8 zaskakujących mitów na temat trądziku

Trądzik jest czymś, co dzieje się tylko u licealistów – ale jeśli pojawi się w późniejszym życiu, po prostu szoruj swoją twarz trochę mocniej, albo pop pryple lub dwa, aby je wyczyścić. Dobrze?

Absolutnie źle, tak właściwie. Mogą to być rzeczy, które opowiadamy o kondycji skóry – ale one po prostu nie są prawdziwe. Dziś rano, DZISIAJ, nowojorski dermatolog Dr. Jeannie Downie łamie osiem powszechnie wierzących mitów na temat wszystkiego, co trądzik.

1. Trądzik jest czymś, co zdarza się tylko nastolatkom. Nastolatki zdecydowanie cierpią na trądzik, ale niektórzy ludzie rozwijają trądzik po raz pierwszy w wieku 20 lub 30 lat. W rzeczywistości w dzielnicach biznesowych Manhattanu większość pacjentów leczonych z powodu trądziku pospolitego to kobiety w wieku od 20 do 45 lat. 

2. Trądzik pojawia się, ponieważ twoja twarz jest brudna. Wielu ludzi czuje, że trądzik oznacza, że ​​ich twarz jest jakoś nieczysta – ale to po prostu nieprawda. Prawda jest taka, że ​​trądzik jest złożonym zaburzeniem skóry, którego nie można sprowadzić do zwykłego “brudu”. Prawdopodobnie związek pomiędzy stanem skóry a brudem został dokonany, ponieważ zaskórniki są, no cóż, czarne – ale zaskórniki nie są spowodowane brudem, albo.

3. Aby złagodzić trądzik, szoruj swoją twarz naprawdę mocno. Pamiętaj, że trądzik nie jest spowodowany brudem – nie możesz go po prostu zmyć. Środek czyszczący ze składnikami takimi jak nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy i związki siarki pomogą oczyścić skórę, ale nie usunie go szybciej, jeśli szorujesz mocniej. Trądzik szorowania zbyt mocno może rozpalić zaskórniki, więc bądź miły dla skóry.

4. Popping twoje pryszcze czyni wszystko lepszym. Czy wy, ludzie, przestańcie zrywać twarze? Wyskakujące pryszcze rozlewają zapalne gąbki do otaczających tkanek, które mogą powodować blizny. 

5. Trądzik pójdzie na dobrey sam, więc nie trzeba go traktować. Niestety ten warunek nie może zostać zignorowany. Nic nie może nawet pogorszyć stanu. Lekkie, miejscowe metody leczenia, takie jak beztlenowy nadtlenek benzoilu, są najlepsze i są szczególnie skuteczne, jeśli rozpoczęto je wcześniej..

6. Garbowanie pomoże oczyścić trądzik. Opalanie pomaga ukryć trądzik, ale promienie UV ostatecznie wysuszają skórę i mogą pogorszyć stan skóry. Czy naprawdę musimy przypominać, że opalanie powoduje przedwczesne starzenie się, nie wspominając już o raku skóry? 

7. Trądzik nie ma związku z tym, cojemy. Nie jest jasne, czy trądzik jest spowodowany dietą czy genetyką, ale ostatnie badania łączą stan skóry z mleczarstwem. Zapytaj swojego lekarza, czy on lub ona zaleca ograniczenie mleczarstwa, aby pomóc oczyścić skórę. 

8. Pocenie się pomaga pozbyć się trądziku. Niektórzy uważają, że możesz spocić swój trądzik, przechodząc do łaźni parowej lub używając gorących ręczników. Ale w rzeczywistości niektóre badania sugerują, że wysokie temperatury i wilgotność mogą pogorszyć stan, więc możesz zrobić najlepiej, aby zachować spokój. 

Zróbmy to z tłumu: Czy zmagałeś się z trądzikiem, jako nastolatek lub jako dorosły? Jak wpłynęło to na twoje życie? I co działa, aby pomóc oczyścić skórę?