3 sposoby zapobiegania poparzeniom słonecznym, które nie są chronione przed działaniem promieni słonecznych

Wszyscy wiemy, że powinniśmy spienić się z SPF, nosić kapelusze i szukać cienia podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale teraz jest jeszcze więcej sposobów, aby chronić się przed słońcem.

Nie myśl o nich jako o alternatywach dla kremów przeciwsłonecznych – które nie są wymienialne – ale raczej jako dodatkowy kredyt podczas wszystkich letnich imprez przy basenie.

Alternatywny ways to prevent sunburn without sunscreen
Krem przeciwsłoneczny dla dzieci.Shutterstock

1. Inteligentne bransoletki

Fani techniki i osoby odwiedzające plaże szukają nowej inteligentnej bransoletki, która synchronizuje się z iPhonem i wysyła powiadomienia o słonecznym indeksie UV. Bransoletka Netrun’s JUNE jest spersonalizowana według rodzaju skóry użytkownika i powiadomień ping, takich jak “Czas na ponowne zastosowanie SPF 30” i “Powinieneś założyć okulary przeciwsłoneczne”.

Ale bransoletka nie służy tylko do ochrony na plaży. Firma twierdzi, że stylowy zespół jest przeznaczony do codziennego użytku.

CZERWIEC

“Ludzie są świadomi potrzeby stosowania ochrony przeciwsłonecznej podczas wakacji i słonecznych dni, ale brakuje świadomości, aby chronić siebie w życiu codziennym”, powiedziała TODAY.com Catherine Jolivet, odpowiedzialna za strategiczny rozwój w czerwcu. ” Promienie słoneczne mogą być silne i powodować obrażenia słońca nawet w pochmurne dni.Ten produkt ma na celu pomóc kobietom chronić skórę każdego dnia. “

Podobnie, istnieją również proste opaski na rękę, które zmieniają kolory, aby użytkownicy mogli wiedzieć, kiedy stosować więcej SPF lub wydostać się ze słońca, np. Opaska Seafolly UV Indicator. (Są też tańsze, więc nie będziesz miał nic przeciwko, jeśli stracisz jednego w oceanie.)

Wskazówki do ochrony przed oparzeniem słonecznym, udarem cieplnym

Jul.02.201403:52

2. Pigułki przeciwsłoneczne

Piaskownym kremem do opalania może być prycze, ale tabletki chroniące przed słońcem mogą zapewnić przynajmniej ochronę przed uszkodzeniem przez słońce, dermatolog z Nowego Jorku, Doris Day, powiedział TODAY.com.

Zaleca ludziom przyjmowanie suplementów Heliocare, które zapewniają antyoksydanty, które “pomagają skórze sobie pomóc”. Dzień sugeruje, że ludzie biorą suplementy diety dwa razy dziennie w okresie letnim i raz dziennie, gdy jest chłodniej na zewnątrz.

Podczas gdy suplementy nie zastępują kremów przeciwsłonecznych, “faktycznie mają dane, które pokazują, że otrzymujesz łagodną ochronę przed słońcem” – powiedział Day. “To jeszcze jedna mała rzecz, którą możesz zrobić. Jeśli jesteś osobą, która ma bardzo silną wrażliwość na słońce, a nawet alergię na słońce, daje ci to przewagę. “

3. Jedz więcej zieleni

Zawsze wraca do zdrowej diety, prawda? Dzień powiedział, że te same przeciwutleniacze, które zapewniają tabletki przeciwsłoneczne, znajdują się w żywności, zwłaszcza w dietach roślinnych.

“Kiedy myślisz o tym, rośliny nie są mobilne” – wyjaśniła. “Często rosną w słonecznych klimatach lub na pustyni. Rośliny nie mogą po prostu przenieść się w cień, więc muszą zbudować własną ochronę przed słońcem. Ludzie są mobilni; spodziewamy się, że wyprowadzimy się z drogi. Tak więc rośliny wytwarzają te przeciwutleniacze, które pomagają im w naprawie i zapobieganiu uszkodzeniom. Kiedy jemy te przeciwutleniacze, otrzymujemy część tej ochrony. “

Spożywanie dużej ilości pokarmów bogatych w przeciwutleniacze, takich jak zielone, liściaste warzywa, oliwa z oliwek i migdały, może pomóc organizmowi w walce z szkodliwymi promieniami słońca. Innymi słowy, wejdź na dietę śródziemnomorską, która, jak już wiemy, ma wiele niesamowitych korzyści.

Loading...