Al Roker o swoim mieszanym małżeństwie: “Czujesz się osądzony”

W niedawnym raporcie Wall Street Journal stwierdzono, że “pary o mieszanej masie”, w których tylko jedna osoba ma nadwagę, radzi sobie z wieloma dodatkowymi konfliktami. Według sondażu TODAY.com, 55 procent czytelników twierdzi, że różnica masy spowodowała problemy w ich relacjach. DZISIAJ Al Roker, który dziesięć lat temu stracił 160 funtów i walczył, by go zatrzymać, mówi TODAY.com o tym, jak różnica w wadze wpływa na jego małżeństwo i dzieli się jego radami dla par, które mają do czynienia z tym problemem. 

Myślę, że jeśli ludzie są wobec tego szczerzy, waga odgrywa ważną rolę w każdym związku. Tak, to, co jest w środku, nie ma co do tego wątpliwości, ale jesteśmy społeczeństwem wizualnym; przyciągają nas atrakcyjni ludzie. To jedna rzecz, jeśli oboje jesteście z nadwagą, ale kiedy mówimy o parach o masie mieszanej (uwielbiam te pary o mieszanej masie, słyszałem pary mieszane, ale mieszane ?!), odgrywa ważną rolę, zwłaszcza jeśli jedna osoba jest aktywna i zdrowa, a druga osoba jest trochę “kanapkowym ziemniakiem”.

Napisałem o tym w mojej książce “Never Goin ‘Back”. Moja żona ma rozmiar 4; ona biegnie, pracuje i stała się problemem w naszym małżeństwie. W sobotę wstała, ubrała się do biegania, a ja siedziałam na kanapie lub robiłam śniadanie dla dzieci i byłam zadowolona z naszych wyborów. Z drugiej strony ona nie była. Jeśli tego nie komunikujesz, to będzie problem.

Była zdenerwowana, była sfrustrowana, była zła. Pomyślała: “Dlaczego nie dbasz o siebie wystarczająco i dlaczego nie zależy ci na mnie i naszym związku na tyle, by się zmienić?” A ja powiedziałem: “Słuchaj, to nie dotyczy ciebie. Chodzi o mnie. “Dla osoby z nadwagą, osoby, która boryka się z problemami, są oczywiście problemy, z którymi mamy do czynienia. To nie jest tak, że jesteśmy grubi na przekór osobie, która jest w dobrej formie. Tego musi zrozumieć osoba, która nie walczy.

To błędne koło, ponieważ teraz czujesz się osądzony i jesteś zdenerwowany, a jeśli tak, to co robisz? Jesz. A potem twój współmałżonek jest zmartwiony. Lub nawet kłamiesz o swoim jedzeniu – jesz w szafie.

Oto, co mówię tej osobie z pary, która nie zmaga się z wagą: Zamknij się. Wiemy, że jesteśmy grubi. Wiemy, że musimy schudnąć. Twoje dręczenie nas i błaganie nas nie pomaga. W rzeczywistości w sposób, który pogarsza. Nie zmienimy się, dopóki coś nie kliknie w nas. Dopóki nie powiemy: “Jestem zmęczony życiem w ten sposób, chcę innego życia dla siebie i dla mojej rodziny”. Nie chodzi o to, że was nie kochamy; nie chodzi o to, że nas to nie obchodzi. W tej chwili nie jesteśmy gotowi poradzić sobie z tym z jakiegokolwiek powodu, bez względu na to, czy to emocjonalnie, czy fizycznie.

Kiedy kliknęło na mnie, moja żona i ja byliśmy w stanie biec razem, razem robić zajęcia. W rzeczywistości spowodował jeden problem. Moja żona jest biegaczem od 30 lat, a ja zacząłem biegać dwa lata temu, aw ciągu roku prowadziłem maraton nowojorski. To trochę ją odsuwało; powiedziała: “Zaczekaj, jestem biegaczem w rodzinie!” Ale to dobry problem.

Kiedy będziesz gotowy, zrób to. Dopóki nie będziesz gotowy, po prostu spróbuj go kontrolować. Problem z ludźmi cierpiącymi, walczącymi z ich ciężarem polega na tym, że popełniasz błąd, znikasz ze swojego planu i to wszystko albo nic. Po prostu myślę, że nie możesz na to patrzeć jak na dietę; to styl życia. Musisz zmienić swoje życie. 

Więcej z TODAY.com:

  • Ciężkie serca: pary “mieszane” argumentują więcej
  • Po obietnicy zmarłego ojca, Al Roker stracił 160 funtów
  • Al Roker: Nigdy nie wrócę do tego tłuszczu