Badanie pokazuje, jaką wagę trzeba stracić, aby ludzie zauważyli

Jeśli chodzi o odchudzanie, możesz skupić się na brzuchu, derriere lub udach, ale jedno z pierwszych miejsc, w których pojawia się zmiana masy ciała, jest na twojej twarzy.

Teraz naukowcy określili najmniejszą wagę, jaką trzeba stracić, aby ludzie zauważyli różnicę w wyglądzie, a także utratę wagi, dzięki której będą bardziej atrakcyjne. Tak, to są dwie różne koncepcje.

Twarz, jak się okazuje, może przekazywać różnego rodzaju informacje o tym, co dzieje się z twoim ciałem.

“W rzeczywistości wiele mówi o naszym zdrowiu”, powiedział współautor badania Daniel Re, doktor habilitowany na Uniwersytecie w Toronto, powiedział TODAY.

3 sekrety Boba Harpera, które pomogą ci uniknąć przyrostu masy świątecznej

17 października 2016 r02:37

ZWIĄZANE Z NIMI: Czy dieta lub ćwiczenia są najlepsze dla utraty wagi? 4 powody, dla których Twój trening nie działa

Poza tym, że oferuje wskazówki dotyczące twojego układu odpornościowego, zdrowia układu krążenia i poziomu stresu, twarz może również być dobrym wskaźnikiem wagi i wskaźnika masy ciała (BMI), zauważył.

Jeśli masz nadwagę, tłuste obszary na policzkach, zwane policzkowymi poduszeczkami tłuszczowymi, spowodują cięższy wygląd. Jeśli jesteś zbyt chudy, brak tłuszczu na twarzy sprawi, że będziesz wyglądać chudo.

Zdrowe BMI wynosi od 18,5 do 24,9, a większość ludzi lubi patrzeć na twarze, które odpowiadają BMI w dolnym końcu tego zakresu, zauważa badanie. Tutaj możesz obliczyć swoje BMI.

“Zdrowa waga jest najodpowiedniejszą wagą do oglądania” – powiedział Re.

Gospodarz “Biggest Loser” Bob Harper ujawnia 5 małych rzeczy, które mają pobudzić zdrowe nawyki

14 września 2016 r02:53

  • Aby zmiana masy ciała pojawiła się na Twojej twarzy, musisz zmienić BMI o 1,33 punktu, co stwierdzono w badaniu. Oznacza to, że kobieta i mężczyzna średniego wzrostu będą musieli uzyskać lub stracić odpowiednio 8 funtów i 9 funtów. W tym badaniu średnia kobieta miała 5 stóp i 4 cale wzrostu; przeciętny człowiek 5 stóp 10 cali.

ZWIĄZANE: 6 ciekawych przekąsek, które zasilą Twój dzień

Ale tylko dlatego, że inni ludzie ogłoszenie zmiana masy ciała nie oznacza, że ​​będą bardziej atrakcyjne. Tak więc w drugiej części jego pracy Re postanowił zmierzyć, ile musiałbyś stracić, aby poprawić swój wygląd.

  • Aby Twoja twarz wyglądała atrakcyjniej, musisz obniżyć BMI o około 2,5 punktu. Oznacza to, że kobieta i mężczyzna średniego wzrostu musiałyby stracić około 14 funtów i 18 funtów, odpowiednio, badania wykazały.

Ze względów technicznych, Re skupia się na utracie wagi, mimo że wychudzone twarze są tak samo uważane za nieatrakcyjne jak nadwaga, powiedział.

  • Najbardziej atrakcyjne twarze odpowiadały BMI około 19 dla kobiet i 24 dla mężczyzn. Dla kobiety i mężczyzny o średnim wzroście przekłada się to na masę ciała odpowiednio 111 funtów i 165 funtów.

POWIĄZANE: Czy należy wycinać tłuszcz lub węglowodany? Badanie oferuje nowe odpowiedzi w debacie na temat diety

Szybkość utraty wagi może wpłynąć, gdy inni ją zauważą, dodaje Re.

“Szybka utrata masy ciała byłaby znacznie bardziej widoczna dla osób wokół ciebie, podczas gdy wolniejsza – ludzie dostosowują się do wyglądu z czasem” – powiedział.

Szybki marsz może być lepszy dla utraty wagi niż inne cardio

10 listopada 2015 r00:57

Na potrzeby badania naukowcy wykorzystali kolekcję zdjęć mężczyzn i kobiet, które cyfrowo zmienili, aby pokazać stopniowo rosnącą “grubość twarzy” lub postrzeganie masy ciała w twarzy. Wyniki oparte są na odpowiedziach od uczestników, którzy zauważyli zmiany i ocenili ich atrakcyjność.

Ostrzega się, że badanie nie ma na celu wywierania presji na nikogo. Przeciwnie, ma to być pomoc dla osób, które już chcą schudnąć i mogą wykorzystać konkretne wskazówki jako zachętę.

“Nie przeprowadzamy tych badań, aby powiedzieć ludziom, że powinni być bardziej atrakcyjni” – powiedział Re.

“Z innych badań wiemy, że ludzie są bardziej zmotywowani, by wyglądać atrakcyjniej niż zdrowo, a konkretny cel z konkretną liczbą jest bardziej motywujący niż abstrakcyjny cel”.

Obserwuj A. Pawlowskiego w Google+ i na Twitterze.