3 sposoby na pozbycie się najgorszego rodzaju tkanki tłuszczowej

Autor: Katie Drummond

Zapobieganie

Słyszeliście już to wcześniej: nadwaga lub otyłość jest jednym z największych czynników ryzyka rozwoju cukrzycy typu 2. Okazuje się, że może to być rodzaj nadmiaru tkanki tłuszczowej – a nie tylko liczba na skali – która zwiększa ryzyko.

Stwierdzono, że u otyłych pacjentów ze zbyt dużą ilością tłuszczu trzewnego – typu tłuszczu otaczającego narządy wewnętrzne – ryzyko wystąpienia cukrzycy jest znacznie zwiększone, wynika z nowego badania w Journal of the American Medical Association. W przeciwieństwie do tego pacjenci z nadmiernym podskórnym tłuszczem – “ściągalnym” tłuszczem znajdującym się pod skórą – nie mieli tego samego niebezpieczeństwa.

“Widzimy, że nie wszystkie osoby otyłe zachorują na cukrzycę” – mówi główny autor badań James de Lemos, profesor medycyny wewnętrznej na University of Texas Southwestern. “Nie chodzi tylko o to, jak ciężki jest ktoś, nie można po prostu umieścić ich na taką skalę.”

Naukowcy nie są pewni, dlaczego trzewny tłuszcz wydaje się zwiększać ryzyko cukrzycy u pacjenta, ale de Lemos podejrzewa, że ​​tłuszcz wydziela związki, które promują oporność na insulinę – kluczowy pierwszy krok w kierunku cukrzycy.

Dobre wieści? Tłuszcz wisceralny nie musi być stałym dodatkiem do talii, twierdzi Kerry Stewart, dyrektor fizjologii badań klinicznych i badań w Johns Hopkins University School of Medicine. “Właściwy wybór wydaje się celować przede wszystkim w trzewną tkankę tłuszczową”, mówi. Wykonuj je konsekwentnie i możesz zminimalizować wewnętrzne wybrzuszenie brzucha.

10 sposobów na odwrócenie “grubego” dnia

Oto trzy sposoby na zaatakowanie tłuszczu:

Na siłowni: Spalić trzewną tkankę tłuszczową za pomocą podwójnego treningu aerobowego i podnoszenia ciężarów. “Wydaje się, że aktywność fizyczna jest najlepszym sposobem na celowanie w tkankę tłuszczową” – mówi Stewart. W badaniu opublikowanym w American Journal of Preventive Medicine, uczestnicy stracili 20% tłuszczu trzewnego za pomocą trzykrotnie tygodniowych sesji, które łączyły 45 minut ćwiczeń cardio z ćwiczeniami siłowymi.

Jak stracić tłuszcz, szybko

W supermarkecie: Ogólnie rzecz biorąc, celem jest ograniczenie kalorii, zwiększenie ilości błonnika i uniknięcie tłuszczów trans, ponieważ wszystkie trzy techniki żywienia wydają się celować w tłuszcz trzewny. Albo, rozważcie mniej węglowodanów: Badanie przeprowadzone w tym roku przez Stewarta i jego współpracowników wykazało, że “w połączeniu z ćwiczeniami, grupa spożywająca węglowodany niskie traci znacznie więcej tłuszczu z brzucha” – mówi.

Blast tłuszczu z brzucha przy każdym posiłku

W domu: Wczesne uderzenie worka może również sprzyjać utracie tłuszczu w trzewiach, chociaż Stewart twierdzi, że potrzeba więcej badań dotyczących konkretnego połączenia. Mimo to staraj się przynajmniej przez sześć godzin: jedno badanie z 2010 r. Opublikowane w czasopiśmie “Sleep” wykazało, że osoby, które spały mniej niż sześć godzin na noc, doznały 32-procentowego przyrostu tłuszczu w trzewi w ciągu pięciu lat..

6 błędów dietetycznych, które sprawiają, że jesteś gruby

Więcej linków:

Czy znasz ryzyko cukrzycy??

Płaskie diety dietetyczne, które zmniejszają tłuszcz brzucha

12 sposobów, aby nigdy nie dostać cukrzycy

Wykorzystaj swoje hormony, aby utracić niezdrowy tłuszcz z brzucha na dobre dzięki diecie Belly Melt.

Więcej od zdrowia NBCNews.com:

Codzienne multiwitaminy nie chronią twojego serca, mówi nauka

Myślisz, że twoje serce jest zdrowe? Możesz się mylić

Surowa kampania mówi mężczyznom, gdy są za grubi

Loading...