“Bitchy odpoczynku twarz” jest prawdziwe (rodzaj). Ale jest nadzieja

Koncepcja “bitchy spoczynkowej twarzy” mogła zacząć się od żartów, ale odkąd fałszywe PSA wyszło na jaw – gromadząc ponad 2 miliony odsłon na stronie komediowej Funny or Die i YouTube – dziesiątki kobiet zgłosiły się na własność do “nieporządku”.

Aktorka Anna Paquin z True Blood opłakiwała swoją “BRF” podczas występu na Jimmy’ego Kimmel Live w zeszłym tygodniu, mówiąc, że pomimo tego, że jest szczęśliwa i zadowolona ze swojego życia, jej domyślna twarz sprawia, że ​​wygląda tak, jakby “chciała zabijać ludzi”. Kristina Gutierrez z Jezebel z drugiej strony świętowała swoją “przewlekłą twarz dziwką”, głosząc, że “nie jest moim obowiązkiem być słońcem wszystkich”.

“Muszę wydrukować to na wizytówkach, abym mógł je rozdać osobom, które mnie zatrzymają i pytają, dlaczego jestem nieszczęśliwy lub zły, lub kazać mi się uśmiechać na co dzień”, napisał jeden z komentatorów w odpowiedzi na wideo.

Napisany przez dziennikarza i komika Taylora Orci’ego, krótki film powstał jako parodia reklam dla pozornie pseudo medycznych zaburzeń. Ale czy bitchy spoczywa twarz – i jej męski odpowiednik, “** odpocząć dziurę” – faktycznie istnieje?

Zdaniem chirurga plastycznego z Michigan, Dr. Anthony’ego Youna.

“Spokojna twarz spoczynkowa to określone zjawisko, które opisywali plastycy tak jak ja, ale nigdy z tym terminem”, mówi. “Zasadniczo wielu z nas ma cechy, które dziedziczymy i / lub rozwijamy wraz z wiekiem, co może sprawić, że będziemy wyglądać nieprzyjemnie, zrzędliwie, a nawet, tak, zrzędliwie.”

Youn mówi, że wielu chirurgów plastycznych wykonuje to, co nazywa “operacjami ekspresji”, procedury mające na celu poprawę spoczynkowej mimiki twarzy.

“Jedna z procedur, które wykonuję w uniesieniu uśmiechu, służy do odwrócenia stałego spojrzenia w dół” – mówi. “Gdy się starzejemy, niektórzy z nas – włącznie ze mną – odkrywają, że kąciki naszych ust opadają, dając nam zrzędliwy wygląd. Zazwyczaj jest to miejsce z twarzą spoczynkową. “

Pomijając powolne usta, co sprawia, że ​​twarz wygląda na złą lub złośliwą?

Youn szybko wskazuje na głębokie pionowe linie między brwiami (często określane jako 11s) jako inny winowajca, który może wywołać gniew lub nieszczęśliwy klimat. Droopy lub nadmiernie wysklepione brwi mogą również działać, aby stworzyć złe wrażenie.

Ocenia, że ​​wykonuje około 20 “uniesień” w ciągu roku, a także 100 procedur wypełniania, aby podkręcić kąciki ust. Zastrzyki z botoksu w celu złagodzenia tych pionowych “11” są znacznie bardziej rozpowszechnione. “Prawdopodobnie wykonuję 1500 zabiegów botoksu rocznie”, mówi. “Dużo robimy. Jesteśmy bardzo zajęci. “

Podczas gdy wiek może poprawić nasze zrzędliwe cechy, Youn mówi, że genetyka odgrywa również rolę w “spoczynkowej twarzy” osoby.

Julianne Barclay, 47-letnia mama z Vancouver, w stanie Waszyngton, chętnie przyznaje się do “bitchy odpoczynku twarzy” – która przypisuje jej norweskie korzenie – i mówi, że przekazała ją swojej córce.

“Zawsze żartowaliśmy sobie z naszych odpoczywających twarzy, wyglądających jak zdziczałe twarze” – mówi. “Czasami działa na naszą korzyść jako naturalny środek odstraszający dla ludzi, z którymi raczej nie chcielibyśmy sobie poradzić. Ale przez większość czasu śmiejemy się, myśląc o wszystkich potencjalnych przyjaciołach, którzy uciekli, ponieważ mieliśmy “dziwkę” napisaną na naszych twarzach.

Youn mówi, że wypełniacze, botox i procedury, takie jak podnoszenie ciężarów, mogą pomóc ludziom przeciwdziałać złemu przypadkowi BRF.

Ale samo szkolenie, aby się uśmiechać, również działa.

Ann-Marie Stillion, strateg ds. Komunikacji i artystka z Seattle, mówi, że ostatnio starała się nosić uśmiech publicznie po tym, jak jej twarz była wielokrotnie źle interpretowana przez nieznajomych, przyjaciół i kolegów.

“Wyglądam na złą, kiedy myślę, że wpakowała mnie w wiele kłopotów” – mówi. “Tak więc, teraz dużo się uśmiecham, nie dlatego, że jestem taki szczęśliwy, ale ponieważ wiem, że to sprawia, że ​​ludzie czują się bardziej komfortowo. To też jest dobre dla twojej twarzy. “

Stillion twierdzi, że część jej nienawiści musi się uśmiechać, gdy wychodzi z domu z powodu głębszych kulturowych implikacji.

“Kulturowo kobiety nie mogą być troskliwe i poważne”, mówi. “To także imperatyw kulturowy, od którego kobiety powinny się uśmiechać i uszczęśliwiać mężczyzn. To jest jak nasza “praca”. “

Pomimo irytacji uspokojenia przerażających kolesi, którzy oczekują od kobiet “uśmiechania się” na komendę, przyznaje, że sposób, w jaki prezentujemy się innym, jest kluczowy.

“Czuję, że mam głupi uśmiech”, mówi. “Ale używam go teraz, zwłaszcza gdy jestem zaręczony z nowymi ludźmi. Jeśli myślę, że mogą być zastraszani, klepię się w uśmiech i sprawia to ogromną różnicę. Dobrze być świadomym tego, co projektujesz innym ludziom. I dobrze się uśmiechać, dać innym ludziom ciepło. “

Tylko nie idź za daleko. Być może skończy ci się ten sam warunek, co Anna Paquin mówi, że jej mąż i gwiazda, Stephen Moyer, cierpią z powodu “szczęśliwej, odprężającej twarzy”.