Basen mówi kobietom, że podczas ich pobytu nie mogą pływać, twierdząc, że są “zanieczyszczone”

Kiedy Sophie Tabatadze zaczęła chodzić do basenu i klubu fitness Vake w Tbilisi w Georgii, zauważyła znak w szatni, która ją rozzłościła..

“Drogie panie! Nie idź na basen w okresach. “

Powiązane: Co sprawia, że ​​oczy są czerwone w basenie? To nie jest chlor

Zrobiła zdjęcie i podzieliła się tym na Facebooku: “Czy zdajesz sobie sprawę, jak bardzo jest to obraźliwe?” – napisała.

Zdjęcie stało się wirusowe na całym świecie.

“Znak był naprawdę rozczarowujący. Żyjemy w silnej kulturze patriarchalnej … z wieloma problemami związanymi z miesiączką, które ograniczają udział kobiet w sporcie “, powiedział Tabatadze DZISIAJ przez e-mail.

Wysłała zdjęcie, mając nadzieję, że siłownia zda sobie sprawę z błędu i usunie znak. W tej chwili nie wygląda na to, że siłownia to zniesie, powiedziała. Siłownia nie odpowiedziała na prośbę DZISIAJ o rozmowę kwalifikacyjną. Tabatadze wciąż uważa, że ​​znak może wywołać ważne rozmowy.

“Myślę, że jest to dobra okazja do podniesienia świadomości i rozpoczęcia dyskusji na temat zdrowia kobiet, w tym, że okresy nie są czymś niehigienicznym, haniebnym” – powiedziała.

Czy pływasz w bakteriach w publicznych basenach i parkach wodnych?

31 maja 2016 r04:22

Powiązane: Krytycy zatrzaskują Gap Kids za “seksistowską reklamę”, która nazywa uczonych chłopców, “motyle towarzyskie dziewcząt”.

Eksperci są zgodni: Okresy nie są brudne i nie zanieczyszczają basenów.

“To nie jest żadne ryzyko dla zdrowia publicznego”, powiedziała dr Jen Gunter, ginekolog z Zatoki San Francisco i członek Amerykańskiego Kongresu Położnictwa i Ginekologii. “Byłbym bardziej zaniepokojony faktem, że fekalia w basenie jest osobiście”.

POWIĄZANE: Co sprawia, że ​​oczy są czerwone w basenie?

Podczas pływania większość kobiet używa tamponów, które pochłaniają płyn menstruacyjny, zanim opuści ciało. Trwają badania nad tym, czy płyny mogą wchodzić do pochwy, ale wydaje się, że nie – pochwa jest zamknięta. Oznacza to, że gdy kobiety pływają, woda nie spływa do ich ciała, a następnie wylewa, powiedział Gunter.

Z pewnością możliwe jest, że niewielka ilość płynu mogła uciec poza tamponem, ale to rzadkość i byłaby to niewielka ilość. W całym okresie życia kobiety traci tylko około 60 mililitrów płynu. Jeśli ktokolwiek przeszedłby przez tampon, byłby to prawdopodobnie kilka kropel, chyba że wydarzyłoby się coś katastrofalnego.

“Udoskonalanie krwi menstruacyjnej jest niedorzeczne” – powiedział Gunter, dodając, że baseny zawierają inne płyny, w tym pot, mocz i kał.

“Właśnie dlatego umieszczają chlor w sadzawce, ponieważ ludzie wydzielają”.

Uważa, że ​​polityka ta prawdopodobnie pochodzi z ignorancji – wielu ludzi uważa, że ​​okresy są z natury brudne.

“Myślę, że znowu pochodzi od ludzi, którzy nie mają pojęcia, co dzieje się w cyklu menstruacyjnym.”