6 głównych powodów, dla których ludzie się rozwodzą

Brad Pitt i Angelina Jolie, Anna Faris i Chris Pratt, Fergie i Josh Duhamel – ostatnio wydaje się, że tak wiele z naszych ulubionych par się rozpada. Kiedy wysychamy nasze łzy, większość z nas zastanawia się, czemu?

Chociaż te pary mogą teraz być teraz rozdzielone, podróż do rozwodu jest niestety powszechna. Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, przez pierwsze pięć lat małżeństwa, 22 procent par doświadcza jakiejś formy “zakłócenia małżeńskiego”, które odnosi się do separacji, rozwodu lub śmierci. Po 20 latach małżeństwa, 53 procent małżeństw zostało zakłóconych.

Co robisz z obrączką po rozwodzie? Kotwice DZISIAJ mówią…

29 września 2017 r02:54

Według Esther Perel, psychoterapeuty i bestsellerowej autorki “The State of Affairs”, zarówno szczęśliwe, jak i nieszczęśliwe pary doświadczają tych samych problemów. To jest w jaki sposób każda para spotyka się i odnosi do siebie nawzajem, która określa, czy związek będzie prosperować, czy się skończy.

Kiedy pary zwracają się do siebie z życzliwością, zrozumieniem i empatią, mogą znieść nawet najgorsze burze. Jednakże, gdy para przychodzi z rękawiczkami bokserskimi, traktując się nawzajem z pogardą, obronnością i podejrzliwością, prognozy małżeńskie pod żadnym pozorem nie będą pozytywne.

Jako założyciel Smart Dating Academy pracuję z różnymi ludźmi, aby pomóc im znaleźć odpowiedni rodzaj miłości. W moim doświadczeniu z tysiącami ludzi, oto najważniejsze powody, dla których pary rozwodzą się (w określonej kolejności, ponieważ zależą one od stanu):

Rozwiedziony, ale żyjący pod jednym dachem … szczęśliwie

5 października 2017 r04:07

1. Niewierność

Oszukiwanie jest jednym z głównych czynników powodujących rozwód. A w dzisiejszym związanym świecie nie chodzi tylko o sprawy fizyczne, ale także emocjonalne. Są też niezliczone sprawy, o których słyszę z powodu mediów społecznościowych. Łatwiej niż kiedykolwiek prywatnie połączyć się ze starym płomieniem, w prawdziwym życiu lub na Facebooku.

Według Perela zdrada jest jedną z największych zdrad, jakie może spotkać małżeństwo; w przypadku niektórych małżeństw małżeństwo dobiegnie końca ze względu na jedną noc, a dla innych może to być wiele przestępstw. Zniszczenie zaufania w już i tak słabej relacji może często być ukoronowaniem relacji.

2. Problemy z pieniędzmi

Pieniądze same w sobie nie powodują rozwodu. Życie w ubóstwie jest niezwykle stresujące, a stresory finansowe mogą prowadzić do walki – co może prowadzić do rozwodu. Różnice w tym, w jaki sposób wydajemy lub oszczędzamy pieniądze, mogą być niezwykle trudne do nawigacji w małżeństwie. Jedna osoba chce w TJ Maxx, druga w Bergdorf Goodman.

Kolejną kwestią związaną z pieniędzmi, w której pojawiają się kobiety odnoszące sukcesy, jest coraz więcej zarabiania na swoich małżonkach. To “unowocześnianie” może być trudne nawet dla najbardziej oświeconych par – i może również spowodować, że związek się wykolei.

3. Uzależnienia

Uzależnienia są często wymieniane jako powód rozwodu. Uzależnienia obejmują alkohol, seks, pracę i opioidy. Uzależnienia porywają mózg partnera i mogą stać się głównym priorytetem. Mogą siać spustoszenie w całych rodzinach w naprawdę okropny sposób. Kiedy “represjonowany” współmałżonek mówi “wystarczy dość” i zbiera odwagę, by odejść, związek jest prawdopodobnie skazany na rozwód.

Jak odnoszący sukcesy prawnik i super mama utrzymują swoje uzależnienia w tajemnicy przez lata

27.10.201707:07

Jednak jeśli para jest gotowa i chętna do podjęcia pracy i odbudowania zaufania – uzależnienie to coś, co może wzmocnić ich związek.

4. Sytuacje nadzwyczajne

Byłem świadkiem, jak najlepsze małżeństwa kruszą się z powodu diagnoz raka i śmierci dzieci. Nadzwyczajne stresory mogą doprowadzić nawet najsilniejszych ludzi do kolan i przetestować związek. Ból utraty lub choroby staje się zbyt wielki, by znieść, a związek może odparować.

Choć zdaniem Perel, zdrowe pary mogą wytrzymać (a nawet wyrosnąć) z tych traum, kiedy mogą naprawdę honorować potrzeby partnera i metodę żałoby.

5. Niekompatybilność

Mówisz pomidora, mówię tomah – do … Kiedy nie jesteśmy dostosowani do wielkich rzeczy w życiu, takich jak religia, podstawowe wartości, gdzie chcemy żyć, jak chcemy żyć – tarcie musi się zdarzyć. Chce przenieść się do Chicago ze względu na swoją wielką pracę, ale chcesz zostać w Nowym Jorku, ponieważ masz tam swoje korzenie – i nigdy nie rozmawiałeś o tym przed małżeństwem.

Albo jesteś katolikiem i ożeniłeś się z kimś Żydem, który dobrze wychował twoje przyszłe dzieci pod dachami religijnymi. Teraz zdecydował, że chce, abyś nawrócił i wychował dzieci w wierze (ale to nie jest w porządku z tobą). Niekompatybilność nie jest łatwa – zwłaszcza jeśli jeden z małżonków znacząco się zmienił z biegiem czasu. Możesz potrzebować pomocy w poruszaniu się po tych dyskusjach z doradcą lub terapeutą. Lub poszukaj porady u znajomego, który był w podobnej sytuacji. Tak jak wcześniej podkreślił Perel, kluczem jest, aby spróbować zrozumieć, dlaczego małżonek nagle się w ten sposób czuje i dyskutować o tym z uprzejmością, a nie z gniewem..

6. Nierówne różnice

Mówiąc prosto: “Po prostu nie możemy tego rozwiązać, nie ma nadziei”. Istnieje zbyt wiele różnic lub zbyt wiele problemów, których nie można opracować. Małżeństwo się zepsuło. Mogą być ciężkie walki, stonewalling, wrogość, gniew, to ty.

Jeśli czujesz, że możesz być na śliskim zboczu w kierunku rozwodu, ale czujesz, że istnieje nadzieja, aby utrzymać go przy życiu, szukaj porad indywidualnych i par. To może uratować twoje małżeństwo, a może nawet doprowadzić je do lepszego niż kiedykolwiek poziomu.

Trener randkowy Bela Gandhi jest założycielem i prezesem Smart Dating Academy. Psychoterapeuta Esther Perel jest gospodarzem popularnego podcastu Audible “Where Should We Begin?” Dowiedz się więcej na stronie EstherPerel.com lub obserwuj ją na Instagramie.