zawodnikiem w historii konkursu, który miał niepełnosprawność..

“To była dla mnie najbardziej atrakcyjna rzecz – mogę nosić iskrzącą sukienkę i mówić o różnicy. Właśnie dlatego to zrobiłem – powiedziała.

Po Miss America, Kelly przeszła do publicznych przemówień i uczęszczała do szkoły dziennikarskiej, aby uzyskać tytuł magistra z radiofonii i telewizji. W mediach społecznościowych udostępnia filmy podkreślające jej życie, pokazując, jak na przykład kręci włosami jedną ręką. Ostatnio filmy pokazują, że Kelly próbuje czegoś nowego – nauczy się używać eleganckiego protezowania.

“To wielka przerażająca zmiana” – powiedziała.

Kelly używa niestandardowego ramienia, które używa systemu Coapt Complete Control. Został opracowany w Shirley Ryan AbilityLab i wykorzystuje czujniki w ramieniu, które działają z mięśniami Kelly. To pozwala jej kontrolować ramię, myśląc o tym, co chce zrobić, tak jak z prawą ręką. Jeśli na przykład chce uchwycić cebulę, jej mięśnie ramion kurczą się i wysyłają sygnał do czujników, które mówią ręką, aby zamknęły się wokół warzyw..

“O czym myśli Nicole … nasz system to umożliwia” – powiedziała Blair Lock, CEO firmy Coapt.

Mięśnie wydzielają sygnały elektryczne, gdy się poruszają, a czujniki używają tego impulsu do kontrolowania ręki. Co więcej, ramię dopasowuje się do Kelly.

“System jest dość potężny. Jak się uczy, może się uczyć razem z nią – powiedział Lock.

Dla most of her life 27-year-old Nicole Kelly didn't wear a prosthetic arm. She's been using the Coapt system, which allows her to control her arm with her thoughts.
Przez większość swojego życia 27-letnia Nicole Kelly nie nosiła protezy. Teraz używa systemu, który pozwala jej kontrolować ramię swoimi myślami.Dzięki uprzejmości AJ Abelman Photography

Jest dostępny na rynku od około 15 do 30 procent kosztu protetycznego ramienia i działa prawie na każdym zasilanym ramieniu protetycznym. Koszt jest różny, ponieważ system musi być sparowany z urządzeniem. Działa tylko na protezę kończyny górnej, ale Lock ma nadzieję, że po testach i próbach będzie stosowany do protez kończyny dolnej.

Od kiedy otrzymała ramiona tego lata, Kelly demonstruje, jak to działa w mediach społecznościowych. (Zostanie wynagrodzona za swój udział.)

Czasem czuje się bezbronna, ponieważ popełnia błędy i zbija z rzeczy. Ale ten szczery pogląd rezonuje z wieloma jej widzami. Film o tym, jak otworzyła butelkę soku i podniósł ją – a potem natychmiast ją upuścił – stał się wirusowy.

“Chciałem pokazać mój wzrost”, powiedziała. “To nie znaczy, że założyłem ramię i teraz magicznie się zmieniłem i jestem jak wszyscy inni.”

Na social media, Nicole Kelly has been showing what it's like to learn to use a new prosthetic device. People love her honest videos showing her successes and challenges.
Kelly pokazuje, jak to jest nauczyć się używać nowego urządzenia protetycznego w mediach społecznościowych. Szczere filmy pokazują jej sukcesy i wyzwania.Dzięki uprzejmości AJ Abelman Photography

Ona lubi, że jej doświadczenia mogą pomóc innym dowiedzieć się więcej o niepełnosprawności.

“Chcę być w stanie kształcić cię na moim poziomie możliwości, ponieważ wiem, że każda interakcja, jaką mam, jest szansą na zmianę twojego zrozumienia” – powiedziała.