“Żałuję tego”: Selektywna sekcje C pozostawiają Lisa Ling wstrząśniętą

Nawet z radością nowego dziecka, niektóre historie o narodzinach mogą pozostawiać kobiety z żalem. Dziennikarz Lisa Ling chce, aby oczekujące matki, które rozważają planową sekcję C, nauczyły się z jej trudnego doświadczenia.

“Szczerze mówiąc, żałuję tego,” Ling pisze w eseju o jej serii “This Is Birth”.

“C-sekcje … mają wiele potencjalnych zagrożeń dla zdrowia zarówno dla matek, jak i dla dzieci. Coś, czego niestety musiałem się nauczyć z pierwszej ręki, na własnej skórze. “

Lisa Ling, Paul Song and daughter Jett Ling Song
Dziennikarz Lisa Ling (R), mąż Paul Song i córka Jett Ling Song, ozdabiają ciasteczka podczas 17. corocznej imprezy Mattel Party na molo w dniu 25 września 2016 r. W Santa Monica w Kalifornii.Getty Images

Kiedy w 2013 r. Ling urodziła swoją pierwszą córkę, Jett, nie miała wyboru: lekarze zamówili sekcję C, ponieważ USG ujawniło, że pępowina była owinięta wokół szyi dziecka.

Narodziny poszły gładko i nie było żadnych komplikacji, a Ling odkryła, że ​​spodobała jej się “przewidywalność planowanej dostawy” – napisała.

Lisa Ling
Ciężarna Lisa Ling bierze udział w wydarzeniu w hotelu Beverly Hilton w dniu 20 maja 2016 r. W Beverly Hills w Kalifornii.AP

Kiedy znowu zaszła w ciążę, Ling wiedziała, że ​​chce przeprowadzić kolejną zaplanowaną operację, chociaż mogła mieć poród przez pochwę po sekcji C (VBAC).

Powiązane: “Łagodny” przekrój C zamienia operację porodową w pracę miłości

Urodziła swoją drugą córkę, Ray, 6 czerwca, ale okazało się, że ożywienie jest o wiele trudniejsze niż za pierwszym razem.

“Rozwinąłem niezwykle bolesną infekcję i było okropne” – napisał Ling. “Całkowite zamknięcie rany zajęło cały miesiąc. … Jestem wdzięczny, że moje dziecko jest w porządku, i że jestem w porządku, ale nie było to łatwe. “

Rodzina podejrzewa, że ​​Ling zaraził się infekcją w szpitalu.

Nowe wytyczne OB mają na celu zmniejszenie liczby C-sekcje

21 października 2015 r00:25

Liczba dzieci urodzonych na odcinku C w USA wzrosła z około 21 procent w 1996 r. Do prawie 33 procent w 2009 r., Według Centers for Disease Control and Prevention. Stawka została ustalona na około 32 procent.

Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że ​​idealna stawka wynosi 10-15 procent dla zdrowia kobiet i dzieci. Jak każda operacja, sekcja C wiąże się z ryzykiem, ale jej popularność wzrosła “w niespotykany sposób” w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ponieważ procedura jest wygodna i omija wiele bólu narodzin.

Powiązane: Współczynnik podziału C na całym świecie na poziomie “epidemicznym”

W ostatnich latach nastąpił “znaczny wysiłek”, aby zmniejszyć liczbę planowych C-sekcji, raporty CDC. Stanowią one około 2,5 procent wszystkich urodzeń w Stanach Zjednoczonych, według Amerykańskiego Kongresu Położników i Ginekologów. Zauważa, że ​​jeśli nie ma potrzeby medycznej, poród drogą pochwową jest “bezpieczny i odpowiedni”, a lekarze powinni zalecać to pacjentom.

Śledź A. Pawłowskiego na Facebooku, Instagramie i Twitterze.

Loading...