5 sposobów na oczyszczenie ciała w jeden dzień

Chociaż nie ma czegoś takiego jak jednodniowa dieta cudów (lub jakakolwiek szybka naprawa dla osiągnięcia swoich celów odchudzających), może być przydatne naciśnięcie przycisku reset raz na jakiś czas, co daje trochę pchnięcia w kierunku lepszego samopoczucia statystyki i podejmowania zdrowszych decyzji długoterminowych.

Oto pięć wskazówek, które pomogą Ci oczyścić, zdmuchnąć i ustawić właściwą dietę i zdrowie na prawidłowym torze w ciągu zaledwie jednego dnia:

1. Zacznij od wody cytrynowej

Zacznij dzień budząc się ze szklanką ciepłej lub zimnej cytrynowej wody. Pektyna z cytryny pomaga w trawieniu, dzięki czemu cytryna staje się fenomenalnym odtruszczającym jedzeniem. Woda z cytryną pomaga również ograniczyć apetyt i zwiększa uczucie sytości.

Płukanie toksyn i energetyzowanie przewodu pokarmowego brzmi jak świetny sposób na rozpoczęcie dnia, prawda? Bonusem jest mały klin w cytrynie kołyszący się w filiżance, który przypomina mózg: “Hej, dziś dokonuję zdrowych wyborów!”

Ugryzienie przy plaży, aby wybrać i stracić na zdrową letnią dietę

22.2.201804:04

2. Zdmuchnij ze śniadania

Po wodzie napełnij się jedzeniem! To przyspieszy twój metabolizm po nocy snu. Kiedy robię mini-oczyszczanie, rada, którą daję klientom, to pominięcie chleba, płatków zbożowych lub jakiejkolwiek ich wersji na śniadanie, ponieważ spowoduje to, że twoje ciało zatrzyma więcej wody, a zamiast tego skupi twoją uwagę na białku, które zapewni uczucie sytości. . Łyżka z jajkiem i łososiem to idealne połączenie białek i kwasów omega-3, które przyspieszają metabolizm, aby rozpocząć dzień. Lub jeśli jesteś w podróży, zamiast tego wybierz łatwy smooth smoothie.

3. Wyczyść swoją dietę

Upewnij się, że jesz śniadanie, lunch, obiad i co najmniej jedną przekąskę (absolutnie nie pomijając posiłków!) I upewnij się, że składają się wyłącznie z prawdziwej żywności. Jedząc konsekwentnie przez cały dzień, pomożesz stworzyć podstawy zdrowego odżywiania się. Mówię o warzywach, chudym białku, takim jak stek z trawy, kurczak, ryby, jaja i zdrowe tłuszcze z orzechów, nasion lub oliwek, awokado lub kokosa.

Porzuć zapakowane, przetworzone produkty spożywcze (nawet “zdrowe” wersje). Zapewni to usunięcie z diety nadmiaru sodu, sztucznych składników i cukru. Porzuć też solniczkę i zamiast tego używaj tylko ziół i przypraw, aby posmakować żywności. Przekonasz się, że może to pomóc w zmianie wyglądu i sposobu działania. Nawet po jednym dniu!

4. Zjedz popołudniową herbatę

Wypij filiżankę korzeni mniszka lekarskiego popołudniową przekąską z ogórkiem i migdałami. Zaufaj mi, ta jest ważna. Mniszek lekarski może pomóc w poprawie trawienia, a prawidłowe nawodnienie jest powiązane ze wszystkim, od zdrowego metabolizmu po energię i dobre zdrowie skóry. Jeśli mniszek lekarski nie jest twoją rzeczą, idź na zieloną herbatę, aby uzyskać przeciwutleniacz i zwiększyć metabolizm.

5. Pocić się

Zwiększenie częstości akcji serca będzie oznaczało zwiększenie przepływu krwi. To z kolei pomoże twojemu ciału w spłukiwaniu toksyn we własnym zakresie. Nie musisz nawet uderzać w siłownię, aby dostać się do potu, oto szybki trening, który wykonuję praktycznie wszędzie. Na wynos tutaj jest rev tętno, przełamać pot i mieć lepszą mentalność, aby kopać to jutro ponownie.

Aby uzyskać więcej wskazówek od Keri, sprawdź ją na Instagram @nutritiouslifeofficial. Aby uzyskać więcej porad dotyczących diety i fitness, zarejestruj się w naszym biuletynie One Small Thing.