5 produktów, które pomogą Ci pokonać niebezpieczny tłuszcz z brzucha

Ponad 70 procent dorosłych – w wieku 20 lat i starszych – ma nadwagę, a prawie 40 procent uważa się za otyłych (o BMI powyżej 30+, idź tutaj, aby obliczyć swój wskaźnik BMI). Wielu z nas nosi ten nadmiar ciężaru wokół środka; a tłuszcz z brzucha jest znacznie gorszy niż tłuszcz wokół bioder i ud, ponieważ zakłóca produkcję hormonów i zwiększa stan zapalny, a to z kolei zwiększa ryzyko chorób serca, cukrzycy typu 2 i niektórych nowotworów.

Łosoś, jogurt grecki, więcej: 5 potraw do wysadzenia niebezpiecznego tłuszczu z brzucha

Feb.03.201703:32

Aby zmierzyć swój środek, stań i umieść w talii taśmę tuż nad biodrami. Zmierz po wydechu. Kobiety powinny mieć mniej niż 35 cali; mężczyźni poniżej 40 cali.

Przycinanie zaledwie 1 cala może dać ci ogromny wzrost zdrowia. Ćwiczenia mogą oczywiście pomóc w przycinaniu tłuszczu z brzucha, ale można to również zrobić poprzez dietę – nie tylko poprzez usunięcie żywności, ale poprzez dodanie niektórych pokarmów, takich jak te:

1. Łosoś

Popularny wybór owoców morza jest bogaty w białko, które może pomóc Ci poczuć się nasyconym, abyś mógł jeść mniej przez cały dzień. Jest to również jedno z najbogatszych źródeł witaminy D. Witamina D może pomóc zminimalizować zawartość tłuszczu w jamie brzusznej, ponieważ bierze udział w produkcji hormonów, które regulują apetyt i sygnalizują spalanie komórek tłuszczowych w brzuchu.

Istnieją miliony sposobów na przygotowanie go: spróbuj łososia z grilla, pieczonego, pieczonego, nawet zamoczonego w tej pysznej dzikiej sałatce z łososia i ciecierzycy lub pysznego łososia z pesto z pieczonymi karczochami.

Najlepsze pokarmy dla płaskich mięśni brzucha

16 sierpnia 2016 r01:25

2. Grecki jogurt

Niskotłuszczowy jogurt grecki zawiera dwa razy więcej sycącego białka niż tradycyjny jogurt, dzięki czemu czujesz się dłużej i kontrolujesz apetyt. To może przełożyć się na mniej tłuszczu z brzucha.

Ponadto, jogurt jest bogaty w wapń, a badania powiązały wapń z niższymi poziomami tłuszczu w jamie brzusznej. Oczywiście wszystkie składniki odżywcze w pożywieniu pracują razem, ale wapń został wyróżniony, ponieważ eksperci uważają, że może to pomóc w zwiększeniu spalania tłuszczu, zmniejszeniu wchłaniania tłuszczu i niewielkim wzroście metabolizmu. Jogurt zawiera również probiotyki, pożyteczne bakterie, które pomagają w funkcjonowaniu układu trawiennego i mogą promować zdrową wagę, wynika z badania w zakresie żywienia i metabolizmu.

Przygotuj parfait jogurtowy z muesli i siekanymi owocami; używaj jogurtu greckiego zamiast kwaśnej śmietany na pieczonym ziemniaku lub miseczce chili; lub wypróbuj zamiast mayo w tym zdrowym przepisie na sałatkę jajeczną.

3. Karczochy

Podczas gdy jogurt ma probiotyki, karczochy są prebiotykami, co oznacza, że ​​karmią probiotyki w jelitach, umożliwiając im wykonywanie pracy.

Połączenie prebiotyków i probiotyków tworzy jelito wypełnione dobrymi bakteriami – a dobre bakterie są tak ważne, jeśli chodzi o tłuszcz brzuszny, ponieważ pomagają zakłócać proces przechowywania tłuszczu i zmniejszać stan zapalny.

Wrzuć pokrojone w puszki serca karczochów do sałatek, zup i makaronów; lub zrobić te smaczne pieczone serca karczocha.

Joy Bauer pomaga samotnej mamie i jej 3 synom zacząć DZISIAJ od zdrowej żywności

Jan.08.201805:16

4. Brokuły

Brokuły mogą pomóc spalić tłuszcz z brzucha z kilku kluczowych powodów.

Po pierwsze, kilka badań wykazało związek między ludźmi, którzy spożywają duże ilości warzyw o głębokim kolorze (szczególnie zielony, żółty i pomarańczowy) i niższymi poziomami tłuszczu trzewnego, niebezpieczny tłuszcz wokół narządów.

Szczególnie brokuły wyróżniają się wśród wszystkich warzyw o głębokim kolorze, ponieważ są jednymi z niewielu, które zawierają wapń, który, jak wykazano, zwiększa utratę tłuszczu, szczególnie w okolicy brzucha. Co ciekawe, badania obserwacyjne na dużą skalę sugerują, że wapń z pokarmu wydaje się być bardziej skuteczny niż wapń z dodatków – kolejny dobry powód, by jeść zielone warzywa..

Nie możesz się pomylić po prostu smażąc brokuły z oliwą z oliwek i przyprawami w piekarniku. Lub spróbuj mojego przyjaznego dla dzieci przepisu brokuł tater tot.

5. Cebula

Cebula zawiera rodzaj rozpuszczalnego błonnika zwanego inuliną, który działa jak prebiotyk – podobnie jak karczochy.

Ponownie, jest to ważne dla dobrego zdrowia jelit, a według wstępnych badań, może również pomóc w ułatwieniu utraty wagi w okolicy brzucha.

Nie wspominając już o tym, że cebula jest łatwym sposobem na dodanie mnóstwa smaku do różnych potraw – od zup, gulaszy, kanapek, tacos, hamburgerów i pizzy … Nazywasz to – bez dodawania kalorii, tłuszczu, sodu czy cukru.

Ubij pyszną karmelizowaną cebulę i ciesz się nimi w tej karmelizowanej recepturze cebuli i grzybów.

Aby uzyskać więcej zdrowych przepisów, śledź Joy na Twitterze, Facebooku, Instagramie i Pinterest. Aby uzyskać więcej porad dotyczących odżywiania i odżywiania, zapisz się do newslettera TODAY One Small Thing!