8 sposobów radzenia sobie z negatywną rozmową: Porada dla niespokojnych czasów

Z krajem spożywanym w zaciętej polityce, aktach przemocy i gorącej retoryki, ciężko jest pozostać cywilnym w swoim małym zakątku świata.

“Trudno jest uciec wpływom … ponieważ wszystko wokół nas jest” – powiedziała Kathleen Kelley Reardon, ekspert od perswazji i komunikacji międzyludzkiej..

“Bardzo trudno jest zaprzeczyć istnieniu coraz większej akceptacji i uczestnictwa w podłości”.

zły, women
Komunikacja to bardzo niedoskonała działalność. Kiedy ludzie wybierają słowa, robią to szybko i mogą popełnić błąd.Getty Images zdjęcie

Jeśli utkniesz w negatywnej rozmowie w pracy lub w domu, cofnij się i zdaj sobie sprawę, że masz władzę, by odwrócić sytuację.

Reardon, profesor emerita w Marshall School of Business Uniwersytetu Południowej Kalifornii, wierzy w zasadę 75 procent – jesteś w 75 procentach odpowiedzialny za to, jak inni traktują cię.

W rozmowie z inną osobą, jesteś już 50 procent odpowiedzialny, powiedziała. Przy odpowiednim podejściu, jesteś jeszcze bardziej odpowiedzialny – ważna umiejętność.

“Rozmowy są budulcem relacji” – zauważył Reardon.

Małe zmiany mogą przynieść duże efekty. Zapisz się do naszego newslettera One Small Thing tutaj

Jeśli czujesz, że twoja interakcja z kimś, kto przechodzi w stan negatywny, oto osiem strategii, które pomogą Ci wrócić na właściwe tory:

1. Uważaj na swoje przyciski.

Nawet jeśli nie wiesz, co Cię wyróżnia w negatywnym kierunku, możesz być pewien, że inni Cię obserwują i wiedzieć, kiedy naciskać przyciski.

8 słów, aby wydostać się z każdej rozmowy towarzyskiej

10 października 2015 r01:17

“Stajemy się bardzo przewidywalni” – powiedział Reardon. “Inni ludzie zaczną zdawać sobie sprawę z tego, że jesteś naprawdę stworzeniem o swoim wzorcu i mogą cię kontrolować.”

Jeśli na przykład ktoś zauważy, że jesteś wrażliwy na konkretny problem i wie, że wyjdziesz z walki, jeśli to zrobi, może zmanipulować cię do tego działania. Bądź świadomy tego, co się dzieje i wyrzuć ze swojego wzorca.

2. Połóż to, co powiedziano w innym świetle.

Jeśli ktoś charakteryzuje twoją dyskusję jako “walkę”, możesz się sprzeciwić mówiąc: “Nie, prowadzimy dyskusję” lub “To jest debata, a nie walka.” Przeformułowanie interakcji w ten sposób może całkowicie zmienić to, co osoba robi lub mówi dalej.

“Komunikacja jest bardzo podobna do szachów” – powiedział Reardon. “Oznacza to, że każdy wybór jednej osoby ogranicza wybory drugiej osoby. Jeśli więc zmienisz to jako dyskusję, zasady, które obie strony znają do dyskusji, wymagają większej grzeczności i lepszego słuchania. “

POWIĄZANE: Jak rozmawiać o polityce z przyjaciółmi, rodziną – bez wdawania się w bójkę

Jak rozmawiać o polityce z rodziną, bez próby zabicia ich

18 marca 2016 r03:53

3. Przeformułuj to, co ktoś mówi o tobie.

Bądź świadomy, jak ktoś charakteryzuje Cię w rozmowie. Jeśli na przykład ktoś mówi, że jesteś uparty, możesz odpowiedzieć słowami: “Jestem wytrwały”. Jest to ten sam zestaw zachowań, ale “uporczywy” jest podziwiany, natomiast “uparty” nie jest.

Jeśli ktoś krytykuje Cię za bycie otwartym – “Na pewno masz dużo do powiedzenia!” – możesz się sprzeciwić: “Jestem pasjonatem tego tematu i ktoś musi mówić.”

Kobiety w szczególności często przepraszają i źle się czują z powodu zbyt silnego lub zbytniego mówienia, więc muszą być szczególnie ostrożne, aby nie zgodzić się z przebiegiem tej negatywnej rozmowy, powiedział Reardon..

POWIĄZANE: 8 słów, które pozwolą Ci wyjść z każdej rozmowy towarzyskiej

4. Użyj przeszłego współdzielonego doświadczenia, aby pomóc problemowi, który istnieje już teraz.

W większości związków były dobre czasy, zarówno w biznesie, przyjaźni, jak i wśród członków rodziny, więc jeśli czujesz teraz negatywne emocje, przywołaj inny czas, kiedy wszystko będzie lepiej.

Można powiedzieć: “Zawsze dobrze działaliśmy razem, ale coś wyrzuciło nas dzisiaj z tropu, nie jestem pewien co to jest. Wiem, że możemy to zrobić skutecznie, ponieważ zawsze mamy “, radził Reardon.

Takie podejście pozwala osiągnąć dwie rzeczy:

• Ostrzega drugą osobę, że obaj idziecie negatywnym torem.

• To komplementuje drugą osobę i twój związek. Przypominasz swojemu przyjacielowi lub współpracownikowi, że udało Ci się wypracować w przeszłości pewne trudne rzeczy, które w pozytywny sposób określają Twój związek i sugerują, że możesz to zrobić ponownie.

“Zasada sygnalizacji świetlnej” jest sekretem dobrej rozmowy, a nie włóczęgi

11 sierpnia 2015 r01:08

5. Zadaj pytanie.

Ludzie szybko wybierają słowa i mogą popełnić błąd. Zadawanie pytań o to, co naprawdę znaczą, pozwala ci ostrzec, że coś jest nieczynne i daje im możliwość wyjaśnienia.

To także powstrzymuje cię od przyjęcia zbyt wiele.

“To jest tak często pomijane w dzisiejszych czasach”, zauważył Reardon. “Ludzie są gotowi, zwłaszcza w dyskusjach politycznych, do obrony swojego kąta”.

POWIĄZANE: Jak rozmawiać o polityce z przyjaciółmi, rodziną – bez wdawania się w bójkę

Dowiedz się, jak oddzielić obrazę od obelg. Bardzo łatwo kogoś urazić, nawet nie próbując. Ale zniewaga jest znacznie bardziej celowa, gdy ktoś celowo chce cię poniżać lub sprawiać, że czujesz się źle.

Możesz powiedzieć: “Czuję się lekko urażony przez to i nie jestem pewien, czy powinienem. Co tu mówisz?

6. Nie poddawaj się zbyt dużej mocy w rozmowie.

Zamiast pozwalać sobie na poczucie niższej wrażliwości podczas interakcji, dobrze się czuć, co robisz, poradził sobie Reardon.

Czasami inni ludzie tak dominują w rozmowie i mówią tak dużo, że robisz całe słuchanie. Chociaż uważasz, że jesteś grzeczny, twoje milczenie może dawać błędne wrażenie, że nie jesteś zainteresowany lub że nie zwracasz uwagi.

Aby grzecznie zasygnalizować, że chcesz usłyszeć, możesz powiedzieć: “Muszę tu wtrącić się na chwilę” lub “Coś, co właśnie powiedziałeś, sprawiło, że się zastanawiam”.

Today’s Take: sztuka tworzenia konwersacji

13 sierpnia 2013 r09:24

7. Rozpocznij rozmowę pozytywnie.

Jeśli masz zamiar zgłosić sporny problem, zorganizuj rozmowę, aby ten negatywny temat nie pojawił się na samym początku i rzuć cień na resztę interakcji.

“Wcześniejsze części rozmowy mają efekt halo w drugiej części” – powiedział Reardon.

POWIĄZANE: Co nasi rodzice naprawdę myślą o nas: rozmowa o zmianie życia z moją teściową

Możesz powiedzieć: “Są cztery kwestie, a my zgadzamy się na trzy, więc mamy tylko jeden, nad którym możemy pracować.” W ten sposób definiujesz swoją rozmowę jako trzy czwarte pozytywnych już.

8. Ponownie odwiedź rozmowę innym razem.

Jeśli wiesz, że nie poradzisz sobie teraz dobrze z tą rozmową, spróbuj zrobić jeszcze raz.

Można powiedzieć: “Jest późne popołudnie i żadne z nas nie jest w najlepszym wydaniu, myślę, że powinniśmy zapisać tę ostatnią część na jutro”.

Jest to jeden ze sposobów na przesunięcie rozmowy z negatywnej na pozytywną.

Śledź A. Pawłowskiego na Facebooku, Instagramie i Twitterze.

Loading...