Adam Rippon ujawnia swoją ekstremalną dietę, mówi o presji ciała na łyżwiarstwie figurowym

W 2016 r. Łyżwiarka figurowa Adam Rippon przeżyła tylko trzy kromki chleba pełnoziarnistego dziennie, popijając trzy filiżanki kawy słodzone Splendą.

Był w ferworze czegoś, co wyglądało na niebezpieczne zaburzenie odżywiania. Jego trener przez wiele lat namawiał go do utraty wagi, powiedział Rippon, a łyżwiarka myślała, że ​​gdyby był tylko trochę szczuplejszy, nieco szczuplejszy, zadowoliłby sędziów i wylądowałby więcej czterokrotnie skacząc.

Obraz: FSKATING-OLY-2018-PYEONGCHANG-TRAINING
“Teraz myślę o tym, że mam zawroty głowy” – powiedział Rippon o swojej surowej diecie w 2016 roku. Getty Images

28-letni Rippon otworzył się o tym trudnym okresie swojego życia w niedawnym, szczerym wywiadzie z New York Times. Łyżwiarz, który właśnie wygrał brązowy medal w Pyeongchang w ramach zawodów łyżwiarskich, powiedział, że zawsze czuł presję, by wyglądać jak jego szczupli, nastoletni rywale.

“Rozejrzałem się i zobaczyłem moich konkurentów, wszyscy oni robią te quady”, powiedział Timesowi, odnosząc się do skoków na łyżwach z czterema rewolucjami. “A jednocześnie są o głowę niżsi ode mnie, mają 10 lat są młodsi ode mnie i mają wielkość jednej z moich nóg. “

Często słyszymy o kobiecych sportowcach mówiących o pewności siebie, ale mniej często słyszy się, jak męski sportowiec tak otwarcie mówi o zaburzeniach odżywiania i problemach z obrazem ciała. Rippon powiedział, że otwierając swoje wcześniejsze zmagania, ma nadzieję pomóc innym.

Obraz: Figure Skating - Winter Olympics Day 3
Medalista olimpijski ujawnił, że przez lata walczył z jedzeniem i problemami z wizerunkiem ciała.Getty Images

Problemy z wizerunkiem ciała nie są niczym nowym w świecie łyżwiarstwa figurowego. Łyżwiarka olimpijska Gracie Gold trafiła na pierwsze strony gazet w zeszłym roku, kiedy ujawniła, że ​​nie będzie rywalizować w Pyeongchang, ponieważ była w trakcie leczenia “depresji, lęków i zaburzeń odżywiania”.

“Zdecydowanie sportowcy w centrum uwagi – zwłaszcza łyżwiarze figurowi – są pod presją, aby dopasować określoną formę i pasują do określonego typu ciała”, powiedział Gold w “Stylu TODAY” w 2017 roku. “Naprawdę łatwo jest być krytycznym wobec siebie w ten sposób .. oh, ramiona tej osoby wyglądają na nieco większe, łatwo jest zacząć grać w tę grę, ale ludzie mają różne konstrukcje, myślę, że wielu sportowców walczy z tym.

ISU Grand Prix of Figure Skating - Paris Day 2
Gracie Gold startuje w Grand Prix ISU Trophee de France w 2016 rokuJoosep Martinson / Getty Images

Rippon od lat zmagał się z problemami z obrazem ciała. Kiedy miał 10 lat, jego pierwszy trener powiedział swojej mamie, że nigdy nie będzie najszybszym łyżwiarzem figurowym ze względu na swoje “ciężkie dno”, powiedział w wywiadzie dla Timesa. W wieku kilkunastu lat jego matka spotkała się z nim, gdy zauważyła, że ​​je głównie warzywa, i zachęciła go do przyjęcia bardziej zaokrąglonej diety.

Zrobił – na chwilę. Ale w 2012 roku Rippon zaczął trenować z nowym trenerem, który pchnął go, by schudł. Ostatecznie Rippon zaadoptował swoją karzejącą dietę na trzy kromki chleba.

Obraz: Pyeongchang 2018 Winter Olympics
Rippon powiedział, że jego trener często naciskał na niego, aby schudł.Reuters

W końcu w zeszłym roku nadszedł czas na przebudzenie, kiedy złamał stopę podczas rozgrzewki.

“Wydaje mi się, że przed złamaniem stopy doznałem złamania stresu” – powiedział Rippon Timesowi. “Myślę, że to absolutnie dlatego, że nie dostawałem wystarczającej ilości składników odżywczych.”

Rozpoczął współpracę z dietetykiem, który pomógł mu rozwinąć zdrowszą postawę wobec jedzenia. Kiedy jego dieta uległa poprawie, zaczął odczuwać więcej energii w ciągu dnia.

W opowieści o Kopciuszku Bradse Tennell błyszczy na igrzyskach olimpijskich

11 lutego 2017 r02:23

“Nie zdawałem sobie sprawy, że jestem cały czas zmęczony” – powiedział.

Teraz Rippon waży 150 funtów – o 10 więcej niż w 2016 roku – i ma nowy pogląd na jego ciało i jego związek z jedzeniem. Mówi, że nie wyobraża sobie powrotu do poprzedniej diety.

“Teraz myślę o tym, że mam zawroty głowy” – powiedział.