6 nawyków, które pozwolą Ci odnieść sukces w odchudzaniu – na całe życie

Ktoś kiedyś powiedział, że młodzież marnuje się na młodych. Jako zarejestrowany dietetyk słyszę zdanie wypowiedziane przez wielu z moich ponad 40 pacjentów, którzy próbują schudnąć. “Gdybym tylko miał 20 lat, mógłbym stracić pięć funtów w weekend”, wszyscy mówią w naszych sesjach odchudzających.

Oczywiście, jest w tym trochę prawdy. Nasze 20-osobowości mają naturalnie większy metabolizm, więcej mięśni i są ogólnie bardziej aktywne niż nasze 40-plus wersje. Tracimy mięśnie z każdą dekadą życia, począwszy od końca lat dwudziestych.

Ale natychmiastowa utrata wagi nie jest gwarancją. Wielu moich pacjentów po dwudziestce nadal zmaga się z utratą i utrzymaniem dodatkowych kilogramów. W końcu twoja trzecia dekada życia jest wypełniona większymi zmianami niż większość. Opuszczanie domu, niezależność, twoja pierwsza praca, a może małżeństwo i dzieci. Zmiana często może prowadzić do zakłóceń i porzucenia zdrowych zachowań. Oto niektóre taktyki do przyjęcia (i uniknięcia) do walki z wybrzuszeniem w wieku 20 lat i później:

Jak to naprawdę jest stracić 100 funtów

07.07.201701:01

1. Wytnij płynne kalorie.

Twoje 20 to często czas eksperymentowania. Część procesu odkrywania może oznaczać większe możliwości społeczne i dodatkowe wsparcie w dziale alkoholowym. Oprócz oczywistych powodów, dla których należy unikać nadmiernego picia, Twoja waga powinna być motywującą racją by oderwać się od alkoholu.

Alkohol dostarcza puste kalorie – wiele z nich – i może przyczynić się do niezdolności do utraty wagi. Ta mrożona herbata z Long Island, te owocowe martini i noc zgodnej wódki i żurawiny mogą stanowić dodatkowe paliwo, które twoje ciało po prostu nie może spalić. Podobne problemy pojawiają się w coli, sokach i napojach energetycznych, ponieważ większość z nich ma prawdziwy cukier lub fałszywe alternatywy. Obie opcje mogą być pocałunkiem śmierci dla każdego, kto poważnie myśli o zrzuceniu wagi.

2. Porzuć słowo “d” ze swojego słownika.

Teraz jest dobry czas, aby zrezygnować ze wszystkich diet, a kiedy mówię “dieta”, mówię o rodzaju, który odpowiada deprywacji, głodowi i ostatecznej porażce.

Kilka badań pokazuje, że diety nie działają; a mimo to młodzi dorośli to jedne z jego najgorszych ofiar. Badanie 2018 wykazało, że odchudzanie i omijanie posiłków sprawiło, że młodzi dorośli byli grubsi, a nie szczuplejsi. Co więcej, randomizowane badanie z randomizacją przeprowadzane w 2017 r., Z przerwami w diecie, doprowadziło do większej skuteczności w utracie wagi. Autorzy badania przywołali koncepcję “termogenezy adaptacyjnej” jako przyczyny niepowodzenia niepowodzeń. Ograniczenie kalorii zmniejsza dramatycznie tempo metabolizmu, niż kiedyś sądzono, co utrudnia rzeczywiste zmniejszenie masy ciała. Im więcej dieta, tym większy wpływ na metabolizm może mieć negatywny wpływ.

3. Rzuć skalę.

Wielu moich pacjentów ma związek miłości i nienawiści ze skalą. Często sugeruję rozwiązywanie tego poprzez pozbywanie się związku i umieszczanie skali w koszu. Oto dlaczego: Skala zawiera liczbę, ocenę wszystkich “rzeczy” w tobie. Mięśnie, tłuszcz, woda – wszystko. Może to nie być świetna ocena tego, jak sobie radzisz w dziale zdrowia.

Jedno z badań wykazało, że młodzi dorośli częściej mają obsesję na punkcie “idealnej wagi”, niż byli w stanie osiągnąć zdrową wagę. Co więcej, liczba młodych dorosłych w ich umyśle często była daleka od tego, co było realistyczne.

Lepsza opcja? Zaoszczędź pieniądze i kup centymetrem. Badania wykazały, że obwód talii jest lepszym wskaźnikiem zdrowia i ryzyka otyłości niż wskaźnik BMI (zbliżony do liczby na skali).

4. Skoncentruj się na jakości, a nie ilości.

Wraz z pozbyciem się tej idealnej liczby, którą chcesz zobaczyć na skali, teraz jest czas, aby wyeliminować codzienną liczbę kalorii. Liczenie kalorii, aby schudnąć, nie działa – i istnieje wiele badań, które to udowodniły. Zamiast skupiać się na ilości, nadszedł czas, aby skupić się na jakości.

Joy Bauer dzieli się wymianą żywności, aby obniżyć zawartość tłuszczu i kalorii

18 marca 2017 r05:44

Badanie 2018 w badaniu JAMA wykazało, że osoby, które przestały liczyć kalorie, odnosiły największe sukcesy w odchudzaniu, a zamiast tego skupiły się bardziej na diecie pełnoziarnistej. Wszystkie kalorie nie są równe – ucz się tej lekcji, a Twoje szanse na zdrową wagę wzrastają w ciągu całego życia.

5. Ustaw intencję aktywności fizycznej.

Podczas gdy ćwiczenia same w sobie nie będą wiązały się z umową na utratę wagi, dodanie jej do planu odchudzania wraz ze zdrową, zbilansowaną dietą może przejść długą drogę. Poza tym regularna aktywność fizyczna, która jest częścią twojej codziennej rutyny, może pomóc w ukształtowaniu nawyku w życiowej intencji.

Twoje 20-tki są również czasem, kiedy twoje ciało jest najbardziej wyrozumiałe, dając ci możliwość pchnięcia się bez obawy o bóle i dolegliwości, które mogą pojawić się później (i często łamią nasze procedury ćwiczeń).

6. Myśl długoterminowo.

W 2012 roku wydano przełomowe badanie, które ujawniło nam to, co najprawdopodobniej już znaliśmy: wzorzec jedzenia przyjęty w latach 20. miał ogromny wpływ na ryzyko choroby, gdy stałeś się w średnim wieku. Większość 20-latków nie ma w swoich umysłach choroby sercowo-naczyniowej, wysokiego ciśnienia krwi, raka ani cukrzycy typu 2. Ale być może, gdyby to zrobili, skupiliby się bardziej na ochronie swojego zdrowia, gdy ich komórki potrzebują go najbardziej.

Jedz warzywa, spożywaj chude białka, zdrowe tłuszcze i produkty pełnoziarniste. Uspokój się na gorzałce i stań więcej niż siedzisz. Dobre nawyki dzisiaj zostaną najprawdopodobniej nagrodzone jutro.

Lata trzydzieste są tuż za rogiem, a wraz z nimi pojawiają się nowe wyzwania. Wykorzystaj teraz ten szybszy metabolizm, abyś mógł zacząć w następnej dekadzie.

Kristin Kirkpatrick, MS, R.D., jest kierownikiem usług wellness odżywiania w Cleveland Clinic Wellness Institute w Cleveland w stanie Ohio oraz autorką “Skinny Liver”. Śledź ją na Twitterze @KristinKirkpat. Aby uzyskać więcej porad dotyczących diety i fitness, zapisz się do naszego newslettera Start TODAY.