Aby uzyskać idealną skórę, czy powinnaś zamienić się na wymianę kolagenu?

Jeśli interesuje Cię piękno i dobre samopoczucie, pewnie zauważyłeś, że jeden składnik ostatnio uzyskał status “To”, pojawiając się wszędzie od suplementów po kremy: kolagen.

“Kolagen jest teraz zdecydowanie gorący”, powiedziała Madelyn Fernstrom z zespołu wspomagającego, która naturalnie występuje w całym ciele, aby utrzymać wszystko razem i utrzymać jędrność skóry.

Dzieje się tak dlatego, że “wraz z wiekiem i ekspozycją na słońce kolagen ulega uszkodzeniu” – mówi dr Hayley Goldbach, lekarz rezydent w dermatologii UCLA. “Aby dodać obrażenie do urazu, w rzeczywistości zaczynamy produkować mniej kolagenu zaczynając od naszych 20 i 30 lat.”

Kiedy zapasy kolagenu są wyczerpane, skóra traci pulchność i strukturę, a drobne linie i zmarszczki pojawiają się, wyjaśnia Goldbach. “To ma sens, że ludzie pomyśleliby o tym, jak mogą zastąpić kolagen i odzyskać go.”

To pożądanie polega na tym, że produkty – w tym pigułki zawierające kolagen, proszki, soki i owoce do żucia oraz miejscowe kremy kosmetyczne – wchodzą. Fakt, że aktorka Jennifer Aniston powiedziała, że ​​dodaje proszek zawierający kolagen, pochodzący ze skóry krowy, do porannego smoothie. prawdopodobnie zwiększyło ich profil.

POWIĄZANE: Największe dylematy związane ze skórą, z którymi mają do czynienia kobiety w wieku 40 lat – i jak je naprawić

Podczas tych zimowych chłodów unikaj suchej, popękanej skóry

30 grudnia 2016 r03:37

Ale podczas gdy produkty zawierające kolagen stały się popularne, niewiele jest dowodów na to, że mogą one zapewnić korzyści, które promują, takie jak bardziej młodzieńcza i gładka skóra oraz zdrowsze włosy, stawy i kości.

“Możesz pomóc spowolnić tempo, w jakim twoje ciało naturalnie straci kolagen, nie paląc i pozostając poza zasięgiem słońca” – powiedział Fernstrom. “Ale próba uzupełnienia go, gdy zniknie za pomocą suplementu lub produktu do pielęgnacji skóry, nie pomoże”.

Istnieje jednak kilka zastrzeżeń do tej wiadomości na wynos, a także kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoją jakość skóry, lekarze powiedzieli.

Odwracające się zmarszczki: Dr. Oz ujawnia swoje anty-starzejące się sekrety pielęgnacji skóry

11.09.201603:40

Wysiłki mające na celu zastąpienie kolagenu:

Są trzy techniki, które ludzie próbują, Goldbach powiedział:

  1. Zastosuj miejscowo na skórze.
  2. Spożyj to.
  3. Wstrzyknij to.

Jeśli chodzi o lokalne kremy, Goldbach powiedział, że kupujący powinni oszczędzać pieniądze. “Istnieje wiele ciekawych kremów, ale nauka nie jest mocna”.

Dr Eva Hurst, profesor dermatologii na Washington University w St. Louis, zgodziła się.

“Cząsteczka kolagenu jest zbyt duża, by penetrować zewnętrzną warstwę skóry”, powiedziała, dodając, że nawet rozbite molekuły kolagenu, zwane hydrolizowanym kolagenem, nie mają dowodów naukowych. Jedyna korzyść z kremu bogatego w kolagen? “To może dać ci trochę więcej blasku, ponieważ jest to dobry środek nawilżający” – powiedział Hurst.

POKREWNE: 9 produktów spożywczych, które mogą sprawić, że będziesz wyglądać na starszą niż w rzeczywistości

kobieta in her 40s applying wrinkle cream
Shutterstock

Jeśli chodzi o spożywanie kolagenu, istnieją pewne dowody sugerujące, że może to przynieść pewne korzyści – powiedział Hurst, wskazując na małe badanie z 2014 r., W którym stwierdzono, że kobiety, które przyjmowały suplementy z kolagenu pochodzenia zwierzęcego raz dziennie przez osiem tygodni, miały nieco wyższy poziom blok budujący przed kolagenem w skórze i nieco gładszą skórę wokół oczu.

“Jednak jako dermatolog nie ma dla mnie żadnego sensu, że można coś zjeść, a następnie strawić je i podzielić na maleńkie budulce proteinowe, które następnie mogą krążyć w organizmie i dotrzeć do skóry, “Hurst powiedział. “Nie zamierzam spieszyć się i kupować tych produktów kolagenowych i konsumować je osobiście.”

POWIĄZANE: Panel FDA zaleca zatwierdzenie zastrzyków, aby pozbyć się podwójnego podbródka

Badania dotyczące tego, w jaki sposób suplementy kolagenowe mogą poprawić zdrowie stawów i kości, są również rzadkie, powiedział Fernstrom.

“Przyjmowanie suplementu kolagenowego lub popijanie go w soku prawdopodobnie nie będzie miało aktywności biologicznej”, dodała, dodając, że kupujący powinni wiedzieć, że te suplementy diety, które często zawierają produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, takie jak kurze łapki i krowa, nie są regulowane przez Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków lub zatwierdzona pod kątem skuteczności lub bezpieczeństwa.

Wreszcie, podczas gdy kolagen był wstrzykiwany jako wypełniacz, Goldbach powiedział, że został prawie w całości zastąpiony wypełniaczami kwasu hialuronowego, które są mniej alergizujące i trwają znacznie dłużej – od czterech do dziesięciu miesięcy, w porównaniu z jednym do trzech miesięcy, w których wypełniacze kolagenowe trwały.

Co robić zamiast:

Więc nie możesz zwiększyć kolagenu za pomocą kolagenu. “Ale dobrą wiadomością jest to, że mamy fantastyczne wypróbowane i prawdziwe, naukowo poparte metody stymulowania kolagenu” – powiedział Goldbach.

Aby chronić magazyny kolagenu, lekarze zalecają stosowanie filtrów SPF 30 o szerszym spektrum działania każdego dnia, nie palą i nie jedzą zdrowej diety bogatej w białko i antyoksydanty.

POWIĄZANE: Czy Botox może sprawić, że Twoja skóra będzie bardziej rozciągliwa?

8 najlepszych kosmetyków do pielęgnacji skóry ujawnionych przez magazyn TODAY, People

30 listopada 2016 r04:30

Dodatkowo można użyć kremu do skóry, który zawiera retinolowy kwas retinowy o dużej mocy (np. Retin-A) lub retinol dostępny bez recepty, który “wspomaga wzrost kolagenu i minimalizuje produkcję ropy” – powiedział Hurst. Zaleciła również dodatkowy krem ​​zawierający witaminę C, który może zapewnić dodatkową korzyść przeciwutleniającą.

Na koniec, wypełniacze z kwasu hialuronowego oraz leki na bazie światła i energii, które wykorzystują różne środki w celu zwiększenia produkcji kolagenu, poprawią wygląd skóry.

“To wszystko będzie lepszym rozwiązaniem,” powiedział Hurst, “które mają więcej nauki za sobą niż suplementy kolagenowe czy kremy”.